fw 2.10.11

Odkaz na stažení firmware a diskuze k aktuálnímu firmware.

Moderátor: By.Bob

karel631
Nováček
Nováček
Příspěvky: 52
Registrován: 25 kvě 2011, 23:17

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od karel631 »

Zjistil jsem problém a to při nahrávání. Někdy to zamrzne a nedokončí soubor. Někdy po zamrznutí nevidí na soubory na HD. Vidí je až po restartu boxu. Jinak FW funguje supr, jiné neduhy jsem zatím nenašel.


Uživatelský avatar
bastlir1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 21 led 2011, 00:34

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od bastlir1 »

karamba píše:Takže zatím protichůdné názory. A co rychlost přepínání na HD kanály, u předešlého 2.09.87 je asi 3 s, zlepšilo se to?
Hmm, mně u 2.09.87 přepíná téměř okamžitě.


TV Samsung UE64D6530, STB1-Dreambox7000s, STB2-HD-Box TS-9105, MMC EMTEC Movie Cube D850H + 2x NAS server, Onkyo TX-NR616.
stano75
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 27 pro 2010, 16:10

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od stano75 »

Nahodil som E2 a vobec nemam chut sa vracat k origo FW a riesit stale mrznutie hlavne markiza HD.Na E2 je to ovela stabilnejsie, sice ma nejake chyby aj E2, ale tie mi v podstate nevadia vobec. Hlavne je ze odkedy mam E2 tak som este nevidel hlasku kodovany program a stvorcekovanie obrazu a podobne.


style78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 116
Registrován: 15 říj 2010, 12:52

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od style78 »

stano75 píše:Nahodil som E2 a vobec nemam chut sa vracat k origo FW a riesit stale mrznutie hlavne markiza HD.Na E2 je to ovela stabilnejsie, sice ma nejake chyby aj E2, ale tie mi v podstate nevadia vobec. Hlavne je ze odkedy mam E2 tak som este nevidel hlasku kodovany program a stvorcekovanie obrazu a podobne.
S novym FW uz sekanie nieje, Markiza HD aj ostatne kanaly idu bez problemov. Este mi obcas zblbol MCAS (z 18.1.), ale aj ten funguje OK od novej verzie zo 7.2. (myslim, ze vcera 9.2. dokonca vysla najnovsia verzia)


stano75
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 27 pro 2010, 16:10

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od stano75 »

Osobne moj nazor je, ze uz nemienim robit pokusneho kralika a vypisovat co ide a co nie v novom softe. Ked nieco pustia do eteru, tak by to mali poriadne otestovat.


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od dempsey »

V tom prípade nepotrebuješ ani žiadne fórum. Zrejme sa všetko dozvieš od svojho predajcu a tunajšie postrehy, skúsenosti, rady a návody tiež vôbec nepotrebuješ že ? Len brať a nič nedávať a ešte nenápadne do podpisu zakomponovať svoje obchodné aktivity sa mne osobne vôbec nezdá korektné


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od Noro C »

Niekde sa to otestovat musi a kazky to robi dorovolne a kto nechce testovat tak nech si kupi licencovany prijmac a pozera to co pozera a ked citam tvoj prispevok tak pouzivas prijmace na tesovanie a nie na licencovane pozeranie tak pis k veci :106:


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
tomda888
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 12 srp 2011, 17:27

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od tomda888 »

E2 ? Aky firmware to vlastne je ? :94:


stano75
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 27 pro 2010, 16:10

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od stano75 »

Takze k veci. Kupil som tento prijimac, lebo vraj to je Hodne Dobry Box. Ale po dlhsom uzivani som zistil ze box to je, ale nie hodne dobry.Skusal som asi mesiac rozne navody, FW, oscam,MCAS,XCAM a to cca do 02:00 do rana. Uz ma to prestalo bavit. Podarilo sa mi tam nahodit E2 a chvalabohu ten box uz ide ako ma. I ked ta E2 musi byt na USB kluci a ten kluc stale zasunuty v boxe. Ale od vtedy naozaj ani jedno seknutie, ani raz kodovany program a podobne problemy. Takze ja sa uz naozaj nemienim vracat k origo FW. Je to moj osobny nazor a nikomu ho nevnucujem. /Ked cez E2 neseka obraz,nevypisuje kodovane a pod, tak problem bol urcite v origo FW/. Fakt som vyskusal asi vsetky verzie origo FW aj roznych pluginov a vzdy som mal ten isty problem zo sekanim obrazu. Ked som tym niekoho urazil ospravedlnujem sa mu.


Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od Noro C »

Je pravda ze je to dobry box je aj pravda ze fw pre hdbox nejak na nom extra nechodi preto pouzivam iny fw a je zaujimave ze ten chodi bez problemov este ze je to dobry box a dodava sa na trh pod roznym oznacenim a pouziva tri typy fw takze je s coho vyberat :106:


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
style78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 116
Registrován: 15 říj 2010, 12:52

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od style78 »

Noro C píše:Je pravda ze je to dobry box je aj pravda ze fw pre hdbox nejak na nom extra nechodi preto pouzivam iny fw a je zaujimave ze ten chodi bez problemov este ze je to dobry box a dodava sa na trh pod roznym oznacenim a pouziva tri typy fw takze je s coho vyberat :106:
Aky FW teda pouzivas a ako si ho tam dostal? Daj tipa a nejaky strucny navod.
Dik


Franta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 05 pro 2009, 18:09

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od Franta »

Mohl by někdo k fw 2.10.11 uceleně podat vlastní zkušenosti?
1) Stabilita + výskyt "zakódovaný kanál"
2) Subjektivně kvalita SD, HD obrazu oproti dříve použité verzi fw
3) Doba přepínání HD->HD
4) Jaký T2 tuner je funkční
5) Jak resp. kam zapojit T2 tuner, když USB 1 obsazen a na USB 2 je HD
(lze na USB 2 použít HUB, nebo je to pitomost?)
6) Jaký Oscam_mgcamd_ice_hdbox

Zatím mám fw 2.09.49 + Oscam_mgcamd_ice_hdbox ze 30.10.2011 od Dempsey+Grantec
a až na známé neduhy vše dlouhodobě OK. Bohužel přepínání HD->HD cca 3 sec.

Dík za odpověď, radu, odkaz a pod.


Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od tulino »

vazeni pani
citam tu ako je ktory fw zly, alebo ake chyby ma. Nie ze by neboli chyby vo fw a nie ze by ma to nenasieralo.
Ale pytat sa, na

- stabilitu + výskyt "zakódovaný kanál" je zla otazka, minimalne sa nerozmysla v kontexte, pretoze stabilitu a hlasku zakodovane, ZASADNE OVLYVNUJE kvalita vasej prace pri instalacii a spravne vybrany a spravne NAKONFIGUROVANY plugin, toto forum by mohlo pisat siahodlhe litanie o tom, ze ked 2 robia to iste, nie je to to iste ....
- dobu přepínání HD->HD ZASADNE OVLYVNUJE kvalita DISEQ prepinaca, resp LNB a pluginu ba dokonca aj to, ci prepinam na 1 TP, ci z TP na iny TP. Pytat sa teda ake dlhe je prepinanie na takom ci inom fw je opat zla otazka.
- ani polroka skusanie nepomoze, pokial nie je zamerom hladanie novej funcnej kombinacie.

Vzdy sa pytam, preco to mne ide? Nielen na Octagone (ktory ma podla niektorych iny HW aj iny SW a preto mi to na nom ide), ale aj na HDBOXoch
Vzdy je to o kombinacii HW (tuner, LNB, diseq) + SW (afinititna kombinacia fw + plugin) a najma o preciznom instalovani fw a pluginu.
Howgh.


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
Jsmiht
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 23 zář 2011, 16:49

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od Jsmiht »

Velké percento týchto popisovaných problémov je sposobené pluginom na čítanie karty(mcas oscam)pretože pokial niekto používa ešte cryptoworks kartu(ako ja)a nainštaluje do boxu fw kde funguje vnútorná čítačka(do verzie1.08.44)tak tam som v pohode nahrával 2 programy súčasne-a dokonca som súčasne sledoval nahratý program-to je teraz úplne nemyslitelné,už pri nahrávaní 2 programov súčasne-sa vyskytujú anomálie hlavne čo sa týka zvuku(vypadávanie)a to je podla mňa práve pluginom.Proste tá integrovaná čítačka sa správa úplne inak ako plugin,to mi nikto nevyhovorí.Dúfam že keď prestanú testy so systémom irdeto,a skončí výmena kariet,korejec znovu zabuduje čítačku do fw,tak ako predtým,odpadlo by kopec problémov.Ako píše Tulino(skúsenosti z octagonom) aj mne ide s najnovším fw 1.10.13+mcas 9.2(v príjmači mám fw pre hdbox)zatial všetko bez problémov,žiadne mrznutie,otravné hlášky,dokonca aj nahrávanie sa mi zdá stabilnejšie(ale to závisí aj od usb klúča),zatial tento fw vyzará fajn(doteraz som sa vždy vrátil k verzii 1.09.09,ktorá funguje naozaj super) uvidíme,tak po cca 3-4 týždňoch :)


OPENBOX S7 HD PVR L 1.54 fw test 6.2+OScam 6970 static
Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od tulino »

OFF TOPIC
Nerad beriem iluzie, ale podla mna interna citacka uz nikdy nebude v starych Fortisoch "zapnuta" vo FAC fw pre citanie SL a CS linkov, resp pre kodovacie systemy vlastnika, ktory je pritomny aj na nasom trhu/trhoch.
Mozem sa mylit, no zda sa mi, ze prebehli rokovania, alebo minimalne uvedenie spriazneneho IR-DE-TO primaca (8000) naznacuje spolupracu Fortisu a IRDTa. Tazko to ocakavat od nelicencovaneho primaca a este nerealnejsie je cakat, ze sa vyda novy fw a ze by Fortis uhradi spatne licenciu IRDT za x uz predanych primacov ... nemyslitelne.

Ad cryptoworks, na popud z tohto fora som vyskusal, priznavam, ze kratkodobo, CRW CSlink kartu, ktora nebola rok v boxe. Absolutne ziadny problem som nespozoroval (fw 1.10.05 + Mcas 18.1.).


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9105 PVR“