Návod - nahravanie na USB disk v enigma2 flash

Utility pro HD-Box 7119 a 9105 Plus.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Návod - nahravanie na USB disk v enigma2 flash

Příspěvek od grantec »

Nahravanie na pripojeny USB disk - nastavenia .
Pre priklad som pouzil USB disk s FAT32 - je to vyhodne, pretoze ho enigma vie pouzit na nahravanie bez zmeny formatu . Nevyhodou je obmedzenie suboroveho systemu - max. velkost suboru moze byt 4GB , takze nahravky HD ,ktore su obycajne dlhsie, deli.... Na ukazku to ale staci .
Enigma je nastavena tak, ze pouziva automount - kazdy pripojeny disk detekuje, pripoji a oskenuje obsah. Ak najde medialne subory - ponukne ich prehravanie. Ak nie, sken disku konci hlaskou - ziadne prehratelne media . Mount disku je vzdy do adresara /autofs/ . Ked potom cez ftp chcete zobrazit obsah disku, vase hladanie musi zacat v korenovom adresari /autofs/ .
Defaultne je enigma nastavena pre nahravanie na /media/hdd/ . Ak chceme nahravat , musime naucit enigmu, kde ma nahravat .
Postaci nam k tomu dialkove ovladanie .
Dialkovym ovladacom postupne prejdeme do Menu - Nastavenia- System- Umisteni nahravani
record1.jpg
Po stlaceni OK sa nam zobrazi defaultne umiestnenie pre nahravky, timeshift ....
record2.jpg
Na prvej polozke stlacime OK
Kedze prednastavene umiestnenie nahravok je neplatne (/media/hdd), celu polozku zmazeme :
record3.jpg
Po zmazani sa potrebujeme dostat do hornej casti tabulky, aby sme si v domovskom adresari (rodicovsky adresar) vybrali nove umiestnenie . To spravime stlacenim tlacidla Menu na dialkovom a vyberom volby 1:
record4.jpg
record5.jpg
Tu sa pohybujeme stlacanim OK a kurzorovymi sipkami - vyhladame adresar /autofs/ a v tom adresari sa postavime na USB disk - oznaceny ako napr. sda1 (podla toho , do ktoreho usb portu ho mame pripojeny ) . V pripade,ze na USB disku mame vlastny vytvoreny adresar pre nahravky , klikneme opat OK a umiestnime sa na ziadany adresar . Ja som nastavil vsetky nahravky umiestnovat do korenoveho adresara USB disku (tu ako sda1 ) . Takto oznaceny adresar pridame do tabulky dole:
record6.jpg
Volbu ulozime zelenym tlacitkom na DO
Po ulozeni sa nam zobrazi predchadzajuca tabulka podla obrazku :
record7.jpg
V tejto tabulke este na jednotlivych poziciach sipkou vlavo /vpravo upravime umiestnenia pre ostatne volby . Volby pre umiestnenie timeshift suborou upravujeme podla postupu vyssie . Ak nevyuzivame timeshift, nemenime nic . Nezabudnite nakoniec ulozit zmeny zelenym tlacitkom
record8.jpg
Od tohto okamihu mame pripojeny USB disk moznost vyuzivat aj na nahravanie a timeshift. Na toto nastavenie je potrebne pamatat pri planovani nahravania - aby bol ozaj USB disk tam, kde sme nastavili umiestnovanie nahravok . USB disk sa da lahko odpojit od boxu .....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Odpovědět

Zpět na „Utility pro HD-Box 7119 a 9105 Plus“