2.10.52

Odkaz na stažení firmware a diskuze k aktuálnímu firmware.

Moderátor: By.Bob

bondas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 14 úno 2012, 15:50

2.10.52

Příspěvek od bondas »

FAC.HD BOX.FS9105HDPVR.v2.10.52.2012May3 na sapru je to jiz opravena verze?co prinasi za nove funkce?ma to cenu instalovat?


Mousak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 13 říj 2011, 13:24

Re: 2.10.52

Příspěvek od Mousak »

Mě se i tato verze 2.10.52 při okamžitém nahrávání sekne...
bondas píše:FAC.HD BOX.FS9105HDPVR.v2.10.52.2012May3 na sapru je to jiz opravena verze?co prinasi za nove funkce?ma to cenu instalovat?


Uživatelský avatar
Steiner
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 599
Registrován: 10 pro 2011, 14:37

Re: 2.10.52

Příspěvek od Steiner »

tak soudruzi z NDR ešte nevytriezveli, nuž čo už :12:


„Cross of Iron“
thomas27
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 06 led 2012, 09:19

Re: 2.10.52

Příspěvek od thomas27 »

Musim potvrdit to iste ...i tento novy "opraveny" firmware neriesi problem s mrznutim pri nahravani ale i tak by som chcel vidiet popis oprav oproti predoslim...


Uživatelský avatar
ShaMan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 653
Registrován: 17 lis 2008, 16:39
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: 2.10.52

Příspěvek od ShaMan »

thomas27 píše:Musim potvrdit to iste ...i tento novy "opraveny" firmware neriesi problem s mrznutim pri nahravani ale i tak by som chcel vidiet popis oprav oproti predoslim...
Já bych chtěl spíš vidět popis co dodrbali oproti předešlým verzím :88:
Asi jim ještě navezli další zásoby RUMU , protože od doby kdy udělali verzi 2.10.42 TEST pro HDBOX7119 ,
protože ta totiž chodí jak Švýcarské hodinky , přepínání rychlé , nahrává , nemrze atd ....
od té doby jim to nějak nejde .....deset nových verzí (tedy asi no public , pár z toho public a ..... )


Tam kde předevčírem znamená pozítří ...
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.10.52

Příspěvek od dempsey »

Neni dávno keď som sa k spôsobu práce Fortisu vyjadroval , ale ešte niečo prihodím ...

V Európe predali tak veľa prijímačov, že je až nemorálne aby tu nebol vývojársky team. V Kórei bez dostatočnej odozvy a reálneho testovania neurobia nič, čo by mohlo byť považované aspoň 3 mesiace za dobrý fw.
Som zhusený a veľmi nespokojný s týmto ich prístupom k zákazníkom / je jedno či to je Hdbox, Octagon, Optibox alebo iný lokálny predajca / a pokiaľ sa v tomto niečo nezmení tak budú aj ďalej poškodzovať meno týchto ich odberateľov.

Ako najväčšia slabina v tlaku na Fortis sa ukazuje nechuť a nevôľa lokálnych klientov Fortisu dohodnúť sa na tlaku a spoločnom postupe voči Fortisu a vďaka tomu trpia všetci. O novšie modely s pridávaním rôznych "vymožeností" ktoré ale fungujú len do prvého zaplnenia dočasnej pamäte neni núdza.
Núdza je však tam kde by to nikto rozumný nečakal. To že nefunguje poriadne pol ročný model by som ešte bral ako ladenie modelu. Ak však nefunguje poriadne model ktorý je na trhu dva roky tak je asi problém v komunikácii. Buď niekto v Európe zabudol oznámiť Fortisu že je stále ten istý problém s prijímačmi, ktorý sa prejavoval už pri prvom fw / zacyklenie boxu pri zoraďovaní kanálov /, alebo to Fortis nezaujíma a táto fatálna chyba sa stane typickou vlastnosťou prijímača.
Neexistuje ani jeden model od Fortisu, ktorý by to nerobil a tak mi vychádza zo stavu fw len jeden záver: Pokiaľ Tí šašci z Kórei neurobia v Európe zastupiteľstvo s sw podporou, ktoré neodíde domov dovtedy pokiaľ neurobia master fw, používaný pre všetky modely s tým že bude základom pre každý ďaľší model a nový fw, tak nebude možné v klude predávať nič od Fortisu a tým pádom budú predajcovia ponúkať spoľahlivejšie prijímače.

S očakávaním na prvý spoľahlivý fw pre prijímače od Fortisu sa teším na výsledky / ktoré však bohužiaľ pri tomto tempe práce príde najskôr koncom roku 2020 /


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
rejca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 11 srp 2011, 11:00

Re: 2.10.52

Příspěvek od rejca »

dempsey píše: S očakávaním na prvý spoľahlivý fw pre prijímače od Fortisu sa teším na výsledky / ktoré však bohužiaľ pri tomto tempe práce príde najskôr koncom roku 2020 /
Mně předchozí firmware .29 z března funguje ok, lepší než přijímače co jsem zkoušel před tím: Optibox Pony, Mascom 2000CR USB, Mascom 2600 Irdeto...

Spíš bych generalizoval, že jen velmi málo jakýkoliv satelitů v S2 normě a HD funguje plně stabilně... :89:


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.10.52

Příspěvek od dempsey »

Pre mňa posledný rok existuje len jedna voľba a to je dream 800se. Nemá žiadny problém s streamom napriek tak často avizovaným zmenám zo strany skylinku. Neni možné aby to na dreamoch išlo bez problému a na rade iných to spôsobuje reštart prijímača. Chyba je / keďže v tomto vlákne ide o ich výrobok / v prístupe Fortisu a neschopnosti urobiť spracovanie streamu tak, aby jednoducho fungoval.


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: 2.10.52

Příspěvek od Noro C »

Škoda že prijmač s celkom slušným hardwarom za priatelnú cenu a predavaný po celom svete pod rôznym označením má po roku a pol ešťe takéto softwarové problémy a že firma pustí do obehu sw v takomto stave a este po takej prestavke medzi sw keby som bol majitelom tej firmy tak sa od hamby prepadnem podzem. Testoval som sw pre rozne krajiny a všade je to stejné. Dúfam, že po tomto už sa niekto v tej firme zobudí a konečne to porieši.


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
Uživatelský avatar
Steiner
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 599
Registrován: 10 pro 2011, 14:37

Re: 2.10.52

Příspěvek od Steiner »

to sme sa rok utešovali aj s ShowBox Vitaminom ...


„Cross of Iron“
Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: 2.10.52

Příspěvek od Noro C »

Lenže tento prijmač som si vybral kôli tomu ze sa predava po celom svete, tak som si myslel ze taká veľka firma ho dotiahne do konca, aspoň keby uvolnili E2 do tochto prijmača ked uz nevedia dorobit sw. Veď už pekne dlho sú na trhu prijmače tejto rady aj s E2 vo flashke.


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.10.52

Příspěvek od zilizila »

Dnes som znova po neúspešnom testovaní urobil z hdboxu octagon s fw 2.10.52 pre octagon. A čuduj sa svete všetko šlape, ako má. Nahrával som 2 HD programy cca pol hodiny. Nahrávky sú bezvadné a box nemrzne.
Tak si počkám na dˇalšiu verziu od hdboxu......


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.10.52

Příspěvek od grantec »

Vsetky prijimace s STi 7xxx maju problem. Uplne vsetky, ktore pouzivaju STAPI.
Dokonca ani DVBAPI cez Havanu nefunguje uplne korektne v e2 .
Jedina skutocna istota je DM - tam prosim akykolvek model. CCcam2.1.1 sa dal pouzit pred tromi rokmi a rovnaky CCcam sa da pouzit aj dnes. Pri STAPI nieje problem v tom,ze sa neda pouzit CCcam, ale v tom,ze sa neda pouzit ani napr. newcs, ktory pred pol rokom fungoval . Programatori sustavne upravuju STAPI tak , ze aj vyroba pluginov je utrpenim .
STAPI nikdy nemalo zvladnute DVB-S a ani DVB-S2 . Akakolvek odchylka od standartu - celkom bezna, dokaze znefunkcnit box .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
supersat
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 16 úno 2011, 12:10

Re: 2.10.52

Příspěvek od supersat »

Já myslím že problém jsou Turci Z Octagonu , pořád tak chtějí aby softy vycházely nejlíp 2 x za měsíc , a jak nevyjdou tak si vyrobí sami
jednoduchým přečíslováním .
A korejci pak mají málo času aby otestovali důkladně softy než ho vypustí .
Tady taky se občas objevují jedinci , na Octagon vyšel soft proč není na HD-BOX ?
Apropo je nová 2.10.53 tak nevím jestli s ní ven , nebo až ža týden po důkladných testech ,
Každopádně už nahrává ....


Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: 2.10.52

Příspěvek od Noro C »

Nedavno som sa hral s dm500s a skusal som v nom iba oscam, z 5 oscamov fungoval korektne len jeden ale od vtedy ide ako hodinky, dm je dm


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9105 PVR“