Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

easyspider
Nováček
Nováček
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010, 21:26

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od easyspider »

rejca píše:
easyspider píše:Caute.
za veľkej podpory niektorých ľudí z tohto fóra sa mi podarilo sfunkčniť Enigmu pre môj Hdbox 7110 s mnou požadovanom rozsahu(funkčný oscam - server,klient,reader,nahravanie,timeshift). V boxe mám teraz soft z Octagonu no a po pripojení USB flashky štartuje Enigma. Problém nastáva pokiaľ pripojím k dodavanemu hubu súčasné flasku s Enigmou a môj externý HDD Toshiba 500GB.
Po tvrdom restarte nabehne pôvodný soft. Pre nábeh Enigmi musím Toshibu odpojiť. a az potom nabehne.
Disk používam na Timeshift a nahrávanie.
Da sa niako odstrániť tento problém?
Dik za radu.
a co sepsat navod pro nas ostatni? :73:, tedy to nahravani a timeshift, nebo to slape hned? Dik
Mas pravdu, timeshift funguje az po niakej dobe mozno to vyriesi niaky plugin,ale s nahravanim som nemal problem.


Xtrend ET 9500 ,Opticum9500HD, 4xLNB,Skylink + UPC,Philips 37PFL7605H,Sony DAV SC5.
pajajos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 20 lis 2011, 19:16

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od pajajos »

pajajos píše:Upravený bootargs mam podle návodu.Zkoušel jsem to i přímo z USB hubu,taky to nešlo...
Tak jsem to zkusil ještě jednou a povedlo se. Asi jsem byl napoprvé netrpělivý, protože první naběhnutí trvá cca 2 min., než se ukáže obrazovka s nastavením videovýstupu. Nemam hdbox propojený přes HDMI, ale jen přes 3,5 JACK.


HD-BOX FS-7110 HD PVR fw 2.09.87
Uživatelský avatar
robino2580
Nováček
Nováček
Příspěvky: 113
Registrován: 10 úno 2011, 18:06

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od robino2580 »

Ahojte, neurazte sa že Vám píšem sem, lebo ja vlastním HDBOX FS9300, ale nedá mi sa opýtať na môj problém, keď tu naplno riešite otázky na tému ENIGMA2 .

Ešte raz, ja mám HDBOX FS9300 > PKT ENIGMA2 HAARP Image v3c USB > SKYLINK ICE kartu > OSCAM 6145, interný 80GB HDD (používam na TIMESHIFT), sieťový 1TB NAS storage (na nahrávanie ....)

Všetko mi šlape ako hodinky, som veľmi spokojný až na jednu vec a s tým sa chcem s vami podeliť, možno sa týka aj Vás a ani neviete.

Keď mi beži Enigma2 a pozerám akýkoľvek program na vertikálnej polarizácii a počas pozerania vypnem TV (pripojený cez HDMI) keď TV naspäť spustím zostane mi zamrznutá obrazovka a po chvíli sa mi zobrazí na TV, že nemám signál. Ak prepnem na akýkoľvek program čo beží na horizontálnej polar., znova sa to chití a všetko beží ďalej aj programi na vertikílnej polar.. Ak vypnem TV s bežiacim programom na horizontalnej polar. a znova zapnem TV program beží naďalej bez problémov. Neviem čo má spoločné HDMI s vertikálnou polarizáciou. Skúšali sme rôzne HDMI porty aj rôzne TV, ale stále sa to chová rovnako. Ak použijem na miesto HDMI iný vstup (napr. scart) všetko ide bez problémov. Skúste si to nasimulovať. Je to dosť blby problém, ktorý vám urobí ťažkú hlavu pri nahrávaní.


ICECRYPT S4000 (HDBOX FS9300), FW v1.11.57, Skylink ICE, OSCAM 1.20 build #6426, interný TIME-SHIFT 80GB HDD, externý NAS
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od onisud »

robino2580 píše:Keď mi beži Enigma2 a pozerám akýkoľvek program na vertikálnej polarizácii a počas pozerania vypnem TV (pripojený cez HDMI) keď TV naspäť spustím zostane mi zamrznutá obrazovka a po chvíli sa mi zobrazí na TV, že nemám signál. ...
Urobil som male testy na mojej 7110-ke, je tam ta ista verzia PKT (SVN-1342, GIT-3279) na USB, samozrejme pre tento box (SF918SE+). Box zapojeny do TV Samsung cez HDMI do portu HDMI/DVI, nemam v nom ziadnu kartu (lokalne zdielanie Skylink), ziadny pripojeny disk. Vypinal som TV pri zapnutych kanaloch CT1, DiscoveryHD - zapnute do 1 minuty - bez problemov, pri Barrandove zapnute po 10 minutach - bez problemov. Nemozem potvrdit uvadzane problemy na mojom boxe. Robi to aj pri volnych kanaloch (vylucit problem karty, kartoveho servera ...) ?


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
Uživatelský avatar
robino2580
Nováček
Nováček
Příspěvky: 113
Registrován: 10 úno 2011, 18:06

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od robino2580 »

ďakujem za otestovanie, je dobré že na 7110 to slape ako má. Som z toho ale smutný pretože originál 9300 FW nemá problém a Enigma2 má chybičku, ktorú neviem odstrániť


ICECRYPT S4000 (HDBOX FS9300), FW v1.11.57, Skylink ICE, OSCAM 1.20 build #6426, interný TIME-SHIFT 80GB HDD, externý NAS
Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od Noro C »

Na E2 mi pri pomalom postupnom prepinani kanalov zacne box tuhnut az stuhne uplne robi to len obcas robi to aj inym?


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od onisud »

Podaril sa niekomu na E2 PKT nejaky uspesny mount nfs, alebo cifs ? Cim dlhsie skusam, tym viac sa mi nedari. Cez PKT BluePanel - Mount Manager mi pri nejakom snad spravnom zadani v cifs.conf box zamrzne, v telnete po zadani prikazu tak isto. Nfs pripojenie cez box akoby nic nerobilo, v telnete sa mi tiez nedari (mount -t nfs IP_adresa:/cesta_nfs /mnt/nfs -o username=hdbox,password=hdbox mi pise invalid number 'hdbox', na NAS mam uzivatela hdbox). V dreamboxe mi pripojenia na tieto zdroje funguju bez problemov.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
yuki86
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 09 led 2012, 15:18

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od yuki86 »

Ahoj podařilo se mi enigmu nainstalovat ale jak sprovozním emu plugin? (třeba Oscam) Mám kartu skylink standart hd.
nekodované programy fungují, ale zbytek je jen černá obrazovka..
Zkoušel jsem stáhnout Oscam přímo přes enigmu, i nějaký s internetu.., prosel jsem menu a plugin aktivoval..
takže si myslím, že ty elementární kroky dělám dobře.. jen asi bude špatné nastavení a s tím si už nevím rady...

manuálně jsem cpal plugin do /var/emu a settings /var/key
při vstupu na webové rozhraní (port 8888) tak skákaly chyby s čtečkou,
zkoušel jsem změnit zařízení z sci0 na sci1 - to taky nepomohlo

jestli někdo má nějakou funkční konfiguraci, poskytne link, nebo poradí, budu moc rád:)


onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od onisud »

yuki86 píše:jestli někdo má nějakou funkční konfiguraci, poskytne link, nebo poradí, budu moc rád:)
Najjednoduchsie zatial bude, ak stiahnes priamo z enigmy PKT ponukany oscam, teraz tam vidim 4123, cez plugin browser, potom zelene tlacitko, emu ...
Potom podla karty, ktoru mas, si tu najdi konfigy, tie daj do var/keys. Ak mas kartu irdeto, prip. ICE, najdi si aj funkcnu binarku oscamu a tu prekopiruj do var/emu pod tym istym nazvom, aku tam budes mat - asi oscam_4123 - teda prepis povodny subor. Potom skus cez PKT blue panel - emu manager ten oscam spustit. Vo web rohrani uvidis, ci ti korektne nacitalo kartu.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
Freaders
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 27 pro 2011, 20:11

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od Freaders »

Zdravím, potřebuju poradit jak narvat enigmu do HD-Boxu 7110... mám tam teď offiko FW ale i když jsem ho downgradoval na starší tak se furt seká. Moc tomu nerozumím (toto je můj první satelit s linuxem) tak bych byl rád za nějaký návod "pro blbečky" :) Poradí mi někdo prosím?


onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od onisud »

Freaders píše:Zdravím, potřebuju poradit jak narvat enigmu do HD-Boxu 7110... mám tam teď offiko FW ale i když jsem ho downgradoval na starší tak se furt seká. Moc tomu nerozumím (toto je můj první satelit s linuxem) tak bych byl rád za nějaký návod "pro blbečky" :) Poradí mi někdo prosím?
Precitaj si tuto temu od zaciatku, navod tu je, ked niecomu z toho nerozumies, opytaj sa konkretne.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
Freaders
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 27 pro 2011, 20:11

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od Freaders »

zadny navod nevidim... potrebuju proste step by step navod pro uplnyho zacatecnika


onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od onisud »

Freaders píše:zadny navod nevidim... potrebuju proste step by step navod pro uplnyho zacatecnika
Mas pravdu, toto asi nie je navod:
Postup instalacie E2 som prebral od kolegu vyssie - diky - nakopiroval som do boxu TGZ-USB-Installer, vlozil novy usb kluc, spustil box, pre istotu preformatoval kluc, spustil TGZ, postupne spustil v nom volby 2 (umount), 3 (format), 5 (zmena bootarg), box vypol, vytiahol kluc, pre istotu skusil nastartovat (nabehol OK), vlozil kluc do PC ... nakopiroval som na kluc instalacku E2 image od PKT, znovu vlozil kluc do boxu, nastartoval ho, spustil TGZ, spustil volbu 4 (TGZ install - je to instalacia E2). Nasledoval restart boxu s vlozenym klucom stale v rozbocovaci usb, nabieha bez akychkolvek problemov E2 PKT. Presiel som tradicne zakladne nastavenia, cez pluginy - stiahnut pridavne moduly som nainstaloval mgcamd ...
Mohol by som to nejako dat do odrazok, ale sa mi nejako nechce.
Odkazy na stiahnutie TGZ aj image su tu tiez.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
pecou Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 15 črc 2010, 09:25

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od pecou »

Nová E2 od PKT
http://pkteam.pl/viewtopic.php?f=59&t=4039 nebo http://www.octagon-forum.com/index.php? ... -02-03-12/
v obou případech je potřeba být zaregistrovaný a přihlášený.
Mám nainstalováno, zatím bez problémů... je ale ještě krátká doba na hodnocení.


onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od onisud »

pecou píše:Nová E2 od PKT
Mám nainstalováno, zatím bez problémů... je ale ještě krátká doba na hodnocení.
Nahodil som to dnes aj ja, hlavne pre tie rozsirene sietove sluzby, je to tam sice urobene pekne, vyhladavanie sietovych zariadeni, ponuka mount, sprava uzivatelov ... vsetko ako v image pre DM, ale ziadny mount nefunguje, nfs sa vytvori, ale nefunkcny, cifs sa asi niekde zacykli, musim ho vzdy killnut. Vysledok rovnaky ako v predchadzajucom image. Moze to niekto odskusat ? Akosi sa mi nechce verit, ze by to nemalo ist, ale vsetky tie pripojenia, co skusam, mi na dreamboxe idu OK.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-7110 HD PVR“