Trinity DUO 2xDVB-S2

Dotazy začátečníků pro přijímače Coolstream Trinity a Tank.

Moderátoři: matchboxx, EnoSat, esmiran

Odpovědět
style78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 116
Registrován: 15 říj 2010, 12:52

Trinity DUO 2xDVB-S2

Příspěvek od style78 »

Zdravim Vas pani,
konecne som sa rozhupal a presiel zo stareho dobreho HD-BOX 9105+ na tuto masinku. Po tolkych chvalospevoch tu na fore, som proste neodolal. Odkedy som ju ale spustil, tak ma rodina ide zozrat a uz som bezradny :-(

Tak od zaciatku, Trinity DUO prislo prednastavene na NG-Return v3.1 s aktivnym Doscam. Bez vacsich problemov som rozbehal kartu Skylink ICE, ale tam moja radost skoncila. Mam v podstate tri velke problemy s tymto zariadenim a uz neviem ako dalej a po 2 dnoch surfovania po nete Vas prosim o radu:

1. Zariadenie obcas reaguje pomaly, po nejakom prikaze ostava ako keby primrznute a po cca 2-5sec sa znova sprava normalne, je to OK? Cital som na fore, ze uprednostnujete origo soft, tak ako je to? Chcel stabilnu masinku pre rodinu. Ak nahrat origo software, tak ako prejst z NG-Return na origo a kde najdem posledny stabilny origo soft?

2. Neviem v zariadeni pripojit sietovy disk, ktory je pripojeny k HD-BOXu. Skusam ho pripojit ako sietove umiestnenie, ale stale nic. Co robim zle? Cestu k nemu zadavam ako CIFS, IP adresu boxu a cestu ako /STORAGE/USB2/ Uz fakt neviem. A druhy problem tu, ze ked aj odpojim USB HDD 2TB NTFS a dam ho Trinity, tak disk v pohode najde, aj mi ho prehliada, ale ziadne nahravky TS z HD-BOXu mi ejdu prehrat. Spusti sa prehravanie a Trinity ostane vysiet, nerobi nic.

3. Neviem ani za toho slaka rozbehat citanie klucov zvonku. Isiel som cez webif pre Doscam, na zalozke Readers som pridal Newcamd524 a zapisal vsetko potrebne, ale stale nic. Uz som bezradny. Ako ma vyzerat spravny zapis pre newcamd v doscam.cfg? Predtym na HD-Box som mal MCAS na kartu a X-CAM pre kluce a vsetko bezalo bez problemov.

Prosim, prosim, kto moze pomozte, lebo uz neviem co dalej.

Ked prisiel box, tak po prvom zapnuti sa sputil akysi sprievodca a niekde som cital, ze ten zmaze vars, moze byt to cely moj problem?

Najradsej by som isiel cestou najnovsieho origo softu a do neho dohrat iba Doscam a ten nastavit na ICE kartu a Newcamd, ale vobec netusim ako na to. Pomoze niekto?

Pri kupe HD-Boxu som sa tu vela naucil, tak dufam, ze ma s Trinity nenechate v .... :118:

Vopred vdaka za kazdu pomoc.


Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Trinity DUO 2xDVB-S2

Příspěvek od EnoSat »

style78 píše: 1. Zariadenie obcas reaguje pomaly, po nejakom prikaze ostava ako keby primrznute a po cca 2-5sec sa znova sprava normalne, je to OK? Cital som na fore, ze uprednostnujete origo soft, tak ako je to? Chcel stabilnu masinku pre rodinu. Ak nahrat origo software, tak ako prejst z NG-Return na origo a kde najdem posledny stabilny origo soft?
3.1 je neodladena beta (zhruba kazdy tyzden vyjde nejaky fix), v subore update.urls su linky na automaticke stiahnutie image (doprucam zmenit na univerzalny - teraz su tam linky len pre NG)
style78 píše: 2. Neviem v zariadeni pripojit sietovy disk, ktory je pripojeny k HD-BOXu. Skusam ho pripojit ako sietove umiestnenie, ale stale nic. Co robim zle? Cestu k nemu zadavam ako CIFS, IP adresu boxu a cestu ako /STORAGE/USB2/ Uz fakt neviem. A druhy problem tu, ze ked aj odpojim USB HDD 2TB NTFS a dam ho Trinity, tak disk v pohode najde, aj mi ho prehliada, ale ziadne nahravky TS z HD-BOXu mi ejdu prehrat. Spusti sa prehravanie a Trinity ostane vysiet, nerobi nic.
disk pripojis v pohode cez menu, pozor na spravne zadanie ciest
nahravky nevidi preto lebo miesas enigmu s neutrinom, musis pozerat ako filmy , nie ako nahravky
style78 píše: 3. Neviem ani za toho slaka rozbehat citanie klucov zvonku. Isiel som cez webif pre Doscam, na zalozke Readers som pridal Newcamd524 a zapisal vsetko potrebne, ale stale nic. Uz som bezradny. Ako ma vyzerat spravny zapis pre newcamd v doscam.cfg? Predtym na HD-Box som mal MCAS na kartu a X-CAM pre kluce a vsetko bezalo bez problemov.
zdielanie ide ok, len si musis spravne nastavit server a user
to ze si urobil readers neznamena automaticky ze sa hned pripojil aj klient aby prebiehalo dekodovanie


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
style78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 116
Registrován: 15 říj 2010, 12:52

Re: Trinity DUO 2xDVB-S2

Příspěvek od style78 »

Tak postupne, asi zacnem emergency softom pre Trinity HD2, potom nahram origi soft 2.13, potom update driver, na to uodate neutrino a potom upgrade na soft 3.1, spravne?

A co satyka nahraviek TS z HD-BOX, tak ich skusim prehrat ako filmy, ked si ma teda pidari namapovat disk, ale stale neviem, kde robim chybu. Ako mam spravne zadat cestu?

A ohladom dekodovania, ako mam do Doscam zadat zapisy? Predtym som pouzival Xcam a tam bol jednoduchy configurator, ale teraz potrebujem poradit. Staci editovat doscam.cfg a nahrat to tam alebo treba ist cez web config pre doscam? Aky je soravny tvar zapisu ore newcamd524?

:115:


Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Trinity DUO 2xDVB-S2

Příspěvek od EnoSat »

style78 píše:Tak postupne, asi zacnem emergency softom pre Trinity HD2, potom nahram origi soft 2.13, potom update driver, na to uodate neutrino a potom upgrade na soft 3.1, spravne?

A co satyka nahraviek TS z HD-BOX, tak ich skusim prehrat ako filmy, ked si ma teda pidari namapovat disk, ale stale neviem, kde robim chybu. Ako mam spravne zadat cestu?

A ohladom dekodovania, ako mam do Doscam zadat zapisy? Predtym som pouzival Xcam a tam bol jednoduchy configurator, ale teraz potrebujem poradit. Staci editovat doscam.cfg a nahrat to tam alebo treba ist cez web config pre doscam? Aky je soravny tvar zapisu ore newcamd524?

:115:
emergency je uz aj pre 3.0

disk je vecsinou ako sda1 (napr. network_nfs_recordingdir=/media/sda1/movies)

staci pouzit webinterface doscamu


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
style78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 116
Registrován: 15 říj 2010, 12:52

Re: Trinity DUO 2xDVB-S2

Příspěvek od style78 »

A kde by som nasiel ten emergency 3.0? Prehladal som cele forum, ale bud som slepy alebo neviem hladat :roll:

A s tym nastavenim Doscam, vies ma nakopnut, ze v ktorej zalozke? Skusam cez zalozku Readers, som dobre?
Ak ano, tak uz netusim, co robim zle, ale neda sa mi to rozbehnut. Neexistuje niekde nejaky navod na doscam?


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Trinity DUO 2xDVB-S2

Příspěvek od efendy55 »

a čo chceš rozbehnúť v tom doscame ? stačí ti prečítať na forach nastavenie oscamu a je to takmer isté .


Všetko4K,Linux E2
style78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 116
Registrován: 15 říj 2010, 12:52

Re: Trinity DUO 2xDVB-S2

Příspěvek od style78 »

Potrebujem rozbehnut v doscame citanie zapisov cez newcamd524.


Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Trinity DUO 2xDVB-S2

Příspěvek od EnoSat »

style78 píše:Potrebujem rozbehnut v doscame citanie zapisov cez newcamd524.
zadas hodnoty a je to (i ked pochybujem ze este niekto pouziva stary newcamd524)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Trinity DUO 2xDVB-S2

Příspěvek od esmiran »

EnoSat píše:
style78 píše:Tak postupne, asi zacnem emergency softom pre Trinity HD2, potom nahram origi soft 2.13, potom update driver, na to uodate neutrino a potom upgrade na soft 3.1, spravne?

A co satyka nahraviek TS z HD-BOX, tak ich skusim prehrat ako filmy, ked si ma teda pidari namapovat disk, ale stale neviem, kde robim chybu. Ako mam spravne zadat cestu?

:115:
emergency je uz aj pre 3.0

disk je vecsinou ako sda1 (napr. network_nfs_recordingdir=/media/sda1/movies)
Tak emergency na 3.0 jsem ani já nezkoušel. Naposledy jsem dělal emergency origo 2.14, pak přešel na 2.15 a potom na 3.01. Možná jde ta 2.15 přeskočit, ale nemám vyzkoušené. Ta verze origo 3.01 je určitě stabilní a v pohodě zvládá co po ní vyžaduješ, navíc nahraješ jenom poslední verzi Doscamu. Jak udělat správně emergency a update je tady na fóru několikrát popsané.

K tomu mapování: Pokud připojíš disk do USB na Trinity, tak bude jako sda1 a nastavíš jenom cesta kde máš filmy a kam ukládat nahrávky. Pokud ho máš na síti, tak ho musíš nejdřív připojit do nějaké složky, např. /mnt/Filmy nebo jiná co si vytvoříš na Trinity. Nevím co umí HDBOX - musí to být přes CIFS, nebo NFS.
Jak připojit síťový disk je na fóru už několikrát popsané. Tady jsem řešil připojení CIFS, včetně problémů s diakritikou:
http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 90&t=13570


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
style78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 116
Registrován: 15 říj 2010, 12:52

Re: Trinity DUO 2xDVB-S2

Příspěvek od style78 »

Dakujem Vam vsetkym za rady.
Bohuzial, uz ich nevyskusam, lebo prijimac som vratil.
Cely cas sa choval nestandardne.
Pri pokuse o prehravanie TS suborov z ineho prijimaca sa tvaril, ze pusta prehravanie, ale nic sa neprehralo.
Pri prehravani vlasnych nahravok sekal obraz, prijimac celkovo reagoval s oneskorenim, vypadalo dekodovanie z ICE karty, atd.
Mozno to bolo vadnym kusom alebo zlym firmware, ale od noveho prijimaca ocakavam spolahlivy chod.
Navyse ziadna oficialna stranka produktu, ziadna oficialna podpora, cele zle.
Skoda, ale vdaka vsetkym za rady, zas som o nieco mudrejsi.
BTW, neviete o nejakom prijimaci, ktory ma twin tuner, je user friendly, zvladne citanie ICE karty, zdielanie zapisov zvonku cez Newcamd a pripoji sa na sietovy disk?
Ak nic, tak sa vratim k staremu dobremu HD-Box 9105+
Tam islo bez problemov, akurat nema twin tuner.
Tie vyssie verzie 9200 a 9300, kde je twin tuner su dost zastarale masinky, tak do nich sa mi moc nechce ist.

:115:


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Trinity DUO 2xDVB-S2

Příspěvek od efendy55 »

vu+ , gigablue, xtrend, formuler f1 , atd. atd. podla toho ako sa cítiš finančne a aké máš požiadavky . napr.1,3-ka procesor zvládne aj PIP tie lacnejšie 750-ky nie , ale ostatné zvládnu bez problémov . akurát napr. na xtrendoch momentálne nefunguje HBBTV na to bacha ak to požaduješ .


Všetko4K,Linux E2
Odpovědět

Zpět na „Coolstream Trinity a Tank - Dotazy začátečníků“