Zamrzání obrazu

Diskuze k Enigmě 2 internal flash pro HD-Box 7119 a 9105 Plus.

Moderátor: By.Bob

zivotjeboj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2012, 17:32

Zamrzání obrazu

Příspěvek od zivotjeboj »

Poslední dobou mi zamrzal obraz třeba 3 za den.A musel jsem restartovat přijímač při každém zamrznutí.Tak jsem ji přeinstaloval a jela 2 dny bez problémů a pak to začlo nanovo.Máte s tím někdo zkušenosti?Nějaký nápad jak to vyřešit?


Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Zamrzání obrazu

Příspěvek od By.Bob »

Ahoj nejprve napis jaky pouzivas skin.. podle vseho to dela zaplnujici se pamet a ta se necisti. je to jedna s moznosti. muzes delat jedu a tu samou chybu a muze ti to delat nejaky plugin. ale zajima me jaky mas nastaveny skin.


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Zamrzání obrazu

Příspěvek od efendy55 »

mrzne ti to na platených programoch ,alebo aj na free ? nepyskuje ti plná pamäť alebo niečo podobné ???


Všetko4K,Linux E2
zivotjeboj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2012, 17:32

Re: Zamrzání obrazu

Příspěvek od zivotjeboj »

Používám skin Elgato-HD. Zamrzají všechny programy ale nejčastěji HDčkové.Třeba 4 za den.


Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Zamrzání obrazu

Příspěvek od By.Bob »

zivotjeboj píše:Používám skin Elgato-HD. Zamrzají všechny programy ale nejčastěji HDčkové.Třeba 4 za den.
Ahoj dela ti to pouze na enigma2? nebo i na originalu? pokud jen na enigma2 tak to bude spatny setting. a nebo mas spatny Konvektor LNB. je treba taky vypsat jake pluginy jsi instaloval.
Dela ti to na karte a nebo mas shate? jaky emulator pouzivas. pokud nedas informace tesko se hleda chyba.
podle toho co jsi napsal je to problem serttingu a nebo špatný příjem signalu. pojudas share je pravdepodne navine emulator. s configi.
musis dat více informaci pak muzeme neco radit.


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
ltrejbal
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 362
Registrován: 10 bře 2009, 15:39

Re: Zamrzání obrazu

Příspěvek od ltrejbal »

Protože i já mám podobné problémy, tak jsem se snažil otestovat a popsat jednak, protože to třeba někomu pomůže a druhak, abych dostal nějaké rady pro méně zkušené lamy jako jsem já :-).
Takže problém je takový, že mám standardní ICE kartu Skylink a v některých konfiguracích mi zamrzá obraz a je nutné přepnout kanál pro rozběhnutí. Zde jsou moje zjištění:

1) Originál FW - funguje bez problémů a bez zaseknutí
a) interní čtečka se mi nerozeběhla sama, nevím jak mám rozchodit
b) použil jsem čtečku Irdeto, kterou jsem dal do slotu a vše OK

2) E2 Infinity z 8.5.2015 Skin Elgato HD
a) interní čtečka se rozeběhla sama bez nutnosti něco instalovat, protože ve FW je předinstalován CAM (nevím jaký), ale při použití Skinu Elgato HD se mi obraz občas zasekával
2) při použití čtečky Irdeto ve slotu vše OK bez zaseknutí

3) E2 Infinity z 23.5. 2015 Skin High Tech
a) interní čtečka se mi nepodařila rozběhnout nevím jak nastavit HD Glass utility CAM manager
b) při použití čtečky Irdeto ve slotu se mi obraz občas zasekne. Krom toho nenaběhne vždy automaticky po restartu, ale musím použít postup, který jsem objevil jen náhoudou a to: najet na volný (nekódovaný) kanál např. ČT24, tam se obraz rozeběhne, ale stále se nechytají kÓdované prorgamy, na ČT24 vytáhnu Irdeto čtečku a zase zastrčím, pak překlapnu tam a zpátky na programech a nejprve naskočí nekódovaný a po chvilce i kódovaný kanál :-)

Nemám aktivovaný plugin pro uvolňování paměti a ještě jsem nezkoušel, zda by to pomohlo výše uvedenému problému a nevím co ideálně nastavit.


AzBox HD Elite • LG50PM970S • HD Fujitsu Siemens 640GB USB2.0 • EMU CCCAM 2.1. • Skylink
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Zamrzání obrazu

Příspěvek od By.Bob »

Ahoj.. Informace pro vsechny co maji enigmu Infinity posledni update.
Skin nema vliv na zamrzani obrazu ani na fungci cam emu:
Udelal jsem pro ty co si nevedi rady se Glasssyutilem a jeho nastavenim opravny ipk kery obsahuje znovu softcam.
ipk klasick naistaovat a restartovat GUI enigma2
pro ty zrucnejsi dat ipk do tmp a v putty prikazem
opkg install /tmp/*ipk
se naistakuje plugin ktery byl vlozen do tmp. ( rozbaeny zip soubor )
Po naistalovani a restaru GUI pod modrym tlacitkem bude zovu vydet softcam nastaveni kde bude ice predinstalovano oscam si stahnete v pluginech v addons je oscam for infinity 0.1.r3 i s configi pro skylink a upc
.
Upozorneni: nejdrive nez aktivujete softcam je zapotreby zastavit oscam spusteny ve Glass UniCam Manager.
a to dat bud Delete Cam/srv. nebo cervenym zastavit a v radku SRVs(1 Oscam dat Žádný a pak potvrdit zelenym a pak teprve aktivovat Softcam

softcam-infinity-oprava_0.1_sh4.zip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
ltrejbal
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 362
Registrován: 10 bře 2009, 15:39

Re: Zamrzání obrazu

Příspěvek od ltrejbal »

:115: By.Bob Super díky
Ještě můžeš poradit jak ideálně nastavit softcam?
Použít raději interní čtečku nebo Irdeto?
Nastavit Enable Auto-Camd nebo ne?
Card Server ICE nebo Oscam?
Povolit Clear Mem?

Díky


AzBox HD Elite • LG50PM970S • HD Fujitsu Siemens 640GB USB2.0 • EMU CCCAM 2.1. • Skylink
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Zamrzání obrazu

Příspěvek od By.Bob »

ltrejbal píše::115: By.Bob Super díky
Ještě můžeš poradit jak ideálně nastavit softcam?
Použít raději interní čtečku nebo Irdeto?
Nastavit Enable Auto-Camd nebo ne?
Card Server ICE nebo Oscam?
Povolit Clear Mem?

Díky
Ahoj jde o to co chves delat. Jde li jen o koukani se na predplacene programy tak vlozit kartu do prijimace a zapnout ice. To uz je predinstlovane a nakonfigurovame nenintreba nic nastavovat extra. To same je u oscam for infinity co je v pluginech v addons. Jen stim ze se u oscamu da upravova a doplnovat readers dle potřeby.
Ososobne davam prednost oscamu.
Je treba vyzkouset co ti bude vyce vyhovovat. Podle toho muues nechat oscam nebo ice.
clearmen? Spousta lidi nechape proc tam je ale on tam neni jen tak ma.svou hodne uzitecnou fungci. Cisti pamet po dobe jakou si navolis. Pokud se spusti clearmen a je jiz prijimaci jimy clear tak to pri aktivaci oznamy ze je spusten jiny cistic. To aby nekdo si nemyslel ze se to s necim hada.
Co se tyka ctecek. Pokud je přijímač vybaven vlastni cteckou proc doni cpat moduli. Spousta lidi ani nevy ze karty se meni a to musí reagovat i na zmenu a aktualizaci FW modulu a to spouaspousta lidi uz nedela a pak pisi ze jim to nejde nebonse to seka. Proto se konfiguruji configi pro čtečku v zarizeni.
Nevim jestli jsem na neco nezapomel a zda ti staci tahle odpoved.


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
ltrejbal
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 362
Registrován: 10 bře 2009, 15:39

Re: Zamrzání obrazu

Příspěvek od ltrejbal »

Ok diky. Vyzkousim co bude stabilnejsi.
Ano jde mi primarne pouze o koukani na predplacene kanaly a nechci, aby se mi zasekaval obraz. Zadny share nic takoveho. Posledni roky jsem se neustale rozciloval se stejnym problemem na Azboxu, az jsem se nastval a vyhodil ho a koupil HDbox. Je to lepsi, ale rad bych, aby bylo uplne bez chybicky a nezastavil se nikdy. Protoze mne to obcas delalo v te interni ctecce, tak jsem pouzil modul a myslel, ze by mohlo pomoci.


AzBox HD Elite • LG50PM970S • HD Fujitsu Siemens 640GB USB2.0 • EMU CCCAM 2.1. • Skylink
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Zamrzání obrazu

Příspěvek od By.Bob »

ltrejbal píše:Ok diky. Vyzkousim co bude stabilnejsi.
Ano jde mi primarne pouze o koukani na predplacene kanaly a nechci, aby se mi zasekaval obraz. Zadny share nic takoveho. Posledni roky jsem se neustale rozciloval se stejnym problemem na Azboxu, az jsem se nastval a vyhodil ho a koupil HDbox. Je to lepsi, ale rad bych, aby bylo uplne bez chybicky a nezastavil se nikdy. Protoze mne to obcas delalo v te interni ctecce, tak jsem pouzil modul a myslel, ze by mohlo pomoci.
V Infinity by ti to melo chodit dobre primo ve ctecce v prihimaci.


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
ltrejbal
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 362
Registrován: 10 bře 2009, 15:39

Re: Zamrzání obrazu

Příspěvek od ltrejbal »

Ahoj,
tak vyzkoušeno a bohužel ve všech variantách se to občas zasekne. Clear mem mám zapnuto :-(
Neodkážeš poradit čím by to mohlo být? Je to náhodné a nedokážu definovat četnost.
Díky


AzBox HD Elite • LG50PM970S • HD Fujitsu Siemens 640GB USB2.0 • EMU CCCAM 2.1. • Skylink
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Zamrzání obrazu

Příspěvek od By.Bob »

ltrejbal píše:Ahoj,
tak vyzkoušeno a bohužel ve všech variantách se to občas zasekne. Clear mem mám zapnuto :-(
Neodkážeš poradit čím by to mohlo být? Je to náhodné a nedokážu definovat četnost.
Díky
v pluginech v addons je pridan novy addons oscam softcam 0.1 je to update pli softcamu jsou tam i nove default configi jak pro emu ve keys tak i pro oscam ve tuxbox doporucuji si naistalovat ten to oscam softcam 0.1 a udelat si ve nastaveni softcamu update staci jen zmenit ice na update a pptvrdit to zelenym tlacitkem melo by to vyresit tvuj problem.
jene reseni uz nemam.
to update je neomezene.


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
ltrejbal
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 362
Registrován: 10 bře 2009, 15:39

Re: Zamrzání obrazu

Příspěvek od ltrejbal »

Díky, ale nějaká drobná chybička. Při instalaci píše Collected errors:
*satisfy dependencies for: Cannot satisfy the following dependencies for enigma2-plugin-addons-ascam-softcam:
*enigma2 *
*opkg_install_cmd: Cannot instal package enigma 2.plugin-addons-oscam-softcam


AzBox HD Elite • LG50PM970S • HD Fujitsu Siemens 640GB USB2.0 • EMU CCCAM 2.1. • Skylink
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Zamrzání obrazu

Příspěvek od By.Bob »

ltrejbal píše:Díky, ale nějaká drobná chybička. Při instalaci píše Collected errors:
*satisfy dependencies for: Cannot satisfy the following dependencies for enigma2-plugin-addons-ascam-softcam:
*enigma2 *
*opkg_install_cmd: Cannot instal package enigma 2.plugin-addons-oscam-softcam
Nevím jestli není problém, že jsem tam již nějaký oscam pro pli měl před tím
Ahoj OK zapomel jsem ti rict ze je lepsi nekdrive veskery oscam co jsis naistaloval nejdrive odinstaloval a pak znivu naistalovoat to jak jsem ti psal a udelat si pak update primimo v softcam nastaveni a melo by to byt ok


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Odpovědět

Zpět na „Diskuze k Enigmě 2 internal flash pro HD-Box 7119 a 9105 Plus“