Nahrávání na USB Flash

Diskuze k Enigmě 2 internal flash pro HD-Box 7119 a 9105 Plus.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
kie604
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 13 kvě 2015, 23:50

Nahrávání na USB Flash

Příspěvek od kie604 »

Zdravím, upgradoval jsem svůj 7105+ na E2 Infinity a nedaří se mi jakkoliv rozjet nahrávání ať už z EPG nebo přes okamžité spuštění na připojený USB Flash disk. Box se sice tváří, že nahrává (bliká REC) ale na disku v /media/hdd/movie se vygeneruje jen sada souborů (nazev.eit, .ts, .ts.cuts, ts.meta). Soubory jsou ale prázdné, tedy kromě .eit a .meta, které mají po cca 500B. V seznamu nahrávek se samozřejmě nahrávka zobrazí ale přehrát nelze. Zajímavé je, že timeshift ukládá na stejný USB Flash bez problému.
Zkoušel jsem flashku naformátovat i na ext3 ale bez efektu. Aktuálně je identifikována jako vfat FS. Dokáže mi někdo poradit co je špatně?


HD-BOX FS9105+ HD PVR
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Nahrávání na USB Flash

Příspěvek od By.Bob »

kie604 píše:Zdravím, upgradoval jsem svůj 7105+ na E2 Infinity a nedaří se mi jakkoliv rozjet nahrávání ať už z EPG nebo přes okamžité spuštění na připojený USB Flash disk. Box se sice tváří, že nahrává (bliká REC) ale na disku v /media/hdd/movie se vygeneruje jen sada souborů (nazev.eit, .ts, .ts.cuts, ts.meta). Soubory jsou ale prázdné, tedy kromě .eit a .meta, které mají po cca 500B. V seznamu nahrávek se samozřejmě nahrávka zobrazí ale přehrát nelze. Zajímavé je, že timeshift ukládá na stejný USB Flash bez problému.
Zkoušel jsem flashku naformátovat i na ext3 ale bez efektu. Aktuálně je identifikována jako vfat FS. Dokáže mi někdo poradit co je špatně?
nahravani funguje bez chyb jak jsi delal pripojeni usb? jak jsi jej moutnul?


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Uživatelský avatar
kie604
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 13 kvě 2015, 23:50

Re: Nahrávání na USB Flash

Příspěvek od kie604 »

By.Bob píše: nahravani funguje bez chyb jak jsi delal pripojeni usb? jak jsi jej moutnul?
Flash disk jsem připojil do zadního USB portu a systém si ho automaticky namontoval na /media/hdd. V Nastaveni-device manageru ho vidím jako sda partition /dev/sda1 typu vfat. Jak jinak se USB disk dá připojit ? Timeshift na něj bez potíží zapisuje.


HD-BOX FS9105+ HD PVR
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Nahrávání na USB Flash

Příspěvek od By.Bob »

kie604 píše:
By.Bob píše: nahravani funguje bez chyb jak jsi delal pripojeni usb? jak jsi jej moutnul?
Flash disk jsem připojil do zadního USB portu a systém si ho automaticky namontoval na /media/hdd. V Nastaveni-device manageru ho vidím jako sda partition /dev/sda1 typu vfat. Jak jinak se USB disk dá připojit ? Timeshift na něj bez potíží zapisuje.
Kdyz zapisuje Timeshift tak musi zapsat i klasicke nahravani.
usb se bere jako hdd urcite bych dal ext4 nedaval bych vfat.
Vyzkusej udelat umlout a pak inicialozaci a znovu mount ext4 a pripojit a vyzkousej nahravani znovu nebo Timeshit se defautlne nahrava na media hdd a tez si prekontroluj jak ma nastavene kam se ma ukladat nahravani.


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Uživatelský avatar
kie604
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 13 kvě 2015, 23:50

Re: Nahrávání na USB Flash

Příspěvek od kie604 »

By.Bob píše: Kdyz zapisuje Timeshift tak musi zapsat i klasicke nahravani.
usb se bere jako hdd urcite bych dal ext4 nedaval bych vfat.
Vyzkusej udelat umlout a pak inicialozaci a znovu mount ext4 a pripojit a vyzkousej nahravani znovu nebo Timeshit se defautlne nahrava na media hdd a tez si prekontroluj jak ma nastavene kam se ma ukladat nahravani.
Pokud se mi někdy podaří unmount (obvykle na disk pořád zapisuje Timeshift takže odpojení neprojde, nevím jak to zastavit), tak inicializace vždycky končí chybou. Jediné možné je Format vybrané partition v Device Manageru. To obvykle projde i když taky ne pokaždé. Když jsem takto formátovaný disk připojil znovu, nahrál jsem na něj, ale jen když byl připojený v předním USB portu a namountoval se automaticky na něco jako /media/usb. Dokonce nevytvořil ani adresář movie a ukládal do kořene disku. Jakmile jsem ho pak odpojil a připojil do zadního portu, mountoval se znovu jako /media/hdd a už jsem na něj nic nenahrál. Nepomohlo ani zpět připojení do předního USB. Nahrávání mám v nastavení systému umístěno na /media/hdd/movie a Timeshift na /media/hdd.
Nechápu, jak to mohlo nahrát když to bylo připojené na /media/usb a proč tu vůbec takto automaticky připojilo. Při ručním mountu se taková cesta vůbec nenabídne. Dá se někde zjistit nastavení pro automount připojených disků a podle čeho je volí?
Už fakt nevím co s tím, zkoušel jsem několik USB disků i různých filesystémů (vfat. extfat, ext3, ext4), výsledek vždy stejný. Timeshift přitom funguje a jsem jej schopen přes menu nahrávání bez problému uložit do TS na USB disk a následně i přehrát.


HD-BOX FS9105+ HD PVR
Odpovědět

Zpět na „Diskuze k Enigmě 2 internal flash pro HD-Box 7119 a 9105 Plus“