coolstream Trinity

Dotazy začátečníků pro přijímače Coolstream Trinity a Tank.

Moderátoři: matchboxx, EnoSat, esmiran

Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od esmiran »

esmiran píše:
grantec píše:
Gigabit Ethernet
USB 3.0 expansion port
DLNA 1.5 and UPnP certified
Free desktop and mobile apps
ITunes support
podla deklarovanych parametrov ano .
Asi taky záleží jaký UPNP server to má. Třeba můj NAS Zyxel má Twonky a ten Trinity sice vidí, ale bohužel nepřehrává. Zasekne se na náhledu videa a zkouší to přehrát jako obrázek :cry:
Řesím to tak, že mám na NASu share a mountuju na Trinity pomocí CIFS nebo NFS. :96:
Právě jsem se díval do manuálu toho WD MyCloud a mají tam taky Twonky :!: Takže DLNA/UPNP asi nepůjde, jedině jak to řeším já - udělat Share a mountovat CIFS.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od esmiran »

michaldrak píše:To si skusal cez lan, alebo wifi? To neni veru dobre ze to neprehra 30GB Ripy...
Takže BDripy v MKV přes LAN zvládá. Udělal jsem maly test, výsledek testu je zde :arrow: http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 96&t=13824
BD mechaniku nemám, tak nemůžu zkusit čistý BDrip. Myslím že dotaz byl na ty už zpracované ripy.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
michaldrak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 30 čer 2010, 17:30

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od michaldrak »

Ahojte,
mam na Vas dve otazky ohladne trinity. Teraz ako sa rozsirili hd kanaly na skylinku by som potreboval, aby sa obraz roztahoval na celu obrazovku, ked na hd stanice vysielaju program 4:3 a neboli tam pruhy po stranach. tv mam cca 4 rocny samsung a ten to nedokaze automaticky, da sa nastavit trinity aby roztahoval obraz, viem je to deformovany obraz, ale som uz tak nauceny.
druha otazka je k iptv. da sa nastavit v trinity aby stanice iptv boli normalne zaradene medzi ostatne stanice, takto som to mal v enigme ale neviem ci to ide v neutrine.
dakujem Vam moc za informacie


HD-Box 7119, Dreamsky NXP256HD USALS, AZbox S720USB, UPC, Skylink, Samsung LE40B651, Sony Vaio VPCCW1S1E,
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od grantec »

Pri HD staniciach sa vysiela v max. rozliseni, takze provider vysiela aj tie pasy po bokoch v pripade formatu 4:3 . Vyssie rozlisenie uz nieje mozne zvolit.
Po slovensky - pasy pri sta 4:3 tam budu vzdy .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od esmiran »

grantec píše:Pri HD staniciach sa vysiela v max. rozliseni, takze provider vysiela aj tie pasy po bokoch v pripade formatu 4:3 . Vyssie rozlisenie uz nieje mozne zvolit.
Po slovensky - pasy pri sta 4:3 tam budu vzdy .
Pomoci prepinani tlacitky PIC SIZE a PIC MODE na DO se me povedlo nastavit, ze i na HD 4:3 se zobrzazuje roztazene a 16:9 je v poradku. Nekdy se zda, ze na prepnuti velikosti nereaguje, je potreba prepnout program.
Kdyz jsem to zkousel, tak 4:3 vysilala NOVA HD a v SD TELKA, SMICHOV. Tyto programy jsem mel roztazene, ostatni vysilaly v 16:9 a byly spravne zobrazene.
Ovsem na JOJ Plus HD a Dajto HD jsem neuspel, tak asi vysilaji tak jak pise grantec.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
michaldrak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 30 čer 2010, 17:30

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od michaldrak »

dakujem za odpoved a k tym iptv programom daju sa pridat do zoznamu stanic, ako napriklad 1-markiza 2-jojka 3-nejaka iptv 4.nova atd..


HD-Box 7119, Dreamsky NXP256HD USALS, AZbox S720USB, UPC, Skylink, Samsung LE40B651, Sony Vaio VPCCW1S1E,
Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od EnoSat »

michaldrak píše:dakujem za odpoved a k tym iptv programom daju sa pridat do zoznamu stanic, ako napriklad 1-markiza 2-jojka 3-nejaka iptv 4.nova atd..
pokial ti staci mat to v nejakom oblubenom bukete tak ano (inak sa zobrazuju len vo WebTV zozname)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od esmiran »

EnoSat píše: pokial ti staci mat to v nejakom oblubenom bukete tak ano (inak sa zobrazuju len vo WebTV zozname)
Ten WebTV seznam me nejak nejde. Muzes sem hodit nejaky priklad webtv_usr.xml? Nemuzu najit nic funkcniho...


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od EnoSat »

esmiran píše:
EnoSat píše: pokial ti staci mat to v nejakom oblubenom bukete tak ano (inak sa zobrazuju len vo WebTV zozname)
Ten WebTV seznam me nejak nejde. Muzes sem hodit nejaky priklad webtv_usr.xml? Nemuzu najit nic funkcniho...

Kód: Vybrat vše

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<webtvs>
	<webtv title="Donovaly" url="rtmp://stream.kukaj.sk/ip-camera/BB_DONOVALY_3.stream" description="Live TV" />
	<webtv title="Chopok vychod-Jasna" url="rtmp://stream.kukaj.sk/ip-camera/STREAM47.stream" description="Live TV" />
	<webtv title="Skalnate pleso" url="rtmp://stream.kukaj.sk/ip-camera/STREAM49.stream" description="Live TV" />
	<webtv title="Skalnate pleso VEZA" url="rtmp://stream.kukaj.sk/ip-camera/STREAM48.stream" description="Live TV" />
	<webtv title="Lomnicky Stit" url="rtmp://stream.kukaj.sk/ip-camera/STREAM8.stream" description="Live TV" />
	<webtv title="Tatranska Lomnica" url="rtmp://stream.kukaj.sk/ip-camera/STREAM17.stream" description="Live TV" />
	<webtv title="Q-music TV" url="rtmp://vmmaeventlivefs.fplive.net/vmmaeventlive-live/vmma.radio-sdh" description="Music TV" />
	<webtv title="Deluxe Music" url="rtsp://flash.cdn.deluxemusic.tv/deluxemusic.tv-live/web_850.stream" description="Music TV" />
</webtvs>


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od esmiran »

Diky, mel jsem spatny format souboru.
Bohuzel me to fungovalo pouze do prvniho restartu, ted tam ty WebTV nevidim i kdyz soubor webtv_usr.xml mam spravne.
Tak beru zpet - fungovalo to do prvni zmeny souboru. Bohuzel jsem po delsim zkoumani zjistil, ze editor EditPad Lite si jaksi podle sveho meni kodovani znaku. :51: Po editaci v notepadu je to OK.
Takze se omlouvam a jdu hledat jiny editor...


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od EnoSat »

esmiran píše:Diky, mel jsem spatny format souboru.
Bohuzel me to fungovalo pouze do prvniho restartu, ted tam ty WebTV nevidim i kdyz soubor webtv_usr.xml mam spravne.
Tak beru zpet - fungovalo to do prvni zmeny souboru. Bohuzel jsem po delsim zkoumani zjistil, ze editor EditPad Lite si jaksi podle sveho meni kodovani znaku. :51: Po editaci v notepadu je to OK.
Takze se omlouvam a jdu hledat jiny editor...
Ja pouzivam PSpad (dodrzuje format UNIX a tiez jednim kliknutim prevedie titulky do UTF-8)


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od marsim21 »

PSpad je dobrá volba i já jej využívám. :87:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
xnason Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 29 dub 2014, 10:56

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od xnason »

Já pro změnu používám Notepad++. Zvýrazněné syntaxe (např. matlab apod), konverze...


Odpovědět

Zpět na „Coolstream Trinity a Tank - Dotazy začátečníků“