coolstream Trinity

Dotazy začátečníků pro přijímače Coolstream Trinity a Tank.

Moderátoři: matchboxx, EnoSat, esmiran

dedajan Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 05 lis 2009, 10:05
Bydliště: u Dobrušky

coolstream Trinity

Příspěvek od dedajan »

Ahoj, mám zájem o Coolstream Trinity. V obyváku mám dva roky sat. ClarkeTech ET9000, tenkrát při výběru jsem dával přednost kvalitě obrazu na který jsem byl zvyklý z Vantage. ET9000 bylo v recenzích i na fóru vyčítáno přehřívání boxu s vloženým HDD. Přesto jsem ho koupil a namontoval ventilátor, po dvou letech jede bez problému-proběhla jen výměna krystalu Quartz zdarma u prodejce-jinak jsem s ním maximálně spokojen. Teď chci nějaký sat. přístroj do ložnice, jednotunerový, kvůli velikosti by se mě nejvíce zamlouval Coolstream HD2 Trinity. Mohl bych koupit třeba Xtrend ET4000, ale chci něco jiného. Přečetl jsem recenzi i fórum o Coolstreamech, vše je mě celkem jasné, chci se zeptat jen na komfort ovládání na který jsem si zvyknul u ET9000-(E2-po různých image jsem zůstal u OpenPli-karta Skylink ICE-multi HD-Astra 1+3). K věci, jelikož často nahrávám, zajímá mě u Coolstreamu Trinity:
a) Rychlý přístup do nahrávek na externí Hdd jedním tlačítkem
b) Spuštění přehrávání je okamžité, nebo s prodlevou (i po pauze)-toto bylo u jednoho MMC hrozné asi 3-4"
c) Nikde jsem se nedočetl rozsah rychlosti přetáčení, nebo jiný posuv v nahrávce (jako přístroje s E2 pomocí
tlačítek 1-3-9 reakce je okamžitá), nebo jako jiné přístroje to mají nastavitelné, třeba Hdboxy po minutách
( poslední pozici si pamatuje-to je v návodu)
d) Po stisknutí tlač. OK se objeví EPG všech programů a na pravé straně jednoho prog. na celý den, po stisk. EPG je info o zvoleném programu. Jsem ale zvyklý pohybovat se jen v EPG jednoho prog. na několik dnů a vybírat pořady pro časo
vač. Třeba u Hdboxu se musí tlač.EPG zmáčknout 2x-jak to funguje tady?
e) V recenzi je uvedeno EPG na 5dnů, někde na 7, jinde jsem četl že na 14dnů?

Přístroj vede jen OlmiSat, jaký bude Fw a čtečku budu muset zprovoznit sám? ( karta Skylink ICE-Digital )-to není ale zas tak důležité, zvládnul bych to sám (Doscam)-i zálohu image (je popsána)
Na koupi nespěchám, počkám si na verzi s DVB-T2


Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od matchboxx »

troufam si napsat, ze ovladani coolstreamu - neutrino je prirozenejsi nez enigma2, reakce jsou okamzite, na nic se neceka. prehravani funguje stejne jako u stareho videa,tedy zadne cisla ale klasicke sipky.hodne zalezi jak je externi disk pripojen zdali esata nebo usb
a) Rychlý přístup do nahrávek na externí Hdd jedním tlačítkem - tlacitko play na do
b) Spuštění přehrávání je okamžité, nebo s prodlevou (i po pauze)-toto bylo u jednoho MMC hrozné asi 3-4" - okamzite po stisku play a vyberu filmu ze seznamu
screenshot_15.png
c) Nikde jsem se nedočetl rozsah rychlosti přetáčení, nebo jiný posuv v nahrávce (jako přístroje s E2 pomocí
tlačítek 1-3-9 reakce je okamžitá), nebo jako jiné přístroje to mají nastavitelné, třeba Hdboxy po minutách
( poslední pozici si pamatuje-to je v návodu) zase stisk sipky na do max 6x dopredu i dozadu, ale funguji i cisla
screenshot_16.png
screenshot_19.png
d) Po stisknutí tlač. OK se objeví EPG všech programů a na pravé straně jednoho prog. na celý den, po stisk. EPG je info o zvoleném programu. Jsem ale zvyklý pohybovat se jen v EPG jednoho prog. na několik dnů a vybírat pořady pro časovač. Třeba u Hdboxu se musí tlač.EPG zmáčknout 2x-jak to funguje tady? tlacitko OK, na prave stane je videt epg u daneho kanalu, stisk cerveneho vidim epg na tak dlouho jak jej vysila provider, nebo tlacitko epg na do
screenshot_14.png
e) V recenzi je uvedeno EPG na 5dnů, někde na 7, jinde jsem četl že na 14dnů? tak jak vysila provozovatel, ale da se take nastavit v menu
screenshot_13.png
screenshot_20.png
cervene tlacitko stisk - rozsirene informace + multi epg
screenshot_17.png
screenshot_18.png
rcu_trinity.jpg
podrobne informace o programu
screenshot_21.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Ladasek999
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 05 bře 2012, 22:06

Re: coolstream Trinity EPG SKY UK

Příspěvek od Ladasek999 »

Dobrý den,

mohl by mi někdo potvrdit, že na kanálech britské SKY se načítá kompletní EPG a ne jen současně vysílaný a následující pořad.

Děkuji za informaci.


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od dempsey »

Nenačíta a nikdy v minulosti sa nenačítalo


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Ladasek999
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 05 bře 2012, 22:06

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od Ladasek999 »

A existuje něco jako crossepg v enigme?


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od dempsey »

Netuším - mám ZEE a v tom myslím bolo v ofiko image niečo podobné .Teraz mám NG return a v tom nič také nevidím


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Robert11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 03 úno 2013, 20:55

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od Robert11 »

Dobrý deň :38:
Nebudem zakladať ďalšiu tému a položím otázky v rámci tejto. Uvažujem o kúpe tohto prijímača (Trinity). Teraz mám zostavu Skytec KLEI0 (hardvérovo je to identické s HD-BOX 9105+) s orig. firmvérom a Ariva 102e. Mal by som zopár (možno primitívnych) otázok, ale nerád by som bol nepríjemne prekvapený.
1. Funguje prijímač ako server aj v režime standby?
2. Fungujú šípky vpravo, vľavo na diaľkovom ovládači na ovládanie zvuku a šípky hore, dolu na prepínanie kanálov?
3. Pri nahrávaní väčšieho súboru na sieťový disk (napr. film v HD) vytvorí jeden súbor, alebo ich delí po 4GB?
Prípadne napíšte, ako ste spokojný s prijímačom.

Ďakujem


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od grantec »

3x ano
posledne ano je pod,ienene filesys. ak je fat32, zial max velkost je ozaj 4GB .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od esmiran »

Potvrzuji co píše grantec...
Dokonce umí i UPNP server, takže můžeš sledovat program po síti třeba v jiné mísnosti na notebooku.
Zvládá přehrát i většinu internetových streamů ( videa, live TV), používám i přehrávač filmů a SAT recorder, nahrám po síti na NAS server.
Jediné na co jsem narazil, že nezvládá, tak jsou videa v WMV2 a WMV3 formátu.
Celkově jsem moc spokojený.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Robert11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 03 úno 2013, 20:55

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od Robert11 »

Ďakujem za odpovede. Teraz ešte otázka mimo tejto témy. Po napísaní príspevku trvalo 5 dní, kým bol zverejnený na tomto fóre (možno to bolo tým, že išlo o môj prvý príspevok). Ako to je so zverejňovaním príspevkov? (namiesto výrazu príspevok by bol asi vhodnejší výraz otázka, pretože sa len vypytujem a ak si tento prijímač (Trinity) kúpim, tak sa asi ešte vypytovať budem.... cením si ľudí, ktorí na tomto fóre pomáhajú a sú ochotní sa podeliť so svojimi skúsenosťami a vedomosťami).


Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od esmiran »

Tak to je asi otázka na adminy. Ani už si nevzpomínám kdy jsem psal první příspěvek, ale myslím že se mě zobrazovaly hned, i když jsem ještě nebyl moderator.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od grantec »

ak sa nam hlasia prispevky ako neschvalene hned, schvalujeme hned. len vynimocne sa moze stat ze si to pri prvom prihlaseni nevsimnem a potom sa mi uz nezobrazi - obycajne schvalime po navstiveni mod. panela. ale ozaj len vynimocne.
schvaluje sa vzdy prvy prispevok. obsah prispevku php nehodnoti , to je na adminovi.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od marsim21 »

Je to tak jak píše grantec. Přízpěvky se schvalují průběžně jak si jich někdo všimne.Bohužel jsme lidé a né stroje tak se může stát,že někdo schválí příspěvek s časovým opožděním. :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Robert11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 03 úno 2013, 20:55

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od Robert11 »

Ďakujem, už som to zistil nakoniec aj ja. Druhý príspevok sa mi zobrazil už okamžite.


michaldrak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 30 čer 2010, 17:30

Re: coolstream Trinity

Příspěvek od michaldrak »

Ahojte,
zvazujem kupu tohoto pristroja, ale mam poslednu otazku. Ako je to s prehravanim BRrip cez siet z Naska? Zvlada prehravat aj objemnejsie ripy cca 20-30GB?
dakujem


HD-Box 7119, Dreamsky NXP256HD USALS, AZbox S720USB, UPC, Skylink, Samsung LE40B651, Sony Vaio VPCCW1S1E,
Odpovědět

Zpět na „Coolstream Trinity a Tank - Dotazy začátečníků“