Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Nastavení a diskuze kolem Showboxu.

Moderátoři: By.Bob, s@pro

Jarda135
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 14 bře 2015, 08:24

Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Příspěvek od Jarda135 »

Dobrý den. Mám následující problém a chtěl bych Vás požádat o radu. Po delší době jsem zapnul VITAMINA a na displeji mi naskočí poze ON a nic jiného. Přehrál jsem SW pomocí RS 232 a všechno se jevilo být v pořádku až do vypnutí přijímače ze sítě. Po opětovném zapojení do sítě se problém opakuje zase svítí ON na displeji. Nevíte někdo v čem by mohl být problém. Za každou odpověď předem děkuji.


s@pro Maldives
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 223
Registrován: 25 srp 2012, 13:25
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Příspěvek od s@pro »

Jarda135 píše:Dobrý den. Mám následující problém a chtěl bych Vás požádat o radu. Po delší době jsem zapnul VITAMINA a na displeji mi naskočí poze ON a nic jiného. Přehrál jsem SW pomocí RS 232 a všechno se jevilo být v pořádku až do vypnutí přijímače ze sítě. Po opětovném zapojení do sítě se problém opakuje zase svítí ON na displeji. Nevíte někdo v čem by mohl být problém. Za každou odpověď předem děkuji.
To máš origo soft , enigmu jsi tam neměl ?


Jarda135
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 14 bře 2015, 08:24

Re: Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Příspěvek od Jarda135 »

Jo je to origoš stahoval jsem ho ze sapra. Enigmu jsem ta prozatim nedával. Teď jsem se dostal do stadia že VITAMIN nechce ani bootovat. Nevíte v čem by mohl být problém?


Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Příspěvek od By.Bob »

Jarda135 píše:Dobrý den. Mám následující problém a chtěl bych Vás požádat o radu. Po delší době jsem zapnul VITAMINA a na displeji mi naskočí poze ON a nic jiného. Přehrál jsem SW pomocí RS 232 a všechno se jevilo být v pořádku až do vypnutí přijímače ze sítě. Po opětovném zapojení do sítě se problém opakuje zase svítí ON na displeji. Nevíte někdo v čem by mohl být problém. Za každou odpověď předem děkuji.
Ahoj podle vseho to vypada na vadmy zdroj.. vyzkousej to nanovo preistakovat a pokud se to nechytne a prijimac neni v zaruce otevri jej a koukni se na zdroj jetli nejsou vytekle a nebo nafoukle kondenzátory.
Nejdrive to znovu naistaluj a pak kdyz tak se podivej na zdroj.. a taky. pojud tam mas hdd tak jej odpoj a zkus to naistalovat bez nej.
ale podle vseho to vidim bud na zdroj nebo spatne hdd pokud tam je.


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Jarda135
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 14 bře 2015, 08:24

Re: Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Příspěvek od Jarda135 »

Dík za odpověď. Zdroj jsem již kontroloval kondenzátory ve zdroji vizuálně vypadají v pořádku. Nafouknutý byl jeden na základní desce a ten jsem vyměnil. Soft se mi pomocí programu ST7111 podařilo dvakrát přehrát teď už přijímač nenabutuje takže nejsem schopný do něj vubec nic dostat. Nechce se mi ho zahodit je to docela dobrá mašinka. Nemáš ještě nějaký nápad?


Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Příspěvek od By.Bob »

Jarda135 píše:Dík za odpověď. Zdroj jsem již kontroloval kondenzátory ve zdroji vizuálně vypadají v pořádku. Nafouknutý byl jeden na základní desce a ten jsem vyměnil. Soft se mi pomocí programu ST7111 podařilo dvakrát přehrát teď už přijímač nenabutuje takže nejsem schopný do něj vubec nic dostat. Nechce se mi ho zahodit je to docela dobrá mašinka. Nemáš ještě nějaký nápad?
Tezke na dalku prekontrolovat zdroj ja to porad vidim na nej.
Co tam vubec davas za img?
pokud se tam nahraje celi soft taknby mel jit.
jeste muzes mit spatny loader. treba si tam nacpal neco to tam nemelo byt.
je to Fortis zkus nainstalivat software pres Portal.exe.
muze to byt ten zdroj a nebo loader spatny.
Kdyz si rikal ze jsi menil jeden nafoukly kondik tak to poradne prekontrolun jestli nems studeny spoj na nem a nebo jestli tam neni jeste nejaky jiny.
musel bych to videt abych vedel jak na tom deska nebo zdroj je. Momentalne jsem mimo tak nemuzu se podivat po zavadeci ale zkus najit bootloader na tvuj vitamin a vyzkousej jej.


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Příspěvek od By.Bob »

zkus tam nahrat tohle:
sapro_vitamin_hd5000_boot_kernel_20121214_2354.bin
naistaluj to stejne jako klasicky software.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Jarda135
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 14 bře 2015, 08:24

Re: Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Příspěvek od Jarda135 »

nahrál jsem tam tenhle soft VITAMIN_20100423_ALLF_8M_V9926.bin
Mohl by jsi mě prosimtě poradit co teď dělat aby zase začal butovat? Je zvláštní že dvakrát se ten soft přehrál a po třetí už nenabootoval. Možná jsem tam nacpal něco špatně. Nepopsal by jsi mě prosim tě nějaký postup jak teď pokračovat. Když bootoval tak si myslim že HW by měl být v pořádku. Samozřejmě nemusí. Dík


Jarda135
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 14 bře 2015, 08:24

Re: Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Příspěvek od Jarda135 »

jenže já se do sataku nedostanu a pomocí RS232 mě to nenabootuje. Jiný postup neznám kdyžtak prosim poraď postup. Dik


jirkav23
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 04 kvě 2009, 17:08

Re: Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Příspěvek od jirkav23 »

Může být vadný kondenzátor na procesor i ten ovlivňuje botování.Večer se ti ozvu na soukromou zprávu.


Jarda135
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 14 bře 2015, 08:24

Re: Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Příspěvek od Jarda135 »

ok. dik moc. můžu ti to večer nafotit


Yorick
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03 zář 2009, 10:05

Re: Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Příspěvek od Yorick »

jirkav23 píše:Může být vadný kondenzátor na procesor i ten ovlivňuje botování.Večer se ti ozvu na soukromou zprávu.
Ahoj vespolek.
Mám problém s Vitaminem.Na displeji zůstane svítit " HDSTB v 1.70 " a nic se neděje.
Po pročtení vlákna jsem vyndal a proměřil všechny elyty ve zdroji a zdají se být v pořádku.
Taky jsem zkontroloval E104 a E105.Taky v pořádku.
Ale při měření na diodě D101 a D102 to ohmicky vypadá na zkrat v obou směrech.
U diod D103 a D104 se tento stav neobjevuje.
Může někdo poradit o co se jedná ?
Děkuji.


dr.eam1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 15 led 2010, 20:22
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Příspěvek od dr.eam1 »

jirkav23 píše:Může být vadný kondenzátor na procesor i ten ovlivňuje botování.Večer se ti ozvu na soukromou zprávu.
Zdravím, ako ste poriešili ten problém?

Mne tiež z ničoho nič nechce nabootovať , asi nejaký vírus vo vduchu ....
putty vypíše toto:
BOOT
=============================================
ST7111 (0xC0)
MODEL : VITAMIN HD 5000
H/W VER : 00.01.00.00
S/W VER : 00.00.99.46
DATE : Oct 14 2010
TIME : 22:51:35
=============================================

po zapnutí na displeji svieti len čas aj to neaktuálny a ked zapnem s DO tak svieti len ON.

Ď:


khead
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28 úno 2009, 07:27

Re: Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Příspěvek od khead »

po zapnutí na displeji svieti len čas aj to neaktuálny a ked zapnem s DO tak svieti len ON.


Cafte , poriesil to niekto nakoniec ?
Mne vcera isiel na E2 Talisman .... vypol som ho a preniesol do druhej izby ..odvtedz naskoci HDSTB 1.7 a potom ON a hotovka... nic sa nedeje
Neda sa ani USB boot .... raz mi to nahodilo iba U na dispaly a potom nic ..po dalsom restarte uz ina ON :-(


je to definitivne hardare problem ?

d.


Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Shouwbox VITAMIN 5000 HD svítí on

Příspěvek od By.Bob »

ahoj je to potreba poslat na sapro na prehrani Jtag je smazany boot a rovnou prekontrolovat ram flash a kondenzatory. cena cca 400 - 700kc podle toho co se najde.


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Odpovědět

Zpět na „Diskuze Showbox VITAMIN 5000 HD“