Enigma ano či ne

Otázky začátečníků E2 Showbox VITAMIN 5000 HD

Moderátoři: By.Bob, s@pro

Odpovědět
pit27
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 24 pro 2011, 12:57

Enigma ano či ne

Příspěvek od pit27 »

Zdravím lidičky,mám vitamína již 4roky a teď přemýšlím zda ho předělat či ne.Mám v něm poslední FW co byl a delší dobu mi blbne.Zamrzá obraz,nejde teletext a u hd programu mi skáčou tytulky i když nejsou podporovány.Tak se chci zeptat zda je enigma dobrá a co tím mohu ještě získat.Se satelitem jsem jinak spokojený.Díky za radu.


Uživatelský avatar
korytnacka Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 229
Registrován: 26 pro 2011, 20:45
Bydliště: CSSR
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Enigma ano či ne

Příspěvek od korytnacka »

čau ja som tiez presiel na enigmu a som velmi spokojny to menu prostredie sa neda porovnat a velmi vela nastaveni ale treba povedat aj be.nastavoval,ladil,laboroval,prepinal proste sral som sa asi mesiac ale nelutujem odporucam ti ist do toho. :sk:


Obrázek
otylka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 09 pro 2011, 23:05

Re: Enigma ano či ne

Příspěvek od otylka »

Já mám též Vitamin asi 3 roky, nechal jsem udělat upgrade na Enigmu2 a stále se teď potýkám se zamrzáním přístroje na HD programech. Showbox už byl 2krát na oprávě v Sapru právě kvůli zamrzání, ale nic nespravili. Třeba 2 dny jde v poho z toho dokáže 3* za večer vytuhnout až je to k vzteku. Podpora skončila u Talismanu a je hotovo. Vybalil jsem starou Arivu 200 a mám svatej klid. Starý Vitamin - upgrade na Enigmu2 je zřejmě loterie, někomu jde někomu ne. Pro mě vyhozené peníze.


Uživatelský avatar
ShaMan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 653
Registrován: 17 lis 2008, 16:39
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Enigma ano či ne

Příspěvek od ShaMan »

Pokud Ti zamrzá , jedna může být problém se signálem , na ten jsou tyto enigmy dost náchylné , taky to může být nějaká skrytá závada , která se nemusela u původního softu projevit .
Porovnávat obraz Fergusonu a Vitaminu , TY snad máš ještě CRT telku nebo nějakou z Teska .
Podpora neskončila je nová verze Enigmy "Capitol" , momentálně je mezi testry .
Spíše je problém že na tomto foru to tak nežije .


Tam kde předevčírem znamená pozítří ...
otylka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 09 pro 2011, 23:05

Re: Enigma ano či ne

Příspěvek od otylka »

[quote="ShaMan"]Pokud Ti zamrzá , jedna může být problém se signálem , na ten jsou tyto enigmy dost náchylné , taky to může být nějaká skrytá závada , která se nemusela u původního softu projevit .
Porovnávat obraz Fergusonu a Vitaminu , TY snad máš ještě CRT telku nebo nějakou z Teska .
Podpora neskončila je nová verze Enigmy "Capitol" , momentálně je mezi testry .
Spíše je problém že na tomto foru to tak nežije .[

Signálem to nebude, přeměřeno profi měřákem a jestli je to HW závada tak se s tím asi stejně nic dělat nedá. Mimochodem já neporovnával kvalitu obrazu, ale stabilitu příjmače a to je v mém případě na straně Ferdy, žádné rozpadání obrazu na ČT1 HD a zamrzání. Vyzkoušel jsem novou NOR verzi Capitol, za 2 hodiny vytuh na NOVA HD. :51:


Uživatelský avatar
ShaMan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 653
Registrován: 17 lis 2008, 16:39
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Enigma ano či ne

Příspěvek od ShaMan »

otylka píše:
ShaMan píše:Pokud Ti zamrzá , jedna může být problém se signálem , na ten jsou tyto enigmy dost náchylné , taky to může být nějaká skrytá závada , která se nemusela u původního softu projevit .
Porovnávat obraz Fergusonu a Vitaminu , TY snad máš ještě CRT telku nebo nějakou z Teska .
Podpora neskončila je nová verze Enigmy "Capitol" , momentálně je mezi testry .
Spíše je problém že na tomto foru to tak nežije .[

Signálem to nebude, přeměřeno profi měřákem a jestli je to HW závada tak se s tím asi stejně nic dělat nedá. Mimochodem já neporovnával kvalitu obrazu, ale stabilitu příjmače a to je v mém případě na straně Ferdy, žádné rozpadání obrazu na ČT1 HD a zamrzání. Vyzkoušel jsem novou NOR verzi Capitol, za 2 hodiny vytuh na NOVA HD. :51:
Tak to más opravdu nějaký HW problém , mam jednu z posledních kompilací Capitol asi týden ani jeden zásek .


Tam kde předevčírem znamená pozítří ...
Uživatelský avatar
polomarko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 185
Registrován: 28 led 2011, 18:29

Re: Enigma ano či ne

Příspěvek od polomarko »

tiez zacal u mna tento problem, mne to sekne dokonca po niekolkych hodinach. niekedy minutach a musel som prejst na povodny firmware, je to v hw a po tých investíciách a trapeniach som proste vzdal


Vitamin 5000HD, HDBOX 9150+, 19,2E / 23,5E / 0,8W / 39E, Skylink ICE
Odpovědět

Zpět na „Otázky začátečníků E2 VITAMIN“