OpenAZBox PLi MOD (OAM) - Me

Nastavení a vše kolem Azboxu Me.

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Odpovědět
Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gorick »

king píše:Mozes doporucit najaky Oscam kde ide karta aj newcamd klient bez problemov, vyskusal by som ak sa mi to podari nastavit, lebo s oscamom nemam moc skusenosti. dik
Pouzivam oscam ymod. Viac som napisal v ss.


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
Uživatelský avatar
king Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 10 srp 2012, 15:12
Bydliště: SK
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od king »

Dik za rady, snad sa mi to podari rozchodit, ako sa poznam bude ma to stat vela nervov :51:


Zgemma H9S
uClan Ustym 4K Pro
Octagon SF 108
Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gorick »

OAM 7

- podobne dobry image ako predchadzajuci
- prejst nanho treba cistou instalaciou, neaktualizovat OAM 6
- zda sa mi rychlejsi oproti OAM6
- vylepseny mediaplayer - namapovane ovladanie, stabilita, pretacanie vyborne
- a najlepsie nakoniec: funkcny MediaCenter /nainstalovany z pluginov/, takze v OAM uz mame 3 prehravace /AZplay, MediaCenter, MediaPlayer/


- pridavam nejake screeny z MC: MC je po instalacii v hlavnom menu, daju sa vybrat a nastavit titulky /kodovanie este nie je OK/, pocas prehravania videa, sa da dostat do hlavneho menu a teda nastavit si pomer stran /scalling/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
gargamel2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 26 kvě 2012, 17:01

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gargamel2 »

Ahoj.
Tak po ruznych ohlasech na OAM7 sem se zas rozhodl pro experimenty. Jak jsem predtim nadaval na Keymap, tak ted se vsechno zda OK. Mam ale dotaz ohledne softcamu. Zkousel ste nekdo instalovat mgcamd z menu pluginu? at zkousim jakou verzi chci, nikdy se nenainstaluje :-( Vlozil bych sem screenshoty, ale nevim jak.


AZBox Me; Boot[0] - OpenRSI 3.0, Boot[1] - empty, Boot[2] - empty
Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gorick »

gargamel2 píše:Ahoj.
Tak po ruznych ohlasech na OAM7 sem se zas rozhodl pro experimenty. Jak jsem predtim nadaval na Keymap, tak ted se vsechno zda OK. Mam ale dotaz ohledne softcamu. Zkousel ste nekdo instalovat mgcamd z menu pluginu? at zkousim jakou verzi chci, nikdy se nenainstaluje :-( Vlozil bych sem screenshoty, ale nevim jak.
Ano, instalacia mgcamd vypisuje chyby, asi preto, ze uz je predtym instalovany iny sofcam/ccam,oscam/, a keby sa instaloval ako prvy mgcamd, mozno by to preslo

Ja som to vyriesil trochu inak, instaloval som ten mgcamd cez addon powerboard center/adresar v prilohe nakopirovat do usr/lib/enigma2/python/plugins/extension/, potom sa uz objavil aj v Softcam/Ci
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
gargamel2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 26 kvě 2012, 17:01

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gargamel2 »

gorick píše: Ano, instalacia mgcamd vypisuje chyby, asi preto, ze uz je predtym instalovany iny sofcam/ccam,oscam/, a keby sa instaloval ako prvy mgcamd, mozno by to preslo.
Dekuji za radu. Urcite vyzkousim. Jen k tve poznamce - nevim, kdy by se tam jiny softcam nainstaloval. Dal jsem cistou instalace image a v uvodnim pruvodci nastavenim jsem pri dotazu, jestli chci nainstalovat softcam, zadal NE.


AZBox Me; Boot[0] - OpenRSI 3.0, Boot[1] - empty, Boot[2] - empty
Uživatelský avatar
king Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 10 srp 2012, 15:12
Bydliště: SK
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od king »

Tak som aj ja nainstaloval OAM 7, konecne ide 5.1 zvuk pri prehravani filmov dts aj ac3, keymap pouzivam od Goricka ten mi vyhovuje viac, nejde mi vsak plugin Foreca nainstalovana z menu aj sa spusti ale po case hodi zelenu, mozno by to chcelo nejaku inu verziu, ale inak spokojnost hlavne vdaka MC.


Zgemma H9S
uClan Ustym 4K Pro
Octagon SF 108
Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gorick »

king píše:... nejde mi vsak plugin Foreca nainstalovana z menu aj sa spusti ale po case hodi zelenu, mozno by to chcelo nejaku inu verziu...
Uz opravene vo verzii Foreca 3.0.8
viewtopic.php?f=290&t=10747#p97107


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
Uživatelský avatar
king Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 10 srp 2012, 15:12
Bydliště: SK
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od king »

tak som vyskusal ten OAM build 1, Az player mi prehral 5.1 zvuk len stereo a nahravky nesli prehrat vobec, :roll: tak som sa vratil spat na OAM 7


Zgemma H9S
uClan Ustym 4K Pro
Octagon SF 108
Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od matchboxx »

jedinou vyhodou, kdyz lezim v posteli je, ze dlouhym stiskem tlacitka zap/vyp dojde k rebootu pristroje, jinak je to tragedie jeden image vedle druheho.vyrobce se nabalil a zapichl to. na forech se z toho potom vsichni mohou zblaznit :95: :95: :95:


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gorick »

Sattommy, vyvojar OpenRSi, vcera zverejnil zdrojove kody svojho firmware.
Vyuzil som to v pripade MediaCentra OpenRSi a to tak, ze som MediaCenter z OpenRSi aplikoval do OAM 7.

Vysledok: MC konecne funguje korektne aj v OAM :87:
MC zvlada pretacanie cislami, skoky, pauzu, vyber zvukovej stopy, titulky...skalovanie v menu MC stale zelena. Dobra vec je aj to, ze pocas prehravania v MC ukazuje cas prehravania na VFD displayi /viete ako dlho uz ide film, bez stlacenia a vyvolania info listy/. V AZplay je na displayi len AZPlay alebo Mediaplayer ukazuje len nazov suboru.

Edit: Musim poopravit tvrdenie, ze vedla seba /v jednom image/ mozu fungovat AZplay a MediaCenter bez problemov. :cry: Ak teda aplikujem MC do OAM, ide v pohode, no v tej chvili AZplay strati ovladanie, vsetko prehra, nemrzne, no da sa len spustit video a zrusit ho, na ostatne nereaguje, problem keymap...

Takze celkove zistenie: Media Center RSI moze fungovat bez problemov v OAM, ale radsej ako samostatny prehravac
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
Alf626
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 17 led 2010, 20:23

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od Alf626 »

Neviem prečo ale mne v enigme 2 nechce fungovať karta skylink ICE. Skúšal som CCcam 2.3.0, Oscam aj scam a ani ťuk. Keď nahodím kľúče tak základ šlape. Kartu som skúšal na DM800se s oscamom a tam beží v pohode. Neviete čím to je.


Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gorick »

Alf626 píše:Neviem prečo ale mne v enigme 2 nechce fungovať karta skylink ICE. Skúšal som CCcam 2.3.0, Oscam aj scam a ani ťuk. Keď nahodím kľúče tak základ šlape. Kartu som skúšal na DM800se s oscamom a tam beží v pohode. Neviete čím to je.
Vyskusane dnes na OAM7, karta skylink ICE pod Ccam 2.3.0 nejde, emu je OK.
Skylink ICE pod oscam ymod a konfigy odtial: viewtopic.php?f=257&t=6877&p=96927#p96927 ide OK. Zo zaciatku sa karta tazsie chytala na ten oscam, vypisovala error, ale po par restartoch a prepinani kanalov naskocila a uz jede jak ma /spusti sa hned po reboote automaticky/


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
Alf626
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 17 led 2010, 20:23

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od Alf626 »

gorick píše:
Alf626 píše:Neviem prečo ale mne v enigme 2 nechce fungovať karta skylink ICE. Skúšal som CCcam 2.3.0, Oscam aj scam a ani ťuk. Keď nahodím kľúče tak základ šlape. Kartu som skúšal na DM800se s oscamom a tam beží v pohode. Neviete čím to je.
Vyskusane dnes na OAM7, karta skylink ICE pod Ccam 2.3.0 nejde, emu je OK.
Skylink ICE pod oscam ymod a konfigy odtial: viewtopic.php?f=257&t=6877&p=96927#p96927 ide OK. Zo zaciatku sa karta tazsie chytala na ten oscam, vypisovala error, ale po par restartoch a prepinani kanalov naskocila a uz jede jak ma /spusti sa hned po reboote automaticky/
Dik skúsim.


rotchildo Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 09 srp 2009, 14:15

Re: OpenAZBox PLi MOD (OAM) - Me

Příspěvek od rotchildo »

to gorick: velmi pěkná práce ten Backup Images od tebe a za všechny tvoje příspěvky tady na foru děkujeme :87: :87:


Azbox Me OAM7--Azbox Elite ORSI 3 -- Showbox S300p V30 -- Kaon 570ksc -- Cslink,Ice --Bg 2100 --Fe80
Odpovědět

Zpět na „AzBox Me Diskuze“