Problém s HDD

Rady a návody pro majitele přijímače Gigablue .

Moderátor: efendy55

Odpovědět
modern
Nováček
Nováček
Příspěvky: 113
Registrován: 14 dub 2011, 22:19
Bydliště: Opava

Problém s HDD

Příspěvek od modern »

Zdravím všechny,
mám pár dnů Gigablue Quad + s 1 TB HD, na kterém mám už asi 600 GB nahrávek, které jsem přetáhnul z jiného STB.

Když pustím jakkoukoliv nahrávku, tak někdy funguje vše 100 %, můžu se posouvat všemi směry libovolně a v pohodě nahrávku ukončit.
Ale někdy to funguje tak, že se mi spustí jen 5 sekund, obraz zatuhne, zvuk ještě chvíli jde... Zkusím poskočit v čase, podaří se, obraz naskočí zase na 5s a tak dále...
Pokud nepřeskočím v čase, většinou přístroj zatuhne a nezbude než ho natvrdo vypnout a znovu zapnout.
Jindy se to chová tak, že přehrávání je OK,ale při zmáčknutí tlačítka stop, to celé vytuhne a opět natvrdo vypnout.
Myslím , že se to tak chová 50 % OK vs 50 % problémy.
Jsem z toho dost zoufalý, na Extrendu se mi to za celé 4 roky nestalo vůbec, budu rád za jakékoliv rady.

P.S. dělá to v jakémkoliv image, i v libovolném skinu.

Modern,


Gigablue UHD Quad 4K + Tuner DVB-T2 + 1 TB HDD, Open ATV 6.3, Panasonic Viera VT50 , Onkyo
Gigablue HD QuadPlus , 2 x DVB-S2 + Tuner DVB- T a ATV 6.2
Gigablue IPBox , ATV
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Problém s HDD

Příspěvek od efendy55 »

skús prekontrolovať e-sata kábel v boxe , ked ti to robí vo všetkých image . formátoval si hdd v boxe ? ja mám v ňom len 500-ggb hdd a nemám problém ,ale pripájam sa aj na hdd v xtrende kde je 1,5-tb a tiež nemá problém . problém môže byť v hdd s kábli alebo aj v samotnom boxe ak to nepomôže tak to reklamuj . možno si kápnul na vadný box . ešte by som skúsil ak máš možnosť externý hdd ,alebo nejaký usb-klúč ako to bude fungovať v ňom .


Všetko4K,Linux E2
modern
Nováček
Nováček
Příspěvky: 113
Registrován: 14 dub 2011, 22:19
Bydliště: Opava

Re: Problém s HDD

Příspěvek od modern »

Děkuji za tipy možných řešení.
Mám pocit,že teď to už jen blbne. Buď to po 5s přestane hrát, dá se ale skákat v čase a vždy to pak 5 s hraje, ale vypnout to už nejde, dojde k zamrznutí.¨
Zkusil jsem timeshift, nahrávalo to,přehrávalo to,ale vypnout to zase nešlo, zamrzlo to.
Už jsem z toho zoufalý.


Gigablue UHD Quad 4K + Tuner DVB-T2 + 1 TB HDD, Open ATV 6.3, Panasonic Viera VT50 , Onkyo
Gigablue HD QuadPlus , 2 x DVB-S2 + Tuner DVB- T a ATV 6.2
Gigablue IPBox , ATV
modern
Nováček
Nováček
Příspěvky: 113
Registrován: 14 dub 2011, 22:19
Bydliště: Opava

Re: Problém s HDD

Příspěvek od modern »

Takže jsem zkusil vzít nový externí disk s 500 GB, inicializoval jsem ho na ext3 a mountnul.
Zkusil jsem pár nahrávek z různých TV , vše se nahrálo.
První přehrátí po 5 sekundách zatuhlo, dalo se v záznamu pohybovat, vždy to pár sekund hrálo pak zastavilo. Tlačítkem stop to celé zamrzlo.

Takže problém stejný jako s interním HDD.... !!!

Prosím, Nějaký nápad co s tím ?


Gigablue UHD Quad 4K + Tuner DVB-T2 + 1 TB HDD, Open ATV 6.3, Panasonic Viera VT50 , Onkyo
Gigablue HD QuadPlus , 2 x DVB-S2 + Tuner DVB- T a ATV 6.2
Gigablue IPBox , ATV
modern
Nováček
Nováček
Příspěvky: 113
Registrován: 14 dub 2011, 22:19
Bydliště: Opava

Re: Problém s HDD

Příspěvek od modern »

Myslím, že je problém vyřešený.

Měl jsem nastavený videomod na 1080p/60 HZ => což při sledování TV bylo v pořádku, ale nahrávky byly problém.
Při přepnutí na videomod 1080p/50 Hz se zatím jeví všechno v pořádku :)


Gigablue UHD Quad 4K + Tuner DVB-T2 + 1 TB HDD, Open ATV 6.3, Panasonic Viera VT50 , Onkyo
Gigablue HD QuadPlus , 2 x DVB-S2 + Tuner DVB- T a ATV 6.2
Gigablue IPBox , ATV
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Problém s HDD

Příspěvek od efendy55 »

nastav si to radšej 1080i/50 hz. :61:


Všetko4K,Linux E2
Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“