Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

joberuc Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 22 led 2009, 14:37

Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od joberuc »

Zdravim,
chcem sa spytat, ci mate nejake nove informacie ohladne Enigmy 2 pripadne Titan edicie pre HD-BOX FS-7110?
Titan sa dokoncil, ale pisu ze je iba pre Atemio vyhradne 6 mesiacov, ale mozno to vie niekto upravit pre HD-BOX.
Predpokladam, ze bude treba upravit loader a nejake testovanie, ci je to Atemio HW.
O Enigme 2 pisal uz predtym grantec, ze sa pripravuje a teraz sa na nemeckych forach objavila informacia o novej E2 uz coskoro.

Myslim, ze ked sa toto rozbeha, tak tento primac dostane iny rozmer, aj ked uz teraz ma slusnu poziciu.

Za kazde info dakujem.

joberuc


VU+ Solo 2, Wetek OpenElec, Optibox EVO M7, EVO xFinity, DM 800, parabola Gibertini 90cm, motor Stab HH90, plazma LG 42PG6000, Receiver Yamaha RX-V563, repro Magnat 800 set, Wii, PS3, Mede8er 6003XD, Xtreamer Ultra, HP Gen 8 ako NAS, WD cloud
joberuc Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 22 led 2009, 14:37

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od joberuc »

Tak vysla E2 pre PKT SF918SE+ E2 HAARP v3c Image

Enigma2 OpenSource SH4 Duckbox Project GIT-3279 PKT SVN-1342 HAARP v3c Image

Image is designed for installation in USB device
Support receiver: Octagon SF918SE+ and other HS7110
Kernel stm24-207

Ale je tam zmena bootloadera na verziu PKT 6.20, preto sa chcem spytat, ako sa da zalohovat original bootloader,
pripadne skusal uz niekto tuto verziu na 7110?

Kód: Vybrat vše

http://pkteam.pl/viewtopic.php?f=59&t=3767
pripadne dalsie info a navody

Kód: Vybrat vše

http://www.octagon-forum.com/index.php?/topic/12748-enigma2-sf918se-plus-pkt-v3c-haarp-19-12-11/
joberuc


VU+ Solo 2, Wetek OpenElec, Optibox EVO M7, EVO xFinity, DM 800, parabola Gibertini 90cm, motor Stab HH90, plazma LG 42PG6000, Receiver Yamaha RX-V563, repro Magnat 800 set, Wii, PS3, Mede8er 6003XD, Xtreamer Ultra, HP Gen 8 ako NAS, WD cloud
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od onisud »

Diky za info, cital som tie navody, tiez mam urcite obavy zo zmeny bootloadera, pokial to nie je na tomto prijimaci overene. Snad aj AAF team vyda nejaku enigmu s ich standardnymi nastrojmi na instalaciu. Ak sa odhodlas k testom, daj info, rad sa pripojim.
Este by som rad, aby tam fungoval nejaky schopny webbrowser plugin.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
joberuc Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 22 led 2009, 14:37

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od joberuc »

Tak podla vyjadrenia na nemeckom fore netreba menit bootloader ale iba boot loader script, ktory prida startovanie imagu z USB disku. Ten je vraj totozny s 9105 (a tam to uz testovali), tak hadam riziko je mensie. Malo by to ist vratit aj na spat. Maju tam na to aj plugin TGZ-USB-Installer V0.08, kde netreba mat pripojenie cez seriovy port. AAF urobil teraz Titan Image pre tuto radu, tak neviem, ci pripravia aj Enigmu 2.
Na testy zatial nie je cas, hadam cez vianoce.
Schopny webbrowser som na satelite este nevidel - a to ich mam na kazdom primaci v mojom popise. Podla mna to treba riesit inou cestou - NB, tablet a podobne.

Ke budem mat nieco nove, tak dam urcite vediet, pripadne ma potesia vase skusenosti.

joberuc


VU+ Solo 2, Wetek OpenElec, Optibox EVO M7, EVO xFinity, DM 800, parabola Gibertini 90cm, motor Stab HH90, plazma LG 42PG6000, Receiver Yamaha RX-V563, repro Magnat 800 set, Wii, PS3, Mede8er 6003XD, Xtreamer Ultra, HP Gen 8 ako NAS, WD cloud
joberuc Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 22 led 2009, 14:37

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od joberuc »

Tak prve testy E2 pre PKT SF918SE+ E2 HAARP v3c Image (dalsie budu pokracovat, ked bude zas trochu casu).
Zmena boottargu pomocou pluginu TGZ-USB-Installer V0.08 prebehla OK (ten prilozeny loader mi nic neprepisal, mozno sa s nim treba pohrat), ale ten plugin OK.
Instalacia E2 na USB pomocou toho pluginu OK na USB kluc Kingston 4 GB.
Po spusteni E2 pri zasunuti do USB hubu sa to zaseklo, musim to pozriet cez serial, co mu vadi.
Pri zastrceni do USB portu start OK, len som mal problem s rozlisenim (mam to na 19 monitore cez HDMI prevodka na DVI, to robi pre niektore primace problem.). Nakoniec pomocou pripojenia cez serial a logom a webrozhranim sa mi podarilo prepnut na parametre HDMI, 720p, kde mi to zacalo zobrazovat aj na tom monitore.
Rychlost v menu OK (je to rychlik oproti AAF co som mal na 9100), skusal som zatial len TA3 a CT24. Kartu skusim spojaznit neskor, je tam v menu plugin aj stiahnutie EMU, takze sa to da stiahnut z netu.
Po vybrati USB kluca nabehne original software.
Zatial moj subjektivny dojem je, ze je to rychlejsie ako na Amiko Alien, a ten to ma na vnutornej flaske a podobny procesor a pamat, no mozno je to ovladacom Aliena.

Zatial aspon toto, viac skusim neskor.

joberuc


VU+ Solo 2, Wetek OpenElec, Optibox EVO M7, EVO xFinity, DM 800, parabola Gibertini 90cm, motor Stab HH90, plazma LG 42PG6000, Receiver Yamaha RX-V563, repro Magnat 800 set, Wii, PS3, Mede8er 6003XD, Xtreamer Ultra, HP Gen 8 ako NAS, WD cloud
onisud
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 26 čer 2010, 22:53

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od onisud »

joberuc píše:Tak prve testy E2 pre PKT SF918SE+ E2 HAARP v3c Image (dalsie budu pokracovat, ked bude zas trochu casu).
joberuc
Neodolal som ani ja, kedze moj box kupeny asi 10 dni dozadu (som jednoducho nepoucitelny masochista) zacal po par dnoch celkom striedmeho pouzivania trpiet tradicnymi neduhmi (sekanie, zamrzanie, nedal sa vypnut a pod. - ale mal som tam nasscam, tak som to hodil na arabov).
Postup instalacie E2 som prebral od kolegu vyssie - diky - nakopiroval som do boxu TGZ-USB-Installer, vlozil novy usb kluc, spustil box, pre istotu preformatoval kluc, spustil TGZ, postupne spustil v nom volby 2 (umount), 3 (format), 5 (zmena bootarg), box vypol, vytiahol kluc, pre istotu skusil nastartovat (nabehol OK), vlozil kluc do PC, chvilu sa uplne zbytocne hral s nejakym hdclone podla navodov (neskusajte, ani nejde E2 instalovat), nakopiroval som na kluc instalacku E2 image od PKT, znovu vlozil kluc do boxu, nastartoval ho, spustil TGZ, spustil volbu 4 (TGZ install - je to instalacia E2). Nasledoval restart boxu s vlozenym klucom stale v rozbocovaci usb, nabieha bez akychkolvek problemov E2 PKT. Presiel som tradicne zakladne nastavenia, cez pluginy - stiahnut pridavne moduly som nainstaloval mgcamd, skopiroval cez ftp moje konfiguraky na lokalne zdielanie karty, chvilu mi to "nepochopitelne" neslo (moj tradicny problem, v mg_cfg som nenastavil spravny typ boxu), ale po uprave ide zdielanie "uňo-ňuňo". Prepinanie akychkolvek kanalov skutocne do 1 sekundy, pohyb v menu uplne plynuly, ale skusam len nejaku hodinu. Vyzera to ale v pohode, skusam dalej.


DM800, HD-BOX FS7110, Toroid90 - 28E-4W, Samsung LE40B650 - obcas testujem HD-Box 9100
joberuc Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 22 led 2009, 14:37

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od joberuc »

Instalacia cez HDCLONE musi byt vo verzii vyssej ako free, ja som to skusam vo verzii PRO tam je to OK. Tiez som zatial skusal mgcamd, ktory mi fungoval super. Chcem tam dat CW kartu a vyskusat newcs a oscam, potom dam info.

joberuc


VU+ Solo 2, Wetek OpenElec, Optibox EVO M7, EVO xFinity, DM 800, parabola Gibertini 90cm, motor Stab HH90, plazma LG 42PG6000, Receiver Yamaha RX-V563, repro Magnat 800 set, Wii, PS3, Mede8er 6003XD, Xtreamer Ultra, HP Gen 8 ako NAS, WD cloud
rhavlis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 10 led 2011, 11:53

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od rhavlis »

Jde vam nahravani?


SHOWBOX S-300 Platinum, HD-BOX FS-9105, AB IPBox 55 HD
pajajos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 20 lis 2011, 19:16

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od pajajos »

Jak dlouho trvá nastartování? Zkoušel jsem to,ale nenaběhlo mi to. Fleška problikává, když po nějaké době zmáčknu krátce EXIT, tak se objeví zaváděcí obrazovka enigmy,ale pak to hned zhasne. Nebude to zavaděčem? Mám 6.40.


HD-BOX FS-7110 HD PVR fw 2.09.87
joberuc Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 22 led 2009, 14:37

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od joberuc »

Nabieha o trochu pomalsie ako Fortis FW, mozno o 10 sekund dlhsie, ja som mal problem, ze ked bola flaska v USB hube, tak som mal uvodny obrazok E2, flaska niekedy preblikla, ale cele to nenebehlo, cize som priamo pripojil USB kluc do USB portu, pripadne by mohol byt problem s video modom, ja to mam na 19 palcovom monitore s prevodkou HDMI na DVI, tam som musel prvy krat pre nastavenie videomudu pouzit seriove pripojenie, aby som videl a nakonfiguroval to, cize skus toto, ak mas kabel co to pise, pripadne nakoniec by som skusil inu flasku. Bootloaderom by to nemalo byt, ja mam tiez 6.40 a predpokladam, ze mas urpaveny bootargs, aby to vedelo bootovat s flasky, co bolo v navode.

joberuc


VU+ Solo 2, Wetek OpenElec, Optibox EVO M7, EVO xFinity, DM 800, parabola Gibertini 90cm, motor Stab HH90, plazma LG 42PG6000, Receiver Yamaha RX-V563, repro Magnat 800 set, Wii, PS3, Mede8er 6003XD, Xtreamer Ultra, HP Gen 8 ako NAS, WD cloud
pajajos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 20 lis 2011, 19:16

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od pajajos »

Upravený bootargs mam podle návodu.Zkoušel jsem to i přímo z USB hubu,taky to nešlo. Když jsem to nechal nějakou dobu bootovat,tak se ten obrázek E2 pořád opakoval.Flešku mam 4GB a fw. 2.09.61.


HD-BOX FS-7110 HD PVR fw 2.09.87
easyspider
Nováček
Nováček
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010, 21:26

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od easyspider »

Caute.
za veľkej podpory niektorých ľudí z tohto fóra sa mi podarilo sfunkčniť Enigmu pre môj Hdbox 7110 s mnou požadovanom rozsahu(funkčný oscam - server,klient,reader,nahravanie,timeshift). V boxe mám teraz soft z Octagonu no a po pripojení USB flashky štartuje Enigma. Problém nastáva pokiaľ pripojím k dodavanemu hubu súčasné flasku s Enigmou a môj externý HDD Toshiba 500GB.
Po tvrdom restarte nabehne pôvodný soft. Pre nábeh Enigmi musím Toshibu odpojiť. a az potom nabehne.
Disk používam na Timeshift a nahrávanie.
Da sa niako odstrániť tento problém?
Dik za radu.


Xtrend ET 9500 ,Opticum9500HD, 4xLNB,Skylink + UPC,Philips 37PFL7605H,Sony DAV SC5.
Uživatelský avatar
bastlir1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 21 led 2011, 00:34

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od bastlir1 »

easyspider píše:Caute.
za veľkej podpory niektorých ľudí z tohto fóra sa mi podarilo sfunkčniť Enigmu pre môj Hdbox 7110 s mnou požadovanom rozsahu(funkčný oscam - server,klient,reader,nahravanie,timeshift). V boxe mám teraz soft z Octagonu no a po pripojení USB flashky štartuje Enigma. Problém nastáva pokiaľ pripojím k dodavanemu hubu súčasné flasku s Enigmou a môj externý HDD Toshiba 500GB.
Po tvrdom restarte nabehne pôvodný soft. Pre nábeh Enigmi musím Toshibu odpojiť. a az potom nabehne.
Disk používam na Timeshift a nahrávanie.
Da sa niako odstrániť tento problém?
Dik za radu.
A proč jsi E2 nenainstaloval rovnou i na ten HDD?


TV Samsung UE64D6530, STB1-Dreambox7000s, STB2-HD-Box TS-9105, MMC EMTEC Movie Cube D850H + 2x NAS server, Onkyo TX-NR616.
rejca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 11 srp 2011, 11:00

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od rejca »

easyspider píše:Caute.
za veľkej podpory niektorých ľudí z tohto fóra sa mi podarilo sfunkčniť Enigmu pre môj Hdbox 7110 s mnou požadovanom rozsahu(funkčný oscam - server,klient,reader,nahravanie,timeshift). V boxe mám teraz soft z Octagonu no a po pripojení USB flashky štartuje Enigma. Problém nastáva pokiaľ pripojím k dodavanemu hubu súčasné flasku s Enigmou a môj externý HDD Toshiba 500GB.
Po tvrdom restarte nabehne pôvodný soft. Pre nábeh Enigmi musím Toshibu odpojiť. a az potom nabehne.
Disk používam na Timeshift a nahrávanie.
Da sa niako odstrániť tento problém?
Dik za radu.
a co sepsat navod pro nas ostatni? :73:, tedy to nahravani a timeshift, nebo to slape hned? Dik


easyspider
Nováček
Nováček
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010, 21:26

Re: Enigma2 alebo Titan pre HD-BOX FS-7110 HD PVR

Příspěvek od easyspider »

bastlir1 píše:
easyspider píše:Caute.
za veľkej podpory niektorých ľudí z tohto fóra sa mi podarilo sfunkčniť Enigmu pre môj Hdbox 7110 s mnou požadovanom rozsahu(funkčný oscam - server,klient,reader,nahravanie,timeshift). V boxe mám teraz soft z Octagonu no a po pripojení USB flashky štartuje Enigma. Problém nastáva pokiaľ pripojím k dodavanemu hubu súčasné flasku s Enigmou a môj externý HDD Toshiba 500GB.
Po tvrdom restarte nabehne pôvodný soft. Pre nábeh Enigmi musím Toshibu odpojiť. a az potom nabehne.
Disk používam na Timeshift a nahrávanie.
Da sa niako odstrániť tento problém?
Dik za radu.
A proč jsi E2 nenainstaloval rovnou i na ten HDD?
Nuz aj nad tym som premyslal ,ale bal som sa ze to bude pomale. Este jedna vec neviem preco ale po vypnuti my neodpoji disk.


Xtrend ET 9500 ,Opticum9500HD, 4xLNB,Skylink + UPC,Philips 37PFL7605H,Sony DAV SC5.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-7110 HD PVR“