Hardvérová úprava Showbox Vitamin 5000

Nastavení a diskuze kolem Showboxu.

Moderátoři: By.Bob, s@pro

Odpovědět
s@pro Maldives
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 223
Registrován: 25 srp 2012, 13:25
Dostal poděkování: 1 poděkování

Hardvérová úprava Showbox Vitamin 5000

Příspěvek od s@pro »

Hardvérová úprava Showbox Vitamin 5000
starší přijímače , které jsou několik let v provozu tak vysycháním kondenzátorů může dojít ke zhoršení příjmu a u kritického
transpordéru ČT viz např .
http://www.parabola.cz/clanky/6033/skyl ... h-se-resi/

Pomůže vyměnit kondenzátory viz příloha .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
flash13 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 21 dub 2012, 23:44
Bydliště: Prievidza
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Hardvérová úprava Showbox Vitamin 5000

Příspěvek od flash13 »

Chcel by som poďakovať autorovi tejto úpravy s@pro-vi a potvrdiť funkčnosť tejto úpravy ktorá rieši sekanie obrazu na niektorých paketoch. Po doplnení kondenzátorov pri napäťovej časti 470uf/16v sa po zahriatí prijímača ukázalo že problematické pakety najmä so zvýšeným SR z 27500 na 29900 (STV1,CT1,CT2 a ďalšie) že tieto programy prestali sekať a kockovať. čím bol prijímač dlhšie zapnutý tým to sekalo menej až úplne prestalo...:).
Ja som sa však rozhodol aj pre výmenu všetkých napäťových a kondenzátorov pri procesore, keď že úprava riešila daný problém. Označil som si ch V-čkom a na druhých kondenzátoroch čiernym trojuholníkom hore na kondenzátoroch. Preto prikladám svoju fotku z mojej úpravy kde som sa už minule rozhodol dorobiť svojpomocne aj chladič na hl. procesore. Poúžil som malý rebrový chladič z pc z ktorého som si malý kúsok opracoval podla veľkosti pôvodného chladiču. Pod chladič som dal aj kvalitnú pastu Arctic MX-4 ktorú používam aj na prepastovanie cpu a gpu na notebookoch.
Prijímač mám od roku 2010 keď v ňom ešte bol pôvodný sw. Teraz mám verziu Eagle a ide celkom stabilne a nezamŕza toľko ako predtým, skoro vôbec.
Kondenzátory zrejme už nefiltrovali tak ako mali čo sa prejavilo na nestabilite a sekanie obraze. Vymenil som ich už za 105´C lebo tie povodne boli na 85´c. Chcem povedať však, že dosť problematický sa inak vyberali von z dosky...pretože pôvodní konštruktéri z fabriky nožičky ešte vyhli každú nožičku do opačnej strany...takže aj ked som ich odsal von som ich musel vyhýbať čo si niekedy odniesla plôška na doske ale väčšinou tá, ktorá už nevedie vodivú cestičku zo spodu dosky....
Tak to je asi všetko, ďakujem S@pro-vi za dobrú úpravu a potvrdzujem jej funkčnosť, ktorá rieši daný problém s obrazom.
Martin z Prievidze. :)


jensn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 26 úno 2010, 20:19

Re: Hardvérová úprava Showbox Vitamin 5000

Příspěvek od jensn »

Zdravím, tak tato úprava mě moc nepomohla, vyměnil jsem všechny elity kolem procesoru, to mi rozchodilo satelit, protože nechtěl již nabíhat a po zapnutí zůstalo na displeji jenom ON. Po přidání a výměně 1000uF elitů stále sekání a rozklad obrazu na CT transpondéru.
Prosím jestli ví někdo kde by mohla být ještě chyba o odpověď. Nechce se mi kontrolovat všechny elity na desce, opravdu to nejde moc dobře ven.

Děkuji

Jenda


Odpovědět

Zpět na „Diskuze Showbox VITAMIN 5000 HD“