fw 2.11.34

Odkaz na stažení firmware a diskuze k aktuálnímu firmware.

Moderátor: By.Bob

zdent
Nováček
Nováček
Příspěvky: 152
Registrován: 08 pro 2009, 08:17
Bydliště: Tábor

Re: fw 2.11.34

Příspěvek od zdent »

style78 píše: K tym titulkam, tu je navod:

Stručný návod na opravenie diakritiky pri prehrávaní filmov s
titulkami „srt“.
1. Stiahnite a nainštalujte si program PSPad, ak ho ešte nemáte.
2. Nastavte si v nastaveniach programu / „soubory otevírat vždy v CP1250“ a uložte /
3. Otvorte si titulkový „srt“ súbor v PSPad-e, kliknite pravým tlačítkom myšky a označte
všetko.
4. Kliknite na záložku FORMAT a vyberte ISO 8859-2, následne súbor uložte a môžete
vyskúšat v prijímači.
K bodu 2 bych doplnil, kde to v PSPad hledat:
Nastavení - Nastavení programu - Adresáře a soubory - Výchozí CP pro otevírání souborů a tam vybrat Windows (CP 1250)

Postup jsem vyzkoušel a funguje. :D Tato verze fw je u mne zatím nejstabilnější a bez chyb, ještě mi ani jednou od 15.1. receiver nezatuhnul!


vanaxxl1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 05 kvě 2011, 18:12

Re: fw 2.11.34

Příspěvek od vanaxxl1 »

Kluci díky za rady s PsPad, vyzkouším


vanaxxl1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 05 kvě 2011, 18:12

Re: fw 2.11.34

Příspěvek od vanaxxl1 »

Tak jsem PsPad vyzkoušel a funguje to u mě blbě. Když nastavím výchozí formát jako CP1250, tak se např. místo "č" načte "é". Tak nevím, čím by to mohlo být. Mám Win7 home, českou verzi.


zdent
Nováček
Nováček
Příspěvky: 152
Registrován: 08 pro 2009, 08:17
Bydliště: Tábor

Re: fw 2.11.34

Příspěvek od zdent »

vanaxxl1 píše:Tak jsem PsPad vyzkoušel a funguje to u mě blbě. Když nastavím výchozí formát jako CP1250, tak se např. místo "č" načte "é". Tak nevím, čím by to mohlo být. Mám Win7 home, českou verzi.
To vypadá na dvojí překódování. Zkus si v PSPadu otevřít ten titulkový soubor srt a tam mrkni, zda vidíš znaky čžš atd. správně (čeština ve Windows -CP1250). Pokud ano, tak označíš celý obsah souboru a pak ho uložíš v kódu ISO 8859-2 (čeština pro Linux - použitý v receiveru) a měly by se tyto znaky zobrazovat při přehrávání správně. Pokud nevidíš po otevření souboru srt znaky správně, tak titulkový soubor není v češtině 1250 a převod to pak pochopiteně nespraví. Nebo děláš něco špatně v popsaném postupu.


thomas27
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 06 led 2012, 09:19

Re: fw 2.11.34

Příspěvek od thomas27 »

po nahrati tohto posledneho firmwaru mi pri prepinani kanalov to praskanie prestalo..takze parada..


pipka Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 120
Registrován: 15 pro 2012, 11:25
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: fw 2.11.34

Příspěvek od pipka »

generator píše:"UPOZORNENIE: Po nahrani sw - Factory default !!!"

Tomu mám rozumět, že po nahrání tohoto FW se přístroj nastaví do defaultu, nebo že po nahrání se má provést factory default?
a kde sa ta robi?


zdent
Nováček
Nováček
Příspěvky: 152
Registrován: 08 pro 2009, 08:17
Bydliště: Tábor

Re: fw 2.11.34

Příspěvek od zdent »

pipka píše:
generator píše:"UPOZORNENIE: Po nahrani sw - Factory default !!!"

Tomu mám rozumět, že po nahrání tohoto FW se přístroj nastaví do defaultu, nebo že po nahrání se má provést factory default?
a kde sa ta robi?
Tlačítko Menu na DO - Settings - Instalace - Obnovení systému - Obnovit tovární nastavení. Před tím si ale ulož na flešku seznam programů, protože tovární nastavení seznam programů také zresetuje (tedy vymaže). Po továrním nastavení si seznam programů nahraješ z flešky zpět do receiveru.


vanaxxl1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 05 kvě 2011, 18:12

Re: fw 2.11.34

Příspěvek od vanaxxl1 »

zdent píše: To vypadá na dvojí překódování. Zkus si v PSPadu otevřít ten titulkový soubor srt a tam mrkni, zda vidíš znaky čžš atd. správně (čeština ve Windows -CP1250). Pokud ano, tak označíš celý obsah souboru a pak ho uložíš v kódu ISO 8859-2 (čeština pro Linux - použitý v receiveru) a měly by se tyto znaky zobrazovat při přehrávání správně. Pokud nevidíš po otevření souboru srt znaky správně, tak titulkový soubor není v češtině 1250 a převod to pak pochopiteně nespraví. Nebo děláš něco špatně v popsaném postupu.
Tak na pc v práci to vše funguje ok. Doma na pc nejsem schopen. Je to něco v nastavení Windows. Budu bádat.


vanaxxl1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 05 kvě 2011, 18:12

Re: fw 2.11.34

Příspěvek od vanaxxl1 »

vanaxxl1 píše:
zdent píše: To vypadá na dvojí překódování. Zkus si v PSPadu otevřít ten titulkový soubor srt a tam mrkni, zda vidíš znaky čžš atd. správně (čeština ve Windows -CP1250). Pokud ano, tak označíš celý obsah souboru a pak ho uložíš v kódu ISO 8859-2 (čeština pro Linux - použitý v receiveru) a měly by se tyto znaky zobrazovat při přehrávání správně. Pokud nevidíš po otevření souboru srt znaky správně, tak titulkový soubor není v češtině 1250 a převod to pak pochopiteně nespraví. Nebo děláš něco špatně v popsaném postupu.
Tak na pc v práci to vše funguje ok. Doma na pc nejsem schopen. Je to něco v nastavení Windows. Budu bádat.
Vyřešeno. Nakonec jsem to vygůglil: http://b-t-w.blog.cz/1109/pspad-chybne- ... ni-cestiny.
Už vše funguje, jak má.


zdent
Nováček
Nováček
Příspěvky: 152
Registrován: 08 pro 2009, 08:17
Bydliště: Tábor

Re: fw 2.11.34

Příspěvek od zdent »

vanaxxl1 píše: Vyřešeno. Nakonec jsem to vygůglil: http://b-t-w.blog.cz/1109/pspad-chybne- ... ni-cestiny.
Už vše funguje, jak má.
Přečetl jsem článek v odkazu, ale nechápu, proč je tam Ovládací panely - Hodiny. Nic takového v českých Windows 7 není. V nich je to v Ovládací panely - Oblast a jazyk. Autor článku má pravděpodobně anglická Windows 7 a tam to pochopitelně bude trochu jinak. Předpokládám, že většina lidí má česká nebo slovenská Windows 7. To jen pro doplnění, kde to hledat. :89:


zdent
Nováček
Nováček
Příspěvky: 152
Registrován: 08 pro 2009, 08:17
Bydliště: Tábor

Re: fw 2.11.34

Příspěvek od zdent »

Musím konstatovat, že tento fw je zatím nejlepší ze všech verzí pro tento receiver. Mám ho od 15.1. a ani jednou mi ještě "nezamrznul"! A vše co používám funguje. Takže snad mám konečně stabilní fw. Doufám, že to nezakřiknu. :96:


puntik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 31 pro 2009, 08:09

Re: fw 2.11.34

Příspěvek od puntik »

zdent píše:Musím konstatovat, že tento fw je zatím nejlepší ze všech verzí pro tento receiver. Mám ho od 15.1. a ani jednou mi ještě "nezamrznul"! A vše co používám funguje. Takže snad mám konečně stabilní fw. Doufám, že to nezakřiknu. :96:
Ja zase dúfam,že to nebude jeden z posledných fw a končiaca podpora hd boxov.


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 2.11.34

Příspěvek od dempsey »

Pre 7119 existuje aj testovací 2.11.39


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
generator
Nováček
Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 14 bře 2012, 13:02
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 2.11.34

Příspěvek od generator »

Už mi jednou vytuhnul totálně . Ale to jsem ho honil po pluginech.
Posledních pár firmwarů sleduji to, že přepnutí na ČT HD trvá oproti jiným SD i HD kanálům tak 3x déle. Změny v kvalitě výstupu nepomohly.

Na STV1 a STV2 to zadrhává na EPG, nebo na zkráceném info boxu. Na chvíli se kousne ovládání, obraz i zvuk jede, a tak za 4-6 vteřin se to odblokuje. Dělá to pouze na STV programech.
Používám OSCAM (několik verzí se na tom chování nic nezměnilo) a kartu SKYLINK výměna.

Máte někdo podobné zkušenosti?


zdent
Nováček
Nováček
Příspěvky: 152
Registrován: 08 pro 2009, 08:17
Bydliště: Tábor

Re: fw 2.11.34

Příspěvek od zdent »

generator píše:Už mi jednou vytuhnul totálně . Ale to jsem ho honil po pluginech.
Posledních pár firmwarů sleduji to, že přepnutí na ČT HD trvá oproti jiným SD i HD kanálům tak 3x déle. Změny v kvalitě výstupu nepomohly.

Na STV1 a STV2 to zadrhává na EPG, nebo na zkráceném info boxu. Na chvíli se kousne ovládání, obraz i zvuk jede, a tak za 4-6 vteřin se to odblokuje. Dělá to pouze na STV programech.
Používám OSCAM (několik verzí se na tom chování nic nezměnilo) a kartu SKYLINK výměna.

Máte někdo podobné zkušenosti?
Přepnutí na ČT HD také u mně trvá déle. Kvalita obrazu a zvuku stejná jako u předchozích verzí, zadrhávání EPG u STV nezjištěno, OSCAM nepoužívám, jen MCAS.


Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9105 PVR“