"Rušení" LAN kabelu?

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
Drtikol.CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 11 pro 2011, 10:26

"Rušení" LAN kabelu?

Příspěvek od Drtikol.CZ »

Je možné, aby za skříní kde je prodlužovačka 220V a kde jsem protáhl LAN kabel probíhalo nějaké rušení? Překopávám obývák a tak jsem natahoval delší kabel púvodní cestou. Je tam ta prodlužka. Nacvakl jsem koncovky, zapojil a nic. Hledal jsem problém několikrát jsem koncovky ustřihl a nacvakl nové. Nic. Naznal jsem, že může být špatný kabel. Tak jsem opět nacvakl koncovky a........ nic. Napadlo mně jestli nejsou špatné koncovky. Byky v balení s kleštěmi, když jsem je kupoval. Určitě Čína, co jiného. Koupil jsem jiné koncovky. Na první pohled lepší. Vše jsem nacvakal a zapojil.Nic.
LAN kabel jsem zkoušel v přijímači i v notebooku. Nic. Zkoušel jsem jiný,kratší kabel a ten fungoval bez problémů. Tak jsem vzal ten první kabel, o kterém jsem si myslel, že je špatný. Nacvakl jsem ty čínské koncovky a natáhl na zkoušku jinou cestou. Přes dveře a funguje.
Tak nevím v čem je ten problém. Nevím. Už jsem do toho chtěl praštit. Proto mně napadlo to rušení.


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: "Rušení" LAN kabelu?

Příspěvek od Thomik1 »

Jen pro info jak si dával páry do té koncovky ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
Drtikol.CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 11 pro 2011, 10:26

Re: "Rušení" LAN kabelu?

Příspěvek od Drtikol.CZ »

Dával jsem to tak, jak je na obrázku. Protoře jde kabel přes router tak mám kabely "přímé". Už mi z toho šla hlava kolem tak jsem zkoušel i křířený. Nešlo tak ani tak. S prodlužovačkou to nebude mít nic do činění. Vysvětlení bude asi takové, že jsem dělal dokola nějakou chybu, ale nevím kde. Taky mohl za skříní strašit duch mrtvého křečka, který tam kdysi pošel. :52: Každopádně to už jede. Kabel je v lištách a vše je poklizeno.
Dík za snahu pomoct!


tomikm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 16 lis 2012, 19:12

Re: "Rušení" LAN kabelu?

Příspěvek od tomikm »

mám LAN společně v jedné liště s napájecí prodlužovačkou 230V a jde mi bez problémů.


xdedek Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 04 říj 2009, 13:44
Bydliště: Morava
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: "Rušení" LAN kabelu?

Příspěvek od xdedek »

no tvá odpověď na otázku, zda jsi nacvakl kabel tak jako na obrázku a ty jsi řekl, že jsi zkoušel "přímý" mi připadne buď matoucí a nebo už vidím tu chybu.. na obrázku je přímé zepojení mimochodem, ale i u přímého zapojení je potřeba dodržovat páry.. a ty jsou tak jak jsou na obrázku (což může vypadat na první pohled jako křížený, ale při důkladném prostudování tak není).. při nedodržení to sice pojede, ale může tam vznikat skutečně rušení, ale to i "samo od sebe", protože jeden pár bude rušit ten druhý, kvůli kroucení... pokud ti barvy nesedí přesně jako na obrázku, tak se nebo pohledat na internetu, jak se správně zapojuje, je více "standardů" ale v podstatě všechny jsou stejný..


Octagon SF4008, Zgemma H9S, Formuller F4 Turbo, HD Box FS9200, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS
Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-7119 HD“