Azbox me a dálkový ovladač

Nastavení a vše kolem Azboxu Me.

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Odpovědět
zd09
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 24 črc 2011, 02:35

Azbox me a dálkový ovladač

Příspěvek od zd09 »

Zdravím,mám již azbox me necelé 3 roky a v poslední době zjištuji,že tlačítka na DO přestávají reagovat na stlačení(např. modré tlačítko).Prosím o radu co s tím.Mám shánět nový ovladač?Pokud ano,prosím o radu kde,prolezl jsem net a více méně jsem nic nenašel.Dále prosím o vysvětlení co je za tlačítka na zadní straně po sundání krytu u baterií.Děkuji všem dopředu za radu.


pipka Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 120
Registrován: 15 pro 2012, 11:25
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Azbox me a dálkový ovladač

Příspěvek od pipka »

na HDBOX som to vyriesil tak ze som nastrihal pasiky papiera podlozil pod zak.dosku
a dost hodne to pomohlo


Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Azbox me a dálkový ovladač

Příspěvek od gorick »

Pod krytom DO (pod baterkami) by malo byt tlacitko, ktore sluzi na naprogramovanie tlacitka TV na dialkovom AZbox Me (ja som si tak nastavil TV Samsung), teda aby si s nim mohol zapinat svoj TV prijimac bez nutnosti pouzit dalsi ovladac (original od TV).

Manual ako to naprogramovat:

Open battery cover of Me RCU, then,

1. Press round Button for 3 seconds until you see red LED is on.
2. Press TV button (see picture) on Me RCU and now you will see LED is blinking.
3. Press Power button on Your original TV RC, and RC will send signal to AZBox Me RC.

When you see AZBOX Me RC led BLINK Three times it means learning is successful, or else try again.


Ale celkovo mam rovnaky problem s originalnym dialkovym. A ako vidim, nie som sam...Niektore tlacitka zacali postupne vynechavat, zo zaciaku najma modre (to sa este dalo), ale neskor hlavne tlacitko vypnutia, zapnutia stb. Neviem, co to sposobuje,,,o dialkove som sa prikladne staral, dodnes ako nove. A rozobrat ho?.. no nevidel som tam ziadnu srobu.

Takze, ked som si nemohol poriadne ani zapnut box, musel som riesit nahradu. Okrem toho, ze v pohode funguje DO z AZBox Premia (velmi dobre a kvalitne DO, kto ho ma moze pouzit a predpokladam, ze pojde ok aj to mensie dialkove urcene pre model Elite), tak objednal som si aj jedno univerzalne (okolo 10eur na obrazku).

Zakladne funkcie su ok. Len mozu byt rozdiely v jednotlivych images a nieco v namapovani moze chybat...Napr. v OpenRsi 2.1 som nenasiel tlacitko na aktivaciu teletextu alebo v openrsi 3.0 som myslim nemohol zapnut radio mod. No, nie je to original, ale co uz, reaguje na stlacenie ok
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
rada Czech Republic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 13 led 2009, 21:53

Re: Azbox me a dálkový ovladač

Příspěvek od rada »

Kup si ovladač k AZBOX ELite, jsou kompatibilní, co vím, tak jedou všechna tlačítka i s ME


zd09
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 24 črc 2011, 02:35

Re: Azbox me a dálkový ovladač

Příspěvek od zd09 »

Děkuji za rady.Znamená to tedy,že orig. DO je v háji.Trochu me to překvapuje.


jecminek.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 26 led 2014, 08:11
Bydliště: V lese

Re: Azbox me a dálkový ovladač

Příspěvek od jecminek. »

Zdarec já mám ten samí problém koupil jsem si novej (elite)za ty peníze co to prodávají +poštovné je to strašnej šunt plast je jak s papíru všem co budou mít stejný problém co mi doporučuji raději neštřit a koupit raději DO na Premium je o pár stovek dražší ale Das originál pěkný a jen tak ho neopotřebujete škoda že originál nikde nejde sehnat (já ho nikde nenašel na netu)ten programovatelný Alien taky dobrý ale má to své ale na přepínání p+/p-,v+/v- to ale stačí.


AZBOXme®2XSatelita2000HD
Odpovědět

Zpět na „AzBox Me Diskuze“