S301 + Ir-deto karty

Diskuze o firmware.

Moderátoři: By.Bob, s@pro

Odpovědět
mafi525
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2011, 18:49

S301 + Ir-deto karty

Příspěvek od mafi525 »

Zdravim.
Ma uz niekdo skusenosti s novym firmware S301HDMI_PVR_A623P30.zip na Showboxe S301 platinum?

Idu tam nove Ir-deto (skylink) karty bazproblemov?

Idu na tom i stare ICE karty?

Ako je to s nahravanim na USB kluc?

Vypnutie zapisov a zdielanie funguje bezproblemov?

...a neni tam problem ak by som chcel potom naspät nahrat stary soft na cryptoworks?


Uživatelský avatar
ShaMan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 653
Registrován: 17 lis 2008, 16:39
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: S301 + Ir-deto karty

Příspěvek od ShaMan »

Karty fungují , firmware není problém přehrát tam i zpět , trvá to pár desítek sekund ,
doporučeno vždy udělat tovární nastavení .


Tam kde předevčírem znamená pozítří ...
mafi525
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2011, 18:49

Re: S301 + Ir-deto karty

Příspěvek od mafi525 »

takze som firmware skusil, skylink Ir-deto kartu mi bere, ale ked vypnem zapisi a zapnem showboox, tak mi to vypise ze je kanal kodovany.... a musim povolit zapisi, aby mi nabehol obraz ....ked necham zapnute zapisi, tak to pri kazdom zapnuti showboxu zacne kartu kontrolovat a po chvilke obraz nabehne v pohode...

...takze by ma zaujimalo ci to ze nejdu vypnut zapisy je chyba tohoto firmware, alebo je to uz nejaka ochrana na Ir-deto kartach od skylinku?


Uživatelský avatar
Steiner
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 599
Registrován: 10 pro 2011, 14:37

Re: S301 + Ir-deto karty

Příspěvek od Steiner »

to druhé


„Cross of Iron“
mafi525
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2011, 18:49

Re: S301 + Ir-deto karty

Příspěvek od mafi525 »

...takze som tam nahral svoje nastavania (databazu) z mojho predchadzaujuceho firmwaru (neviem presne aky to bol) ....a uz to ide v pohode aj ked vypnem zapisy :)

...co som si vsimol tak akurat v menu 2589 sa zmenilo rozhranie z VYP na UART ...a spristupnili sa tym dalsie nastavenia, neviem ci s tym maju vsetky nieco spolocne, ale mam ich na takychto hodnotach:
typ - openbox
UART rychlost: 115200
karty v - zap
..a v cas ID mam nastavene ID skylink karty pre zdielanie...


Uživatelský avatar
Steiner
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 599
Registrován: 10 pro 2011, 14:37

Re: S301 + Ir-deto karty

Příspěvek od Steiner »

ak máš skutočne skylink čisté Ir-deto, tak predpokladám nasledovný stav:
"mal si pred zátvorkou plus a v zátvorke mínus" -> nešlo
teraz si dal "mínus aj pred zátvorku" -> ide ;)
na vysvetlenie: dal si nedobrý setting a zápisy ti idú aj keď ich máš "akože vypnuté"
toť môj názor


„Cross of Iron“
Uživatelský avatar
cader
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 14 pro 2011, 19:47
Bydliště: Šaľa/SR

Re: S301 + Ir-deto karty

Příspěvek od cader »

s nahrávaním na USB je problém,úplne zamŕza,potreba tvrdého reštartu!! :sad:


HD Box 9105+
ShowBox 300+USB Patriot Xporter XT Boost
LNB twin
FreeSat(UPC Direct)
mafi525
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2011, 18:49

Re: S301 + Ir-deto karty

Příspěvek od mafi525 »

Steiner píše:ak máš skutočne skylink čisté Ir-deto, tak predpokladám nasledovný stav:
"mal si pred zátvorkou plus a v zátvorke mínus" -> nešlo
teraz si dal "mínus aj pred zátvorku" -> ide ;)
na vysvetlenie: dal si nedobrý setting a zápisy ti idú aj keď ich máš "akože vypnuté"
toť môj názor
...no je to cisto ir-deto karta, ktoru som vcera kupoval, takze pockam tych prvych 19dni a uvidim co to spravi, ale dufam ze tie zapisy su fakt vypnute

....inac, uz sa mi 2x stalo ze mi zamrzol obraz, ale stacilo iba prepnut na iny kanal a potom naspät a obraz isol v pohode dalej..


mafi525
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2011, 18:49

Re: S301 + Ir-deto karty

Příspěvek od mafi525 »

mafi525 píše: ...no je to cisto ir-deto karta, ktoru som vcera kupoval, takze pockam tych prvych 19dni a uvidim co to spravi, ale dufam ze tie zapisy su fakt vypnute
....takze po 20-tych dnoch mi to padlo, takze z toho vypliva ze s tymto softom sa mi nedaju vypnut zapisy.... ide o to ze v menu 2589 si ich nastavim normalne ako vypnute, ale vydrzi to tak asi 2 dni a potom ich musim zasa zapat aby si nacitalo programi, aj ked ich hned potom zasa vypnem, tak to opät vydrzi asi iba 1-2dni.... a po 20-tych dnoch normalne skoncili, takze som si musel tu kartu riadne aktivovat a uz som sa ani nenamahal vypinat zapisy :(

...dalej som zisti:
...ako tu bolo spominane, nahravanie nejde, pretoze po chvilke to zamrzne... niekedy to zamrzne po 2 minutach nahravania, inokedy po 20 minutach... ale zamrza to :(
...obraz obcas pri pozerani zamrzne, ale staci prepnut na iny program a ide to...
...zdielanie som zatial neskusal, takze ak to niekdo skusal, mohli by ste napisat ci ide :)


...okrem tejto karty mam doma este skylink ICE kartu, a tam mi zatial v dalsom showboxe 301 ide bez problemov zdielanie a vypnute zapisy uz niekolko mesiacov...


jugobebe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 11 kvě 2009, 14:36

Re: S301 + Ir-deto karty

Příspěvek od jugobebe »

mafi525 píše: ...okrem tejto karty mam doma este skylink ICE kartu, ... vypnute zapisy uz niekolko mesiacov...
Nemám ICE,ale pokial mi je známo,voľakedy chodili zápisy na ICE max. na mesiac,zmenilo sa niečo?


Showbox S-700Platinum,Ariva 200,Al80,Quad,SG2100
mafi525
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2011, 18:49

Re: S301 + Ir-deto karty

Příspěvek od mafi525 »

...no takze ja mam na ICE karte vypnute zapisy a uz 8. mesiac mi tam idu stale vsetky programi... takze urcite to je na viac ako mesiac :)


...ale ked na tej Ir-deto karte vypnem zapisy tak to ide asi iba 2 dni, takze neviem ci je to tym novym softwarom alebo ir-deto kartou....


Odpovědět

Zpět na „Firmware diskuze“