Oscam - ERROR: no characters found in ATR!

Xtrend ET6500 Diskuze.

Moderátoři: gorick, clasicrock, matchboxx

Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Oscam - ERROR: no characters found in ATR!

Příspěvek od efendy55 »

hm .... a čo ti povedali na freesate ??? máš tú kartu vôbec zapnutú a je to určite ice 0D97 ??? stále si nám neodpovedal čo som sa ťa už pred tým pýtal . ak máš možnosť skús tú kartu v inom boxe napr. uni čítačka . pokial nebudeme vedieť že ti tá karta ide na 100% tak sa asi dalej nepohneš . už som nejeden krát takto riešil kartu od freesatu v oscame a nakoniec som zistil že karta nie je zapnutá u operátora . :51: potom môžeš čakať aj 10-rokov... :74: freesat mi zatial nikdy neposlal kartu už aktívnu . takže si to najprv zisti a potom rieš oscam s kartou .


Všetko4K,Linux E2
Kasr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 18 srp 2009, 20:32

Re: Oscam - ERROR: no characters found in ATR!

Příspěvek od Kasr »

Bud vadna karta, alebo citacka. Skusit inu kartu v citacke, alebo uvedenu kartu v inej citacke, boxe.


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Oscam - ERROR: no characters found in ATR!

Příspěvek od efendy55 »

kiregps píše:Čipem nahoru... :D
píše že čipom hore a dva krát sa snažil o aktiváciu karty , ale nepíše či vie o tom freesat , že ju chce aktivovať . že ju on strká do boxu to je v poriadku tak to je správne . :D v xtrende-10000 a 8500 sa vkladá karta do oboch readers čipom dole . uvidíme čo napíše .......


Všetko4K,Linux E2
kiregps
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 05 úno 2017, 20:03

Re: Oscam - ERROR: no characters found in ATR!

Příspěvek od kiregps »

Jsem debil, jsem debil, jsem debil... Opravdu to bylo jen otočenou kartou! Po mnoha hodinách instalací a nastavování parametrů a desítkách restartů oscamu šlo opravdu o tak neuvěřitelnou blbost. Snad mne trochu omlouvá, že:
- UPC radí "čipem nahoru"
- manuál k boxu neříká nic, obrázek je spíš neutrální
- log vytrvale říkal "card detected", opravdu mne nenapadlo, že to znamená "zastrčil's do šachty nějaký kus plastu"

Všem děkuji za pomoc a trpělivost a omlouvám se, že toto vlákno pomůže jen opravdovým nováčkům (nechtěl jsem říct debilům).


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Oscam - ERROR: no characters found in ATR!

Příspěvek od efendy55 »

nevadí ... :51: aspon budeš vedieť na budúce ako tam strkať kartu . :88: máš len dve možnosti , čipom dopredu a hore ,alebo dole a na doraz . a už vonkoncom nikdy nie čipom od boxu ... :D


Všetko4K,Linux E2
Odpovědět

Zpět na „Xtrend ET6500 Diskuze“