Na 23.5 jedou programy jen na V polarizaci

Nastavení a diskuze kolem Showboxu.

Moderátoři: By.Bob, s@pro

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 435
Registrován: 07 črc 2009, 10:37

Na 23.5 jedou programy jen na V polarizaci

Příspěvek od Radek »

Včera večer volal kamarád, že má něco se satelitem, prý dával novou kartu a nejednou mu programy.Protože na mé doporučení koupil kdysi Showbox, který mám i já, snažil jsem se mu vyhovět a ikdyž už jsem lezl do postele, nechal jsem se odvézt s tím, že to bude nějaká maličkost.
Bydlí v paneláku, mají tam společné satelitní rozvody, na střeše mají společný satelit a z něj rozvod z 23.5 a 19.2 + terestrial do zásuvky v místnosti, jak je v paneláku zvykem.

Abych pravdu řekl, rozvodům a jak je to prakticky uděláno moc nerozumím.
U něj jsem zjistil, že má satelit úplně rozhozenej, mluvil na mě úplně neznámým jazykem, když jsem se ptal co s tím dělal, prý tam měl souseda, který opravuje počítače, zjevně o satelitech nic nevěděl.Měl velké štěstí, že jsem sebou měl zrovna náhodou flashku, kde jsem měl celé nastavení svého satelitu po přeladění na Skylinku a s posledním FW.
Dál jsem nelaboroval přehrál můj setting..
Satelit jsem nastavil, vymazal satelity které nechytá a nechal jen ty 2 Astry.
Zjistil jsem, že 19.2 se chytá bez problému a na 23.5 jede jen něco.Prvně jsem neviděl souvislost, zkoušel nastavit Diseqc, nevím přesně jak to v panelácích dělané, zřejmě monoblok, ale u 19.2 bezproblémový signál u 23.5 problém.Vůbec neukazoval signál, a když se chytil, tak za chvilku signál zase ztratil. Vůbec jsem nechápal která bije.

Jako první jsem mu vyměnil koncovky u kabelu, který měl od zásuvky k receiveru.Byly v hrozném stavu, nicméně to nepomohlo.Pak jsem navrhnul vyměnit ten koax.Mají malého kocoura, který vše kouše, na kabelu viditelné stopy po žvýkání, říkal jsem si, že by mohl být poškozen.Kabel jsme vyměnili, už se potom chytalo více programů, než před výměnou, ale zase ne všechny.Jely i kódované (některé), takže jsem věděl, že karta o které mluvil je OK a problém je někde jinde.
Šlo jim hlavně o české a slovenské programy ze Skylinku.Když jsem zkoumal co jede a co ne, všiml jsem si, že bez problémů jedou jen programy na vertikální polarizaci. Co jelo na H-čku nejelo a bylo bez signálu, vše na V-čku jelo OK.

To byl konec mých pokusů a nevím jak dál a kde hledat chybu.Osobně bych tipoval, že je problém s LNB konvertorem u satelitu.Ten je ale na střeše a není k němu přístup.Naladil jsem mu ještě pozemní příjem, aby měl aspoň Novu a pár dalších českých programů, které na satelitu na H frekvenci nešly.

Na vás mám teď dotaz.

Čím může být tento problém způsoben ???

Může to být v receiveru ???
Nebo bych měl hledat chybu na střeše u satelitu.
Říkal jsem mu, ať oběhne pár bytů a zeptá se u těch co chytají satelit, zda jim běží programy na H polarizaci. Bylo už po 23:00 asi by se to nesetkalo s pochopením.Předpokládám, že kdyby to nešlo i ostatním, měl by hledat problém v LNB na střeše. Pokud by to ostatním šlo, nevím kde dál hledat chybu. Koncovky a kabel byl vyměněn, kde by mohl být problém v satelitu opravdu nevím, tak podrobně tomu nerozumím.

Snažil jsem se hledat odpověď na Internetu, vím, že už jsem se s tím setkal, ale už si nepamatuji kde a jak se to řešilo a teď jsem to nedohledal.

Dokážete mi někdo zkušenější poradit jak dál ???


Dreamsky NXP256 HD, SHOWBOX S-700 PVR (CSLink, SkyLink ICE), HomeCast S3000 CR (Gital), (9E,13E,19.2E,23.5E), par. 2 x 80 cm (Fe, Al), LNB Quad GT-QD40D, LNB Quad GI-204S Platinum X, EMP Centauri DiSEqC 8/1 P.168-W, DiSEqC Golden Interstar 4/1 GI-411
supersat
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 16 úno 2011, 12:10

Re: Na 23.5 jedou programy jen na V polarizaci

Příspěvek od supersat »

Úplně to nechápu , píšeš : Dál jsem nelaboroval přehrál můj setting..
a pak píšeš : Satelit jsem nastavil, vymazal satelity které nechytá a nechal jen ty 2 Astry.

Myslím ,že problém může být v setingu , asi by bylo lepší kdyby se udělalo továrko a naladilo se to přímo na jeho LNB znova .


Uživatelský avatar
Radek Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 435
Registrován: 07 črc 2009, 10:37

Re: Na 23.5 jedou programy jen na V polarizaci

Příspěvek od Radek »

Setting je v pořádku.
Jemu to včera ráno ještě jelo, odpoledne už ne.Ale jen některé stanice. Pak by byl problém i v jeho settingu.Prostě si to nechal od souseda povrtat, že nešlo vůbec nic, neměl ani satelity, prostě se to spouštělo jako v režimu po továrku, kdy všechno musíš nastavit znova.Jak se jim to povedlo jsem nezjišťoval.

Po přehrátí mého settingu, jsem přenastavil nastavení DiseQc, sám chytám 4 satelity, to jsem mu promáznul, aby měl jen obě astry o kterých píšu + pozemní vysílání.

19.2 jede jak z praku, u 23.5 jen programy na V frekvenci.

Teď prosím neřeš setting, ale to, že nejedou programy na H polarizaci. Předpokládám špatný LNB na monobloku.Toto nastavení co mám na flashce mi jede naprosto bezproblémově doma na mých 2 ks Showboxů.

Je pravda, že továrko jsem nedával, ale po přehrátí celé zálohy satelitu
jsem ho nedával ani na mém 2 Showboxu doma.

Jde mi spíš o to, co může mít vliv na to, že jedou jen programy na Vertikální polarizaci.

Osobně říkám LNB, ty setting, zajímají mě další názory.Dneska chce pokračovat v řešení, ale už nevím co víc poradit. Dobře můžu udělat továrko, znovu naskenovat družice, ale předpokládám, že to nepomůže.

Pořád vidím problém v signálu, který jde do satelitu. Takže někde na trase z LNB do receiveru.


Dreamsky NXP256 HD, SHOWBOX S-700 PVR (CSLink, SkyLink ICE), HomeCast S3000 CR (Gital), (9E,13E,19.2E,23.5E), par. 2 x 80 cm (Fe, Al), LNB Quad GT-QD40D, LNB Quad GI-204S Platinum X, EMP Centauri DiSEqC 8/1 P.168-W, DiSEqC Golden Interstar 4/1 GI-411
Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Na 23.5 jedou programy jen na V polarizaci

Příspěvek od Thomik1 »

A mě tam zase chybí jedna podstatná věc , vzal jsi ten showbox k sobě a zkusil na svoji parabole? Měl si měřák u toho kámoše a zkoušel?


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
Uživatelský avatar
Radek Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 435
Registrován: 07 črc 2009, 10:37

Re: Na 23.5 jedou programy jen na V polarizaci

Příspěvek od Radek »

Měřák nemám, jsem jen obyčejný uživatel, satelity se nijak více nezabývám.Mluvil o kartě, proto mě ani nenapadlo brát svůj receiver na vyzkoušení, samozřejmě jsem to nezkoušel, bydlíme dost daleko od sebe.

Nicméně pořád čekám na odpověď, kdy bych rád věděl, zda příjem jenom v jedné polarizaci může znamenat problém s LNB u paraboly, či může být způsoben i nějakým technickým problémem na satelitním přijímači.Osobně jsem se ještě s tímto jevem nesetkal, takže hledám možnou příčinu.

Ano, kdybych vzal svůj receiver a ten tam šel, předpokladám problém v receiveru.Pokud by nešel, bude zřejmě problém v LNB.

Je moje úvaha správná ???


Dreamsky NXP256 HD, SHOWBOX S-700 PVR (CSLink, SkyLink ICE), HomeCast S3000 CR (Gital), (9E,13E,19.2E,23.5E), par. 2 x 80 cm (Fe, Al), LNB Quad GT-QD40D, LNB Quad GI-204S Platinum X, EMP Centauri DiSEqC 8/1 P.168-W, DiSEqC Golden Interstar 4/1 GI-411
k855
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 19 úno 2011, 10:39

Re: Na 23.5 jedou programy jen na V polarizaci

Příspěvek od k855 »

měl jsem obdobný problém,ale na jednom konvertoru pro jeden byt. Nešla jedna z polarizací, teď už nevím která....
Výměna konvertoru vše vyřešila.
Chce se zeptat sousedů na příjem, to je prvotní krok co bych udělal, popř. reciever zkusit jinde, nebo přivěst svůj k němu.
Taky mám a tehdy problém nastal na Show700.
Maturoval jsem s tím půl dne....


Uživatelský avatar
Radek Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 435
Registrován: 07 črc 2009, 10:37

Re: Na 23.5 jedou programy jen na V polarizaci

Příspěvek od Radek »

OK. Díky. :87:

Tu odpověď jsem předpokládal.Jde ale o to, že anténa je na střeše a přístup je zamčený.Samozřejmě příště vezmu můj přijímač a vyzkouším, zda to není v přijímači. Doufám že zatím kolega zjistí, jak to mají ostatní v domě, ikdyž ty lidi moc neznají a koho znají, zrovna chytají příjem pozemního vysílání, takže je ten problém netrápí.

Mě taky stále vycházelo, že to bude asi LNB.

Ověřím, prověřím a dám vědět, jak jsme dopadli. :28:


Dreamsky NXP256 HD, SHOWBOX S-700 PVR (CSLink, SkyLink ICE), HomeCast S3000 CR (Gital), (9E,13E,19.2E,23.5E), par. 2 x 80 cm (Fe, Al), LNB Quad GT-QD40D, LNB Quad GI-204S Platinum X, EMP Centauri DiSEqC 8/1 P.168-W, DiSEqC Golden Interstar 4/1 GI-411
Uživatelský avatar
Radek Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 435
Registrován: 07 črc 2009, 10:37

Re: Na 23.5 jedou programy jen na V polarizaci

Příspěvek od Radek »

Včera jsem psal kámošovi jak to s ním vypadá a toto je odpověď :

Ahoj, v baráku skoro nikdo satelit nemá. Po dlouhém úsilí jsme zjistili, že závada je opravdu na střeše. Dnes to odstranili.
Takže máme zase všechno rozházené. Teď jsme pracovně vytížení, ale až bude chvilka klidu, tak se ozvu.


Takže problém byl v LNB jak jsem předpokládal, kdyby to někoho potkalo, může ho to nasměrovat, kde by mohl být problém. :28:


Dreamsky NXP256 HD, SHOWBOX S-700 PVR (CSLink, SkyLink ICE), HomeCast S3000 CR (Gital), (9E,13E,19.2E,23.5E), par. 2 x 80 cm (Fe, Al), LNB Quad GT-QD40D, LNB Quad GI-204S Platinum X, EMP Centauri DiSEqC 8/1 P.168-W, DiSEqC Golden Interstar 4/1 GI-411
k855
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 19 úno 2011, 10:39

Re: Na 23.5 jedou programy jen na V polarizaci

Příspěvek od k855 »

Radek píše:Včera jsem psal kámošovi jak to s ním vypadá a toto je odpověď :

Ahoj, v baráku skoro nikdo satelit nemá. Po dlouhém úsilí jsme zjistili, že závada je opravdu na střeše. Dnes to odstranili.
Takže máme zase všechno rozházené. Teď jsme pracovně vytížení, ale až bude chvilka klidu, tak se ozvu.


Takže problém byl v LNB jak jsem předpokládal, kdyby to někoho potkalo, může ho to nasměrovat, kde by mohl být problém. :28:

takže jsme se moc nemýlili..... :106: :106:


Uživatelský avatar
Radek Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 435
Registrován: 07 črc 2009, 10:37

Re: Na 23.5 jedou programy jen na V polarizaci

Příspěvek od Radek »

My tam byli asi 2 hodinky, ale taky jsem nechápal. Ikdyž červíček hlodal a říkal :" Je to v LNB". Ale jistota nebyla. :107:

Akorát nechápu co má všechno rozházené, pokud monoblok jen vyměnili, měl by mít v receiveru vše nastaveno jak má být a jediný rozdíl, který by měli poznat je, že jedou i programy, které dříve nejely.

No jsem zvědav, jak to myslel, zřejmě to návštěva přes víkend nějak vyřeší.


Dreamsky NXP256 HD, SHOWBOX S-700 PVR (CSLink, SkyLink ICE), HomeCast S3000 CR (Gital), (9E,13E,19.2E,23.5E), par. 2 x 80 cm (Fe, Al), LNB Quad GT-QD40D, LNB Quad GI-204S Platinum X, EMP Centauri DiSEqC 8/1 P.168-W, DiSEqC Golden Interstar 4/1 GI-411
Odpovědět

Zpět na „Diskuze Showbox S-700 PVR Combo Platinum“