V51 - logy z pádu

Diskuze k Images E2 Showbox VITAMIN 5000 HD

Moderátoři: By.Bob, s@pro

Uživatelský avatar
005jon Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1231
Registrován: 04 úno 2009, 16:21
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 157 poděkování

Re: V51 - logy z pádu

Příspěvek od 005jon »

@zarek
K tomuto mam vyhradí :31:

: cccam nabehol každý piaty - šiesty reštart - vždy na prvý kráť pripojil
: karta očas blbla po reštarte tma znova reštart - nemal takuto skúsenosť vždy bez problémov či irdeto alebo ice žiaden problém
: do oscamu cez pc som sa nedostal vôbec (http:/ip:8888) - webové rozhranie pri zapnutom oscame funguje !
: sekanie všetkých HD programov - problém býva len: rozpadnutý obraz HD kanálov v náhľade v menu - HD programom s vyssim datovym tokom (VIASAT HD, NG WILD) sa pri zmene sceny rozstvorcekuje obraz.


dsboss
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 črc 2011, 07:51

Re: V51 - logy z pádu

Příspěvek od dsboss »

No tak napríklad ja tiež nemám problém ani s jedným z tých prvých troch bodov ako píše 005jon. cccam aj všetky ostatné camy u mňa behajú v pohode, kartu mám čisté irdeto a v oscame behá v internej čítačke spoľahlivo (samozrejme, za predpokladu, že sú správne urobené konfigy). Ak ju zasuniem do modulu Irdeto Smit, tak tam nie o čom písať, tam ide bez problémov vždy, bez ohľadu na nastavenie softcamu alebo aj úplne bez softcamu. Aj prístup do vitamína po sieti, či už cez ftp alebo web rozhranie úplne bez problémov na prvý šup. Ale v tom poslednom bode, "rozpadávanie HD programov", tak tam mám problémy aj ja. Nebavím sa teraz o náhľade v menu kde sa obraz rozsype spoľahlivo na 100 percent stále, ale pri normálnom pozeraní HD kanálov. Tak napríklad Markiza HD sa nedá pozerať vôbec a zase NOVA HD úplne v pohode. Alebo som zistil ešte jednu zaujímavosť, že keď prepnem napr. na Erox, Eroxx, Eroxxx tak obraz rozsypany. Ale keď v nastaveniach A/V zmením rozlíšenie na 1080p tak obraz sa už dá pozerať aj keď to nieje úplne ok ale rozpadáva sa oveľa menej. Lenže u Markízy HD to nepomáha vôbec či je 1080p alebo 576i - úplne šuma fuk. Pri starom fw som nemal ani na jednom HD kanáli ani len náznak rozpadávania obrazu takže nastavením paraboly to asi nebude. možno skúsim ešte iný LNB a uvidíme.


ShowBox VITAMIN 5000 HD, Modul SMIT CI+ Irdeto, karta SkyLink Irdeto, parabola 85cm
Uživatelský avatar
polomarko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 185
Registrován: 28 led 2011, 18:29

Re: V51 - logy z pádu

Příspěvek od polomarko »

Problém s HD kanálmi sa dá s navatsou pravdepodobnostou vyriesit jedným kondezatorom prispáskovaným na spravnom mieste skús napísať do sapra poslu ti návod ja to tak mám a rozpadamie na HD /ale iba zaklad/ som si nevsimol. Alebo ho tam posli a spavia ti to za cenu postovneho. Nepytaj tu odo mna navod nechcú to síriť takymto sposobom
viewtopic.php?f=389&t=11663


Vitamin 5000HD, HDBOX 9150+, 19,2E / 23,5E / 0,8W / 39E, Skylink ICE
zarek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 166
Registrován: 27 čer 2009, 10:34

Re: V51 - logy z pádu

Příspěvek od zarek »

Do sapra som napisal - odpisaly ze mam poslat cislo vitaminu a poslu navod (len neviem ci to je kondikom ked teraz mam FW9938 a sekanie HD zmizlo)
Ja byvam pri Trencine ak 005jon nebyvas daleko já by som osobne prisiel aby si my na mojom vitamíne ukazal funkčnosť E2.
Ja tu pisem iba moje skusenosti - je mozne ze to neviem ovladat alebo dobre nastavit ale je to tak ako som pisal.
Velmi rad by som si E2 nehal ale to sekanie HD a mrznutie ma donutilo sa vratit spet a dufat ze sa to nejakou novou verziou zmeni.
Ak som niekoho svojimi prispevkami urazil tak sa ospravedlnujem,nemyslel som to zle,myslel som ze to pomôze pri oprave E2.


Showbox S-300 Platinum,Dreamsky 256 NXP HD,Vitamin 5000 HD,Skylink 3x
Uživatelský avatar
005jon Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1231
Registrován: 04 úno 2009, 16:21
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 157 poděkování

Re: V51 - logy z pádu

Příspěvek od 005jon »

@zarek

Nikoho si neurazil som rad že tu píšete tieto poznatky, ja takéto problémy nemám preto sa čudujem.

Viem si vysvetliť veci ohľadom cccamu a oscamu že je to len v nastavení.

sekanie všetkých HD programov - problém v HW na 99% ja mam vitamina nového žiadne opotrebenie alebo iny HW?

Nieje USB kľuč ako USB kľuč ja mam dom aj také kde enigmu nerozbehnem a keď sa to podarí po 5 reštarte už nenabehne pomaly sa strácajú údaje alebo sa nedajú čítať niektoré súbory. Jednoducho nezvláda linuxový systém Ext2.

Viem sám že e2 vo vitamíne mam veľa chyb dajme čas programátorom na doladenie.


zarek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 166
Registrován: 27 čer 2009, 10:34

Re: V51 - logy z pádu

Příspěvek od zarek »

Návod na úpravu dosky už mám ale musím rešpektovať žiadosť sapra o nezverejnenie.
Keď sa my to podarí upraviť znova skusím E2 a dám vedieť ako šlape.
Zatial ďakujem za pomoc.


Showbox S-300 Platinum,Dreamsky 256 NXP HD,Vitamin 5000 HD,Skylink 3x
Odpovědět

Zpět na „Diskuze k Images E2 Vitamin ext2“