update na E2

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
dzambo2302
Nováček
Nováček
Příspěvky: 74
Registrován: 31 kvě 2010, 19:21

update na E2

Příspěvek od dzambo2302 »

Ahojte. Mám problém.
Pokúsil som sa updatnuť sw z HD-Box FS-9105+ na E2 podla návodu od Revisa:
1.) Pred inštaláciou vypneme prijímač z el.siete ( 7119 treba vytiahnuť zdroj zo zásuvky a
9105+ stačí použiť kolískový vypínač vzadu)
2.) Odpojíme aj kábel RS232 (ak ho máme pripojený) . Ten počas inštalácie nepoužívame!
3.) USB disk vložíme : v HDBOX 7119 do USB vzadu , nepoužívame priložený USB HUB !
v HDBOX 9105+ do USB vpredu !
4.) Zapneme prijímač do el.siete . V okamihu,keď sa na displaji objaví verzia loaderu ( L7.06
alebo L 7.26), stlačíme a podržíme tlačítko ChannelUP na prednom panely prijímača .
V tomto okamihu su 4 sekundy orientačné . Držíme tlačidlo dovtedy, kým sa na displaji neobjaví
scan . Prijímač nájde *ird súbor na USB disku a nahrá ho . Po nahraní vypíše na displaji end .
Prijímač reštartneme, USB disk necháme pripojený .
Správne nahratý uboot pre enigma2 spoznáme podľa toho, že pri naštartovaní vypíše na displaji
verziu hdboxu , teda 7119 alebo 9105 , podľa toho, aký box máme .
V tomto okamihu opäť stlačíme ChannelUP na prednom panely prijímača , tento raz na 4 sekundy
ako je na obrázku vyššie . Na displaji sa objavi nápis usb , čo znamená, že prijímač skenuje
pripojené USB zariadenie a hľadá na ňom subory s príponou *.img. Súbor s príponou *ird, aj keď je
na disku, si nevšíma . Nahrávanie priložených súborov je hlásené na displaji rôznymi nápismi
( LOAD, ERAS, FLASH ), podľa bodu, v ktorom sa nachádza nahrávanie image enigma2 .
Prijímač počas nahrávania image nevypíname ! Celý proces nahrávania trvá približne 4 a pol
minúty. Po nahratí sa zobrazí na displaji end . Od tohto okamihu môžeme sledovať obrazovku .
Zobrazí sa úvodné logo a sprievodca nastavení .
ale niekde nastala chyba, lebo po tom čo mi na display naskočilo 9105 a stlačil som CH+ mi síce box napísal hlášky LOAD, ERAS, FLASH , ale trvalo to len pár desiatok sekúnd , určite nie 4,5 minuty a po nasledujúcom END-e opät naskočí len 9105 na displayi .
Nevedeli by ste mi prosím vás niekto poradit v čom môže byt chyba, respektíve ako dokončit inštaláciu E2 prípadne ako sa vrátit na pôvodný sw? Ďakujem.


Uživatelský avatar
dzambo2302
Nováček
Nováček
Příspěvky: 74
Registrován: 31 kvě 2010, 19:21

Re: update na E2

Příspěvek od dzambo2302 »

Tak, už som to vyriešil , USB bolo treba naformátovať na systém FAT nie FAT32 a všetko začalo ísť ako po masle. :D


Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-9105 HD Plus“