Zkušenosti a praktické rady + doporučený soft (malá recenze)

Nastavení a vše kolem HD-BOX Enibox.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
xdedek Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 04 říj 2009, 13:44
Bydliště: Morava
Dostal poděkování: 1 poděkování

Zkušenosti a praktické rady + doporučený soft (malá recenze)

Příspěvek od xdedek »

Dlouho jsem zkoumal, kerý soft bude nejlepší, esli OpenATV, nebo Capitol enigma2 (based PLI) viewtopic.php?f=441&t=13896

No, Capitol enigma2 se mi oveřil jako plně funkční, ale mě se víc líbí vzhled pro některé až moc "vymalovaný" od OpenATV. Ale není to vše, co mi na něm vyhovuje. Jedná se hlavně o multimedia.

-- Trochu povídání:
Vzhledem k tomu, že sice mám LED TV Samsung s LAN konektorem, ale už je přecijen starší a né každý MKV perfektně po síti zvládne. Dřívějším důvodem bylo také to, že jsem si chtěl přehrávat filmy přes (audio) zesilovač, no a telka nemá výstup (krom optického). Takže jsem si pořídil Multimediální centrum, no ale to nějak nestojí za moc a taky proč mět dvě krabičky, když by stačila na oboje jen jedna.

Nejprve při používání FS 7119 HD jsem narazil na problém, že mu nic neříká zachování poměru stran, kdyby moje telka uměla přidat pruhy, tak bych to přežil, ale ... kdyby, kdyby...

Pak jsem zkusil Androjdí satelit od Fortisu, perfektní to krabička, ale nějak sme si nepotikali, hlavně teda moja... Ta z teho byla na větvi...

Tak jsem nakonec přesedlal na Enibox a teho právě jsem...

-- Test různých verzí:
Box jsem rozbalil někdy před vánoci, pár dní mi zabralo, než se mi ho podařilo nějak rozchodit ( myslím tím emu), ale pak se vše zadařilo. viewtopic.php?f=442&t=13907
Jenže mělo to svý mouchy.. a to bylo hlavně občasný sekání emulace, vypadávání obrazu a nefunkční oscam po hlubokém spánku.
No zkoušel jsem i nainstalovat aktualizace, ale nic nepomáhalo.. dokonce jedna verze byla snad eště horší, nakonej sem tak nějak rezignoval a nechal to tak..

Potom jsem po Novým roce nahodil Capitol enigma2... no musím uznat spokojenost, stabilita, jenže...
Pro většinu lidí by byl jistě vyhovující, ale vzhledem k tomu, že já su rejpal a vše bych chtěl mět lepší a multifunkčnější, tak mi to nedalo spát.. no a přecijen eště jednou jsem se rozhodl dát šanci OpenATV.

-- A teď už konkrétní verze:
Nainstaloval jsem z toho dne nejaktuálnější firmware a doufal, že by mohlo být líp. No a taky bylo...

Jednalo se přesně o verzi: openatv-4.2-enibox-20150129_usb

Po flashnutí firmware a nastavení základních parametrů jsem přenesl přes dreamboxEDIT seznam kanálů a pak dle mýho již napsanýho návodu EMU pluginy "rozchodil" záložku softcam a nainstaloval enigma2-plugin-softcams-oscam-atv_1.2_10002_mips32el.ipk

Oscam jsem celej nastavoval přes webif, tak akorát prvně jsem musel najít, jakej je defaultní port, tak ten je: 83, vše jsem ponastavoval a pak vše fungovalo, tak jsem si řekl, že radši asi dlouho nebudu nic na něm aktualizovat a zároveň si udělám zálohy pluginu a sw.

Takže pokud někdo bude používat tento box jako klienta přes oscam na SK*LINK, tak můžu doporučit tento sw...

-- No a ještě něco k těm multimédiím:
Zkoušel jsem už i na předchozím boxu nainstalovat nějakej DLNA klient, ale bylo to hrozný a ani moc to nefungovalo. Tak jsem přešel k jiné variantě...

Ale nejdříve něco k mojí "vybavenosti". Mám NAS, ale je to takováta levnější varianta ale Home made "a la co doma zbylo"... :-D
Jedná se o notebook ASUS EEEPC 1000H s nainstalovaným Nas4Free no a mám jej připojen přes LAN po domácí síti...

No a co se Eniboxu týče, tak v OpenATV mi v nastavení a správci mount pointu vydí jak službu CIFS, tak NFS, zatím ale teda využívám CIFS a jsem s tím spokojen.
Nastavil jsem to přes AutoFS, protože server nemejvám vždy spuštěn...

Pak se daj přehrávat filmy Buď přes tlačítlo "MEDIA" na dálkáču, no a nebo si můžete stáhnout plugin Media Center, kerej je možná o trochu přehlednější, ale asi síla zvyku.

-- Závěr:

Myslím, že ani nemá cenu se rozepisovat, protože výše vše popsáno a každej si udělá názor, ale tak tedy.
Myslím, že je rozhodně dobrý a odladěný soft Capitol enigma2 (based PLI), ale pokud chcete raději ten moderní vzhled a jednoduší přehrání multimedií, tak raději doporučuji výše popsanou verzi "origo" firmware od OpenATV.

Ještě by to chtělo jistě pár věcí vylepšit.. jako je třeba aktuálnější pluginy, např na YouTube a další, nebo archivy našich (myslím tím i slovenských) televizí (PS. hlavně TV JOJ - súdna sieň :-D ), no a taky podpora audio kodeků, protože například blueray rip hudebního koncertu to nějak nezvládlo a bylo by to vše perfektní. Ale za ty prachy nemůžeme chtít zázrak.. i když doufám, že časem na to příjde... když se podívám zpětně, kam se dostal od začátku třeba dnes už stařičký FS9200, nebo i mladší bráška FS7119...

Tak snad to klukům (vývojářům) dlouho vydrží a budou vydávat nové a dobré verze... držím palce.


Octagon SF4008, Zgemma H9S, Formuller F4 Turbo, HD Box FS9200, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS
Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX Enibox“