GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Rady a návody pro majitele přijímače Gigablue .

Moderátor: efendy55

Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Příspěvek od efendy55 »

nahral som tam všetky image čo sú k dnešnému dnu prístupné pre tento box ,samozrejme cez multiboot s Openatv-6.0 . aspon viac sa mi ch zatial nepodarilo nájsť .... :51:

Openatv-6.0
Openatv-6.1
Opendroid-6.3
Openspa-7.1
Openmips-6.1
ešte som našiel image HDFREAKS Austria kde nie je lokalizácia CZ a SK ... :51:

prvé čo som si všimol že zatial nie je funkčné HBBTV a bitrate v žiadnom image . aspon sa mi to zatial nepodarilo naštartovať dokonca ani v org.softe a ani openatv. verím že na tom borci popracujú . v openmips-6.1 išiel do kolien pri prehladávaní siete . dokonca sa mi nepodarilo stiahnúť online žiadny plugin . možno im nešiel dnes server , skúsim to teda inokedy . ale zaujímave je že ked som ho naštartoval prvý krát v org.softe čo bolo včera od giagablue tak pluginy som stiahol bez problémov . ale dnes po prefleshovaní na najnovšie image už to nefungovalo . v openatv-6.1 sa nedá pohybovať skin na obrazovke , ale v openatv-6.0 a v ostatných image s tým problém nie je . :106: archív-cz funguje bez problémov vo všetkých testovaných image v rámci možností tohoto pluginu . rýchlosť prepínania programov som čakal oproti SOLO-4K v image VTI alebo B.H. ktorý ma trochu slabší procesor od gigablue predsa že bude rýchlejší , ale to chce mu dať asi čas kým to doladia . nenašiel som možnosť zapnúť alebo vypnúť FBC tuner tak ako to je napr. vo VU+ ale len v image VTI a B.H. ale to nie je až tak podstatné lebo ani vo VU+ to nie je žiadna sláva pri rýchlom prepínaní ,ale je tam možnosť zapnúť alebo vypnúť túto funkciu . :87: ale FBC funguje bez problémov lebo na displeji svietia pri zapnutí napr. PIP tunery od A po H samozrejme podla potreby ako prepínam . pozor , pravdepodobne nevie Transcoding oproti jeho staršiemu bračekovi , aj ked mi ho image napr. Openatv-6.0 ponúka na inštaláciu ale pyskuje mi error . :51: dokonca ani na ich stránke som nenašiel že by sa s tým pochválili . no uvidíme časom či to bude možné .... :100: kvalitu obrazu nebudem hodnotiť , podla mna v pohode , ako každý iný procesor ARM ... :106: :87: DVBT2 interný tuner som zatial neskúšal zatial ho nemám ale s tým určite nebude problém . jedine čo som skúšal tak usbdvbttuner s chipom 9015 po stianutí driverov a tvrdom reštarte funguje , ale nepodarilo sa mi naštartovať usbdvbt2-TUNER s chipm HMP ktorý mi funguje bez problémov v iných boxoch . všimol som si že tie stredové kovové tlačítka na d.o. trochu ako keby cinkali ako zvonček :88:

ešte som prišiel na jednu pre mna podstatnú vec , kedže frčím takmer pernamentne v PIP alebo PAP že Gigablue-4K nemá problém oproti Solo-4K pozerať v PAP alebo PIP jeden obraz a druhý v HEVC napr. flixtv v druhom okne . SOLO-4K nedokáže v PIP-ku prepínať programy HEVC ,jedine v hlavnom okne . :100: takže ked pozerám flixtv tak v Solo-4K si v PIP-ku už ani ne PíP-nem :51: :100:

edit: 6.8.2017
dnes server openmips opäť funkčný , takže už frčí aj v org.image :106: dnes som urobil online aktualizácie všetkých image a nie je žiadny problém s naštartovaním :87: akurát že žiadne zmeny k lepšiemu nie sú v žiadnom image . HBBTV , bitrate, transcoding stále nefunkčné .... :51:

zatial tolko po prvom dni krátkeho testovania ..... ostatné doplním neskôr ...... :89:


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Příspěvek od efendy55 »

ešte tak prísť na to ako naprogramovať to nové d.o. na TV-samsung napr. . ten návod na jeho staršieho bračeka nejako neviem nastaviť pre toto d.o. ... ako keby to pre neho neplatilo . :51: a nikde na nete som to zatial nenašil , dokonca ani na ich domovskej stránke . :100:


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Příspěvek od zilizila »

Asi to už máš, ale pre istotu to sem pripnem. Návod boxu: http://www.gigablue.de/wp-content/uploa ... 042017.pdf v nastaveniach DO odkazuje na starší návod s kódmi zariadení. Návody sú z nemeckých stránok, tak sú hádam v poriadku. Veľa zdaru :38:.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Příspěvek od efendy55 »

jo , ved presne podla toho návodu to skúšam .... :51: len v novom návode to je trochu ináč . ak mi to správne google preložil tak držať súčasne tlačítko TV a OK -5sec a zadať štvormiestny kod v mojom prípade samsung j6272 . ale nič s toho . staré d.o. k inemu gigablue mám naprogramované to mi funguje ale oba gigablue mám na samsung-tv tak som chcel aj toto nové , ale zatial nič s toho . bud robím furt tú istú chybu alebo netrafím ten kod. :100:


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Příspěvek od zilizila »

No, môj gogel to preložil takto:

a) Zapnite zariadenie, ktoré chcete používať s univerzálnym Gigablue diaľkovom ovládači.
b) nájsť kód vášho zariadenia zo zoznamu kódov (Ex. Lifetec 0050).
c) Stlačte a podržte tlačidlo zariadenia (napr. TV) [TV] / [AUX] / [DVD] po dobu 3 sekúnd na svojom diaľkovom ovládači Gigablue
d) Vstup do 10 sekúnd štvormiestny kód vášho zariadenia (napr. 0050 Lifetec). Ak žiadna akcia behom 10 sekúnd sa vykonáva, potom sa funkcia uzatvára.
e) LED zhasne, ak bol prijatý kód. Ak LED bliká dvakrát, zadaný kód nebol správny, takže sa uistite, správny kód a postupujte podľa pokynov znova
f) Kontrola funkcie diaľkového ovládania. Ak chýbajú niektoré funkcie, a tak sa snažia alternatívne kód zo zoznamu. Opakujte kroky 3 až 6 sú správne implementované do všetkých základných funkcií

Z code listu: Samsung 0002 0005 0007 0009 0010 0014 0019 0024 0029 0038 0041 0063 0077 0099 0134 0136

Tak ešte poskúšaj, ak máš chuť :31: .


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Příspěvek od efendy55 »

iné mi už ani nezostáva :51: podla toho návodu to robím pravdepodobne správne , dokonca aj led-ka bliká ked prijme kod , ked nie tak neblikne . pravdepodobne nesedí mu žiadny kod samsungu , samozrejme skúšal som všetky čo som našiel aj na nete , nie len v ich návode . ten starší návod tam to píšu zase trochu ináč .... :100: no nevadí , prežijem aj bez toho . kúrňa ..... keby som si pamätal aký kod som zadaval v tom staršom gigablue do d.o. ..... :?:


Všetko4K,Linux E2
Bond Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 282
Registrován: 06 pro 2009, 16:11
Bydliště: Slovenská Ľupča - Banská Bystrica
Dal poděkování: 4 poděkování

Re: GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Příspěvek od Bond »

Ahoj ,velmi by ma zaujimalo kolko GB dat zaberie naharavka 4K UHD na disku. Totiz ja cakam na Gigablue UH UE 4K, no a spekulujem aku kapacitu disku kupit do tohto prijimaca. Nemas odskusane kolko zaberie povedzme hodinová ( pripadne iny casovy interval ) nahrávka na disku?


GigaBlue UHD Quad 4K OpenATV 6.4 + Dual tuner DVB-T2/C2 + 2GB HDD
Gigablue UHD UE 4K OpenATV 6.4 + 1TB HDD
Gigablue HD QUAD PLUS OpenATV 6.4 + Tuner DVB-T2/C2 + 1TB HDD
AZBOX Premium HD OpenATV 6.3 + Tuner DVB-T + 500GB HDD
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Příspěvek od efendy55 »

nahraté len tak cvične UHD program 4-min a 51-sec a nahrávka má 884-mb ....... :89:


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Příspěvek od efendy55 »

odskúšaný interný DVBT2 Tuner funguje bez jediného problému dokonca aj so slabším signálom . :106: :87: nerozchodil som USB-DVBT s chipom 9135 ..... :51: HBBTV , Bitrate stále zatial nefunkčné v žiadnom image ... :107:


Všetko4K,Linux E2
jhugo123 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 08 zář 2010, 09:03
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Příspěvek od jhugo123 »

Image OpenHDF6.2 (starší STB - např XPEEDLX1,2 už nejsou aktualizovány):
http://v62.hdfreaks.cc/
Diskuse k OpenHDF:
http://www.hdfreaks.cc/index.php/Thread ... /?pageNo=1


XPEEDLX2_OpenHDF6.3, Octagon SF4008 UHD 4K TRIPLE_OpenHDF6.4
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Příspěvek od efendy55 »

po dnešnej aktualizácii image HDFREAKS-6.2 môžem potvrdiť funkčnosť CAM modulov v tomto boxe . práve skúšam caid 0668 Plustelka a ide zatial bez problémov ... :106: v OPENMIPS a OPENATV nefunkčný CAM zatial ... :51: :89:
ináč .... vyšli aj nové drivre 13.9.2017 :87:


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Příspěvek od efendy55 »

test na nemeckej stránke ... :89: hm .... celá recenzia platená 1-eurom ....... :100: :51:
http://satvision.de/tests/gigablue-uhd- ... -test-5247


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Příspěvek od zilizila »

Naozaj Ti je ľúto toho eura?
Nach sa Ti páči...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Příspěvek od efendy55 »

o euro mi nejde ...... dám aj 10-euro . :106: ved ho mám doma , len som chcel vedieť ako skúšali to HBBTV ked to nejde v žiadnom image .. :51:podla vyjadrenia od borcov od openatv im ešte do nedávna nedodal výrobca ovládače alebo niečo také ...... a ja neverím žiadnym recenziam , ja si urobím vlastnú . :87: len ešte som nekápnul na platenú recenciu ...... :96: preto ma to zarazilo .... :D


Všetko4K,Linux E2
Bond Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 282
Registrován: 06 pro 2009, 16:11
Bydliště: Slovenská Ľupča - Banská Bystrica
Dal poděkování: 4 poděkování

Re: GigaBlue UHD Quad 4K - Test

Příspěvek od Bond »

Som sklamaný, dlho ocakavany Gigablue UHD UE 4K nakoniec nebude mat 2xDVB-S2X tuner, ale len 2xDVB-S2


GigaBlue UHD Quad 4K OpenATV 6.4 + Dual tuner DVB-T2/C2 + 2GB HDD
Gigablue UHD UE 4K OpenATV 6.4 + 1TB HDD
Gigablue HD QUAD PLUS OpenATV 6.4 + Tuner DVB-T2/C2 + 1TB HDD
AZBOX Premium HD OpenATV 6.3 + Tuner DVB-T + 500GB HDD
Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“