Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

gispawn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 26 lis 2011, 10:46

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od gispawn »

onisud píše:
Freaders píše:zadny navod nevidim... potrebuju proste step by step navod pro uplnyho zacatecnika
Mas pravdu, toto asi nie je navod:
Postup instalacie E2 som prebral od kolegu vyssie - diky - nakopiroval som do boxu TGZ-USB-Installer, vlozil novy usb kluc, spustil box, pre istotu preformatoval kluc, spustil TGZ, postupne spustil v nom volby 2 (umount), 3 (format), 5 (zmena bootarg), box vypol, vytiahol kluc, pre istotu skusil nastartovat (nabehol OK), vlozil kluc do PC ... nakopiroval som na kluc instalacku E2 image od PKT, znovu vlozil kluc do boxu, nastartoval ho, spustil TGZ, spustil volbu 4 (TGZ install - je to instalacia E2). Nasledoval restart boxu s vlozenym klucom stale v rozbocovaci usb, nabieha bez akychkolvek problemov E2 PKT. Presiel som tradicne zakladne nastavenia, cez pluginy - stiahnut pridavne moduly som nainstaloval mgcamd ...
Mohol by som to nejako dat do odrazok, ale sa mi nejako nechce.
Odkazy na stiahnutie TGZ aj image su tu tiez.
prosim ta, ako nakopirujem ten TGZ-USB-Installer do boxu?
Diky moc..


onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od onisud »

A okrem toho uvodu bude aj nejake pokracovanie ?


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
JirkaS

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od JirkaS »

onisud píše: A okrem toho uvodu bude aj nejake pokracovanie ?
A proc bych to tam asi jinak daval ?


onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od onisud »

gispawn píše:prosim ta, ako nakopirujem ten TGZ-USB-Installer do boxu?
Diky moc..
Je to standardny plugin, takze cez ftp, alebo z usb kluca.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
littleoak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 28 lis 2010, 11:45

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od littleoak »

Nedá se E2 nahrát přímo do interní flash přijímače? Provozuju ji na externí partition na flash disku a chodí na jedničku, takže bych ji klidně hodil do boxu, kdyby to šlo.


pofino
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 13 črc 2010, 16:59

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od pofino »

littleoak píše:Nedá se E2 nahrát přímo do interní flash přijímače? Provozuju ji na externí partition na flash disku a chodí na jedničku, takže bych ji klidně hodil do boxu, kdyby to šlo.
Možno sa dočkáme, vraj sa natom pracuje.Ja mám na USB:PKT SF918SE+ E2 NEBULA v1 Image Hdclone a origo sw v HDbox 7110. Som spokojný, oboje ide stabilne s kartou ICE 0D96. V Enigme mám Oscam ymod v18-30-sh4.tar a vyskladal som konfigy na moju kartu.Zo zvedavosti som pridal aj oscam keys,ide tam toho dosť, ale to som len skusil.Ďalej v E2 mi ide stremovanie na PC,čomu som rád.Ale chcelo to hodne študovať tu na fóre príspevky hlavne o E2 od joberuc,onisud,ondral,moderátorov tohoto fóra a ďalších,ktorý sú ochotný sa podeliť o svoje skúsenosti s HDboxom.Zato Vám všetkým srdečná vďaka. Ešte doplním,že som velmi spokojný aj s poslednými origo sw na HDboxoch,preto uvažujem kúpiť aj tretí HDbox a to 9105 do rodiny.


HdboxFS9200/Fw Test/loader1.54/karta Skylink ICEvýmena/LacieRikiki 640gbHdd
joberuc Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 22 led 2009, 14:37

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od joberuc »

Zdravim,
po case sa vraciam k tejto teme a chcem sa spytat, ci ma niekto informaciu o zverejneni E2 pre 7110 pre flash, lebo nieco sa neverejne testovalo ale potom ostalo ticho. JirkaS tu nieco naznacil, ale nic verejne dostupne som nenasiel. Skusal som aj E2 pre USB od nemcov

Kód: Vybrat vše

http://www.hdmedia-universe.com/board/forum.php
, ktori vydavaju skoro denne nove verzie, tie posledne sa uz viacmenej zbavili zelenych. Ale flash verzia sa mi zda ako najlepsie riesenie.
Budem vdacny za kazde info.

joberuc


VU+ Solo 2, Wetek OpenElec, Optibox EVO M7, EVO xFinity, DM 800, parabola Gibertini 90cm, motor Stab HH90, plazma LG 42PG6000, Receiver Yamaha RX-V563, repro Magnat 800 set, Wii, PS3, Mede8er 6003XD, Xtreamer Ultra, HP Gen 8 ako NAS, WD cloud
warkiller
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 31 srp 2011, 10:18

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od warkiller »

Ahojte,
prave tu s tymto FW experimentujem, javi sa slubne, ale neviem rozchodit internu citacku, potreboval by som trochu pomoct:

1. Boot script change cezRS232 aj Instalacia Enigma 2 cez HDCLONE na USB prebeha v poriadku, Box pekne nabehol.
2. Cez on-line Plugins som stiahol OSCAM 4158 + OSCAM config a pridal som k nim svoje configy, co som mal pri FW V2.10.18 (fungovali)
ale OSCAM sa mi nevie pripojit k citacke, pise mi ze take zariadenie nepozna....
ako ma byt spravne cesta k internej citacke v HD-BOXe 7110 ???
Aku verziu OSCAMu mate odskusanu s ENIGMA 2 ???
:115:
[reader]
label = citacka
enable = 1
protocol = stapi
device = SC0

alebo ak zdam toto:
protocol = internal
device = dev/sci0

Tak mi stale pise ERROR..
ERROR opening device /dev/sci0
Cannot open device: /dev/sci0


SAT boxy: VU+DUO, HD-BOX 7110, Ariva 200HD, DM500S klon, Tevii S660, Skystar2 V2.3
Paraboly s motorom: Gibertini 100cm + SG2100A+IBU,Offset 140cm + Opticum 3800+IBU, PF180cm+A/E+MTi-AP8
Paraboly Multifocus: Maximum E85 + Diseqc Opticum DGS10/1+ 8xLNB
pecou Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 15 črc 2010, 09:25

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od pecou »

warkiller píše:Ahojte,
prave tu s tymto FW experimentujem, javi sa slubne, ale neviem rozchodit internu citacku, potreboval by som trochu pomoct:

1. Boot script change cezRS232 aj Instalacia Enigma 2 cez HDCLONE na USB prebeha v poriadku, Box pekne nabehol.
2. Cez on-line Plugins som stiahol OSCAM 4158 + OSCAM config a pridal som k nim svoje configy, co som mal pri FW V2.10.18 (fungovali)
ale OSCAM sa mi nevie pripojit k citacke, pise mi ze take zariadenie nepozna....
ako ma byt spravne cesta k internej citacke v HD-BOXe 7110 ???
Aku verziu OSCAMu mate odskusanu s ENIGMA 2 ???
:115:
[reader]
label = citacka
enable = 1
protocol = stapi
device = SC0

alebo ak zdam toto:
protocol = internal
device = dev/sci0

Tak mi stale pise ERROR..
ERROR opening device /dev/sci0
Cannot open device: /dev/sci0
v enigme není stapi protokol, nutno použít internal


onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od onisud »

[to warkiller]
protocol = internal
device = /dev/sci0
Toto by malo ist, este ja niekedy zabudnem v dvbapi dat boxtype=dbox2, aj ta verzia 4158 mi fungovala.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
warkiller
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 31 srp 2011, 10:18

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od warkiller »

Vdaka,
uz sa mi to podarilo, stiahol som este raz OSCAM 4158 cez plugins vratane configu a stacilo to zapnut a kartu mi pekne zobral...
Ostatne veci som postupne doplnil cez webif a FTP/Notepad2, takze vsetko ide ako ma, boxtype som nechal ufs910 (asi pre HDbox 9105)
Streaming cez LAN ide takisto bez problemov uplne rovnako ako u VU+DUO, co orig. FW nema, takze zostavam na ENIGME (PKT)
:115:

P.S.
Jedine co mi zatial trochu vadi je, ze ak zapnem menu alebo nejake dialogove okna, zacne blikat obraz, akoby ten CPU uz nestihal.
Ostatne este poskusam, vratane pripojenia USB HUB niekto tu referoval ze cez neho uz ENIGMA z USB flash nechce nabootovat....


SAT boxy: VU+DUO, HD-BOX 7110, Ariva 200HD, DM500S klon, Tevii S660, Skystar2 V2.3
Paraboly s motorom: Gibertini 100cm + SG2100A+IBU,Offset 140cm + Opticum 3800+IBU, PF180cm+A/E+MTi-AP8
Paraboly Multifocus: Maximum E85 + Diseqc Opticum DGS10/1+ 8xLNB
rbrdc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30 pro 2011, 16:30

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od rbrdc »

Ahoj, můžete mi poradit se změnou boot arguments pomocí TGZ-USB Installeru? Nyní mám instalován Fw 2.10.29 a zkouším TGZ-UZB v.0.09
Po spuštění pluginu TGZ mi to píše "BA - exists but uknown (possible AAF or PKT)". Ve volbě "5-BootArgs set" je v popisu činnosti reset hodnot a tak mám obavu ze spuštění této volby. Jdou nějak vypsat stávající nastavené hodnoty argumentů? Na satelit jsem byl připojen během startu pomocí seriové linky, ale na očekávané parametry U-bootu jsem se nedostal. Příkaz HELP vypíše pouze silně omezenou množinu příkazů... Děkuji.


rbrdc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30 pro 2011, 16:30

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od rbrdc »

Už jsem na to přišel. Při startu satelitu a zapnutém terminálu je třeba podržet klávesu "mezera" abych se dostal do u-boot. Enigma i původní FW mi už po po změně bootargs startuje.


easyspider
Nováček
Nováček
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010, 21:26

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od easyspider »

Caute

Po dlhsej dobe chcem opat vyskusat Nebulu no nemozem je spustit.
Skusal som to cez TGZ-USB ale aj cez HDClone.
Myslim si ze to robim dobre, sice som to uz 3mesiace nerobil ale aj tak. Nasiel som odkaz na octagon fore na zmenu loadera PKT6.2. Robili ste to?JA som skusal ani to no neslo. Ako je indikovana zmena loadera na tomto type?
Moze bit problemom soft 2.10.67?

Diik za radu


Xtrend ET 9500 ,Opticum9500HD, 4xLNB,Skylink + UPC,Philips 37PFL7605H,Sony DAV SC5.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-7110 HD PVR“