Astra 23,5° nejde

Otázky začátečníků E2 Showbox VITAMIN 5000 HD

Moderátoři: By.Bob, s@pro

Odpovědět
hlaji
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 22 kvě 2009, 18:34

Astra 23,5° nejde

Příspěvek od hlaji »

Zdravím všechny příznivce Vitamínu, mám problém s Astrou 23,5.
Mám nainstalovanou verzi E2 Beta V60. Nejde mi žádný program na Astra 23,5 (SNR 0%, AGC 74%, BER 8388608). Parabola i LNB jsou určitě v pořádku, jestliže totiž natočím přes druhý přijímač na Astra 19,2, tak všechny programy fungují. Když se "vrátím" na 23,5 tak na Dreamboxu je vše OK, vypnu, zapojím Vitamína, nastavím v menu konfigurační mód - jednoduché, mód - jediný, satelit - 42=23,5, DiseqC - ne. Zkoušel jsem i znovu proskenovat, ale nic nenajde... Na jiné parabole je to stejné.
Děkuji předem za každou dobrou radu.
Hlaji


zarek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 166
Registrován: 27 čer 2009, 10:34

Re: Astra 23,5° nejde

Příspěvek od zarek »

Ked dáš na nejakom programe OK potom zelené-satelity a najdeš Astra 23,5 stanice alebo poskytovatelia alebo nové ani tam nemáš nigde signál?
Nuraz sa ale dávaš to do LNB IN v zadu?


Showbox S-300 Platinum,Dreamsky 256 NXP HD,Vitamin 5000 HD,Skylink 3x
hlaji
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 22 kvě 2009, 18:34

Re: Astra 23,5° nejde

Příspěvek od hlaji »

Na Astra 23,5 není nikde změna, tak jak jsem psal dříve (SNR 0%, AGC 74% až 82%, BER 8388608). Samozřejmě kabel je v LNB IN.


Uživatelský avatar
polomarko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 185
Registrován: 28 led 2011, 18:29

Re: Astra 23,5° nejde

Příspěvek od polomarko »

Nikedy sa to stavalo aj mne v51, po restarte to opat nabehlo. Skus tovarko a nastavit vsetko odznova


Vitamin 5000HD, HDBOX 9150+, 19,2E / 23,5E / 0,8W / 39E, Skylink ICE
hlaji
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 22 kvě 2009, 18:34

Re: Astra 23,5° nejde

Příspěvek od hlaji »

Tak nic, vyzkoušeno všechno co mě napadlo. :roll:
Dal jsem dokonce i návrat k původnímu firmware - stále nic.
Tzn. zřejmě vadný tuner, v příštím týdnu půjde do opravy.
Děkuji všem za snahu pomoci.


hiiss
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03 lis 2013, 10:41

Re: Astra 23,5° nejde

Příspěvek od hiiss »

Ahojte,chcel som napisat postreh co mam nove s prijimacom na predosly moj prvy prispevok ked som s nim mal problem aj reakciu od jedneho z Vas..no ako uvidim moj prispevok aj s reakciou je uz zmazany(neviem preco nakolko bol schvaleny,no este fajn ze som si ho stihol precitat par dni dozadu)
Takze zrekapitulujem..nesli mi po odpojeni jednej zily z konektora,nahrati citacky aj softu enigma vsetky programy len par volne..ako noe,ocko a podobne..
Tak som skusal nastavenia prijimaca kde podobne som mal nastavene ako chlapik podomnou ze v polozke Konfiguracia tuneru:konfigurační mód - jednoduché, mód - jediný, satelit - 23,5, DiseqC - ne som zmenil parametre na: konfigurační mód :jednoduchy,mod: poziciomer a v polozke Rucne prehladavanie: Typ prehladavania: Jeden transporter,satelit 23.5-Astra
Po tychto zmenach mi zacali vsetky programi fungovat..nemam platene balicky cize ak som dobre napocital 36 programov(CZ+SK)

Avsak mam par otazok:
1.Ak pustim prijimac a napr Markiza HD alebo iny kanal..tak chvilu mi zo zaciatku trha obraz spolu so zvukom je to vsak nejaka sekunda kde trhne ide dalej s prestavkami po pol minute..no po nejakom case sa to ukludni,cim to je? verziou? slabou pamatou prijimaca?
2.Niekde som tuna cital ze da sa navysit pamat prijimaca o nejakych 256MB,co potrebujem kupit..ako to urobim..navod atd..kde najdem?
3.Verzie ktore tu vychadzaju od Grantec: http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 33#p101033 ak chcem z kazdej verzii mat vsetky plugingy v prijimaci,musim nahrat postupne kazdu verziu? Alebo mi staci nahrat tu poslednu najnovsiu a ta zahrna vsetky plugingy aj zo starsich verzii?
4.Ako nahrajem jednotlive plugingy?Musim mat prv zabezpecene pripojenie k internetu? aku IP adresu podla coho tam mam zadat respekt nastavit v prijimaci inter.pripojenie,musim mat od neho este zavedeny nejaky dalsi kabel do PC pre internet alebo ako to funguje? dakujem
5.Ake rozlisenie odporucate mat nastavene? ja mam 1080p a frekvencia 50 HZ

dakujem za odpoved na otazky


Odpovědět

Zpět na „Otázky začátečníků E2 VITAMIN“