Nefunkční sharing z netu

Diskuze k pluginům pro nové modely.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
PatasW Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 30 zář 2014, 20:49
Bydliště: Czech Republic
Dostal poděkování: 1 poděkování

Nefunkční sharing z netu

Příspěvek od PatasW »

Zdravím. Jsem nováček, co se týče SAT techniky a HD-BOX 9105+ je můj první SAT přijímač (doposud jen DVB-T). Zatím ho používám s dodaným firmwarem v2.11.77. Internet funguje, pluginy mohu instalovat přímo z netu, obě naladěné Astry vidím, FTA programy mohu sledovat.

Chtěl jsem si tento přijímač připravit jen jako čistý klient pro card share. Našel jsem server, který nabízí testovací přístup na 2 hodiny, přes protokol cccam, newcamd a další. Pro testování mám tedy přístupové údaje pro (jméno serveru, port, jméno, heslo a klíč, protokol newcamd)

Ze stažitelných pluginů jsem postupně zkoušel Oscam (9881), XcamClient2 (2.9 03.2014) a Mgcamd (1.38).
Přes DO jsem v menu CAS vypnul interní čtečku (ta druhá volba, popis si nevybavuji, zůstala zapnutá).
Po každé změně konfigurace každého pluginu jsem provedl restart přijímače.
Každý plugin jsem testoval zvlášť, tj. v danou chvíli byl spuštěn vždy jen jeden z nich.

Bohužel všechny programy se stále hlásí jako zakódované.
Jen u Mgcamd se mi podařilo zprovoznit logování na externí syslog server a i když jsem nastavil nejvyšší úroveň logování, tak jsem v logu nic zajímavého neviděl, resp. těch zalogovaných řádků mi přišlo velmi málo. U ostatních pluginů jsem ani nepřišel na to, kde hledat logy.

Můžete mě prosím nakopnout správným směrem? Možná mi chybí jen nějaký další společný plugin nebo už nevím kde-co dělám špatně.

Předem děkuji za pomoc.


HD-BOX FS-9105+ HD PVR, fw. HS v2.11.90 HbbTV
PatasW Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 30 zář 2014, 20:49
Bydliště: Czech Republic
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Nefunkční sharing z netu - VYŘEŠENO

Příspěvek od PatasW »

K volnému testování sdílených klíčů, jsem dohledal dva servery, ale pravděpodobně jich bude víc. Chtěl jsem si jen ověřit, zda a jak toto funguje.

Problém byl ve verzi Mgcamd, který je oficiálně dostupný pro HD-BOX ze zdroje reviservis.sk.
Z tohoto zdroje se instaluje verze 1.38, konkrétně Mgcamd 1.38a by mixvt, patched bei LEON on Jan 21 2012, která bohužel proti testovacím serverům nefunguje. Byť jsem zprovoznil logování na externí syslog server, tak v logu nebyly žádné použitelné zprávy.

Řešením, v mém případě, bylo použítí verze 1.35, konkrétně tuxbox mgcamd v1.35 by mixvt (compiled Jan 20 2010 22:15:45), kterou jsem dohledal v nějakém fóru pro OpenBox. Použil jsem verzi z prvního příspěvku zde http://www.satpimps.co.uk/showthread.ph ... amd-Plugin
Toto jsem rozbalil a ve /var/bin přepsal původní 1.38 binárku. Na konfigurák mg_cfg jsem nešahal a v newcamd.list pouze aktualizoval patřičný CWS řádek a vše se rozběhlo jako víno. Stejně tak na syslog serveru vidím odpovídající zprávy ohledně aktualizací klíčů atd.

V mém případě tedy mohu verzi 1.38 prohlásit za nepoužitelnou, což však neznamená, že by někomu jinému nemohla fungovat dle jeho představ.


HD-BOX FS-9105+ HD PVR, fw. HS v2.11.90 HbbTV
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční sharing z netu

Příspěvek od grantec »

mgcamd 1.35 podporuje newcamd524 a mgcamd 1.38 podporuje protokol newcamd525 . Nieje to chyba, je to tak umyselne. Na newcmad vytvoreny oscamom funguje mgcamd1.38 . Newcamd vytvoreny Acamd-om a Vizcamom zas potrebuje ako klienta mgcamd1.35 .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Odpovědět

Zpět na „Diskuze k pluginům pro nové modely“