VitaminE2_OpenPLi3_Steiner

Images E2 Showbox VITAMIN 5000 HD

Moderátoři: By.Bob, s@pro

Pravidla fóra
Fórum pouze pro download souború . Diskuze bude tady smazána !
Odpovědět
Uživatelský avatar
Steiner
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 599
Registrován: 10 pro 2011, 14:37

VitaminE2_OpenPLi3_Steiner

Příspěvek od Steiner »

VitaminE2_OPLi3_Steiner_2GB_01a ( 73 MB )
( 1,9GB záloha - nahrávať na USB Key 2GB a väčší )
-------------------------
Telnet & FTP
meno: root
heslo: vitamin
-------------------------
IP pevná: 192.168.1.41
Diseqc: A: Astra3, B: Astra1, C: Thor/Intelsat, D: Hotbird
upraviť si podľa seba, pri príjme iba Astra3 netreba nič
-------------------------
Malo by tu byť hádam všetko doteraz doinštalovávané a funkčné vo verziách OpenPLi 3.

:arrow: Je to Image pre tých, ktorí sa radi pohrajú so softcamami a chcú využívať/skúšať súčasne viac verzií jednotlivých softcamov.
Softcamy je možno používať dvoma spôsobmi:
1. PKT Emu Manager - modré tlačítko dlho
- v tejto zálohe je neaktívny - EMU aj CardServer nie sú vybrané
- jeho funkčnosť je presne taká istá /zachovaná/ ako v iných zalohách, len pred jeho používaním treba v SoftCam setup vybrať "Vypnúť" / Off
2. SoftCam setup - červené tlačítko /rozšírenia/ - SoftCam setup
- prebrané z verzie v71
- dorobená možnosť "Vypnúť" / Off - treba nastaviť ak sa bude používať PKT Emu Manager
- pred jeho používaním treba odstaviť PKT Emu Manager = EMU aj CardServer nie sú vybrané
- oproti verzii v71 boli zosynchronizované adresáre softcamov podľa PKT Emu Managera, čiže:
- -> EMU: /var/emu/ , Config EMU: /var/keys/
- -> CardServer+Config: /var/cardserver/
- -> spúšťacie scripty pre jednotlivé softcamy a kombinácie softcamov: /etc/init.d/
- -> zoznam nakonfigurovaných a funkčných vyzerá takto:
Obrázek

- -> Zmena EMU cez Softcam Setup: "Red" /červené/ krátko -> SoftCam Setup -> výber šípkami <- -> , zeleným potvrdiť.
Obrázek

:arrow: Zfunkčnené ďaľšie tlačítka, napr.:
"FAV" - Favourites - Obľúbené /funkčné aj v základnej obrazovke aj vo výbere kanálov/
"SAT LIST" - Zoznam satelitov /funkčné iba vo výbere kanálov/
"RECALL" – predchádzajúci naposledy sledovaný kanál
"CAPTURE" – časovač vypnutia
"BOOK.M" – Channel List
"BOOK.J" – PKT Info Center
"SIGNAL" – v Skine HDGlass16 – Weather – predpoveď počasia z HDGlass16, zatvára sa iba tým istým tlačítkom, nie Exitom
Aktualizáciou HDGlass16 sa ale mapovanie na toto tlačítko zruší, jedná sa o súbor:
usr\lib\enigma2\python\Plugins\Extensions\setupGlass16\keymap.xml , preto je tam kópia tohoto súboru ako: keymap_vitamin.xml
Obrázek
atď.
Popis niektorých tlačítok /moje poznámky/: Dokument v MS Word

:arrow: Doinštalované nejaké pluginy: MultiQuickButton, CoolTVGuide /aktívne na tlačítko Info/ atď.
Obrázek

:arrow: Aktualizované zoznamy kanálov a picony

Image obnoviť programom HDClone na USB Kľúčik 2GB a väčší týmto postupom:
- v HDClone počas Recovery treba dať:
1. Adjust partitions: "Apply adjustments"
2. Adjust target: "Automatically"
Obrázek
Obrázek

Obrázek


„Cross of Iron“
marbed
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 05 črc 2013, 13:18

Re: VitaminE2_OpenPLi3_Steiner

Příspěvek od marbed »

Dakujem Steiner, za Tvoje super "imidze" ta Tvoja V71 mi chodi super, ale tento "OpenPli" Image nechce bootovat.
Po spusteni prijimaca sa po klasickom "On", vypise len "Vitamin HD" nabehne cierna obrazovka a potom uz to zamrzne.... (cakal som cca 5 minut, avsak bez zmeny).
Mam to nahrate na 4GB USB kluci, z ktoreho mi predtym V71 bootovala.

Tak sa chcem spytat, ci moze byt problem, ze som nespustil ten "VitaminHd5000 env tool" ?
Pretoze po tomto nastroji sa mi nepodarilo nabootovat uz ziadny image, na display-e iba trvale svietil "On" a nic nebootovalo.
Musel som sa potom vratit na povodny FW od sapra, na to naistalovat posledny FW V9960 a az potom znova nabootovat Tvoj V71 (ktory chodi super aj na 1GB USB kluci :-))

Cize ak mi boot-uje Tvoj V71, mal by mi ist aj ten nove OpenPli image (samozrejme na 4GB kluci, z ktoreho mi ta V71 predtym bootovala) ?

Diky za skvelu pracu aj za odpoved...


Uživatelský avatar
Steiner
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 599
Registrován: 10 pro 2011, 14:37

Re: VitaminE2_OpenPLi3_Steiner

Příspěvek od Steiner »

Dik za pochvalu. :D
No v tom je práve ten rozdiel medzi v71 a novším, že novšie potrebujú už novší bootloader upravený pomocou "VitaminHd5000 env tool".
Na pôvodnom loaderi novšie verzie v72 a PKT už nebežia, možno náhodne z 10 ráz jeden, a opačne, na novom loaderi už zase nenabehne v71.
Tak jedine znova použiť "VitaminHd5000 env tool" a RS232 a potom by tento Image mal nabehnúť. Ale treba dať pozor aby "VitaminHd5000 env tool" prebehol korektne tak ako má až do konca presne podľa návodu:
viewtopic.php?f=420&t=12196
Odporúčam aj zmeniť Baudrate /Bitov za sekundu/ na 9600 na COM porte, ako je v návode na obrázku.


„Cross of Iron“
FLAUNT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 11 pro 2010, 22:42

Re: VitaminE2_OpenPLi3_Steiner

Příspěvek od FLAUNT »

Steiner píše:Dik za pochvalu. :D
No v tom je práve ten rozdiel medzi v71 a novším, že novšie potrebujú už novší bootloader upravený pomocou "VitaminHd5000 env tool".
Na pôvodnom loaderi novšie verzie v72 a PKT už nebežia, možno náhodne z 10 ráz jeden, a opačne, na novom loaderi už zase nenabehne v71.
Tak jedine znova použiť "VitaminHd5000 env tool" a RS232 a potom by tento Image mal nabehnúť. Ale treba dať pozor aby "VitaminHd5000 env tool" prebehol korektne tak ako má až do konca presne podľa návodu:
viewtopic.php?f=420&t=12196
Odporúčam aj zmeniť Baudrate /Bitov za sekundu/ na 9600 na COM porte, ako je v návode na obrázku.
Ahoj když nemám v pc RS232 dá se to nahrát normálně jako předchozí verze co byli přes HD CLONE ?


Uživatelský avatar
powery
Nováček
Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: 14 pro 2011, 19:59

Re: VitaminE2_OpenPLi3_Steiner

Příspěvek od powery »

Měl bych stejný dotaz


Showbox VITAMIN PRO 256MB E2 - sapro, parabola 85 cm, LNB König Quad Astrablock, DisEqC, Astra 19.2° a 23.5°, Skylink CZ MULTI
Odpovědět

Zpět na „Images E2 VITAMIN - ext 2“