Restart colstrem trinity hd2 na fresate

Dotazy začátečníků pro přijímače Coolstream Trinity a Tank.

Moderátoři: matchboxx, EnoSat, esmiran

Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Restart colstrem trinity hd2 na fresate

Příspěvek od EnoSat »

petr591 píše:Nojo, ale já tam právě ten Doscam nemůžu/neumím dostat. Ve vlákně http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 89&t=13695 zdůrazňujete nutnost nejdříve vypnout starý. O Linuxu nevím ani ň - pokud spustím yWeb/nástroje/příkazy Shell-u, může mi někdo napsat přesně, co má v řádcích Cesta a Příkaz být - třeba to mrvím tady. Díky.
a nebolo jednoduchsie kupit nieco bez linuxu a len prepinat ?
a co Total Commander ? to je zrozumitelnejsie ako linux ?
pripojit sa cez FTP , skontrolovat adresar s emu , upravit atributy , skontrolovat adresar so skriptom , upravit atributy
restartovat box


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Restart colstrem trinity hd2 na fresate

Příspěvek od esmiran »

Potřebuješ poslední Doscam 0.26. Nejlépe když si stáhneš ten poslední script pro original image 3.01, tam je vše potřebné.
Na Yweb si najdi Tools - Command Shell, do řádku Command: napiš

Kód: Vybrat vše

killall doscam
a odešli.
Do konfigurace scriptu napiš IP adresu boxu - na první řádek za příkaz "open" a spusť update.bat. Pokud jsou některé programy, které se tam script snaží nahrát spuštěné, tak dostaneš chybové hlášení. Potřebuješ aby správně prošly aspoň doscam a S51_start_Doscam.sh a příkaz chmod na oba. Ostatní je pro fungování Doscamu nedůležité.
Po restartu boxu do prohlížeče napiš adresu boxu:8080, např:

Kód: Vybrat vše

10.0.0.1:8080
a uvidíš jestli doscam správně běží, jakou máš verzi a vůbec se dostaněš na ovládání a konfiguraci Doscamu.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
petr591
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 21 dub 2014, 22:59

Re: Restart colstrem trinity hd2 na fresate

Příspěvek od petr591 »

To EnoSAT - bylo - bohužel jsem se stal "obětí" názoru že přístroj je velmi kvalitní a celé nastavení zajistí prodejce - pro mne je jeho vlastnictví skutečně pouze prostředkem ke sledování TV a nikoli cílem - odlaďováním přístroje, i když uznávám, že i to může být zajímavé
To esmiran (a i další zúčastnění)- velký dík za nezištnou pomoc, což je v dnešní době poměrně vzácná věc. Nakonec jsem to ale mezi tím vyřešil odesláním receiveru zpět k prodejci, který přislíbil pokus o nápravu.
A fakt poslední dotaz - pokud s to Coolstreamem nedopadne, považujete pro laika Technisat Digit ISIO STC 4K jako rozumnou alternativu (k 65" 4K TV) ?
Ještě jednou dík.


Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Restart colstrem trinity hd2 na fresate

Příspěvek od esmiran »

petr591 píše:To EnoSAT - bylo - bohužel jsem se stal "obětí" názoru že přístroj je velmi kvalitní a celé nastavení zajistí prodejce - pro mne je jeho vlastnictví skutečně pouze prostředkem ke sledování TV a nikoli cílem - odlaďováním přístroje, i když uznávám, že i to může být zajímavé
Přijímač Coostream Trinity je rozhodně velmi kvalitní, to ale neznamená že je jednoduchý na konfiguraci. Linuxové přijímače vyžadují alespoň nějaké minimální znalosti pro update a nastavení dekódování. Existují mnohem horší přijímače, s mnohem horším ovládáním, které se prodávají za podobnou cenu. Sám jsem měl třeba AZBox, který bylo prakticky nemožné nastavit tak, aby jel stabilně víc než pár dní.
petr591 píše: A fakt poslední dotaz - pokud s to Coolstreamem nedopadne, považujete pro laika Technisat Digit ISIO STC 4K jako rozumnou alternativu (k 65" 4K TV) ?
Ještě jednou dík.
Recenze má dobré, ale chtělo by to někoho kdo ho vlastní, aby poreferoval, jestli nemá nějaké mouchy. Zatím je to celkem novinka, takže ho asi moc lidí mít nebude.
Na dekódování Freesatu budeš asi potřebovat navíc CI modul, takže další drobná investice.
Jinak se klidně ptej :89:


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
Valto Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 12 kvě 2014, 20:48

Re: Restart colstrem trinity hd2 na fresate

Příspěvek od Valto »

Coolstream si vie dobre poradiť aj stými SD-mazanicami čo vysielajú, na 65 palcov sa hodí.Ale zaleží aj z koľkých metrov to pozeráš.


Coolstream HD-2 Trinity
Odpovědět

Zpět na „Coolstream Trinity a Tank - Dotazy začátečníků“