Trinity - Test přehrávání videa 1080p po síti z NAS

Media center pro přijímače Coolstream Trinity a Tank.

Moderátoři: matchboxx, EnoSat, esmiran

Odpovědět
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Trinity - Test přehrávání videa 1080p po síti z NAS

Příspěvek od esmiran »

Bylo zde pár dotazů jestli Tinity zvládá velké BDripy, takže mě to nedalo a uděla jsem malý test:

Jak Trinity zvládá přehrávání videa s vysokým rozlišením (vysokým bitrate) po síti.


Výchozí podmínky:
  • FW 2.15 beta 22.10.2014
  • Spuštěné služby: FTP, Telnet, UPnP, yWeb, Doscam
  • připojení ethernet LAN, 15m kabel do switche/ routeru
  • jinak nic nepřipojeno do USB a eSata
  • na NASu mám vytvořené sdílení složky, mountuju na Trinity pomocí CIFS - vlastním scriptem (to připojení CIFS co je v menu má drobné chybky)
Video:
  • BDrip 17,1 GB MKV - film 91 minut (z toho titulky na konci mají asi 7 minut)
    - 1x video stopa 1080p - kodek H264 - MPEG4 AVC
    - 3x audio - DTS EN, DTS CZ, AC3
    Průměrný datový tok při přehrávání odhaduji u tohoto videa na 30 Mbit/s, v náročných scénách je to max. 46 Mbit/s.
Větší video jsem nenašel, ale záleží především na tom jak velký je datový tok. Pokud bude mít film skoro 3hodiny, tak se logicky dostanete třeba i někam ke 30GB. BD mechaniku nemám k dispozici, takže bohužel nemůžu otestovat čistý BD rip.

Přehrávání pomocí VLC postupně:
  • 1. s AC3 zvukem
    2. s DTS zvukem
    3. přetáčení videa
    4. přeskakování pomocí čísel na DO
    a při tom jsem byl ještě připojený telnetem na Trinity kvůli monitoringu.
Celkově test dopadl téměř výborně. :jednicka:
Přehrávání s AC3 i DTS zvukem je plynulé, žádné záseky ani v náročných scénách!
Přetáčení bohužel jen rychlost 2x, ale s tím se dalo počítat, přetáčení už není úplně plynulé.
Rychlé přeskakování pomocí čísel na DO opět na výbornou - žádné prodlevy.
Zatížení procesoru se drželo mezi 43 - 78 %, takže je tu ještě malá výkonová rezerva. :96:


Osobně si myslím že by měl i po síti zvládnout videa do těch max. 50Mbit v náročných scénách. Přetáčení už nemůže být plynulé, protože už to tam přes tu 100Mbit síťovku rychleji nepřiteče - je nutné počítat taky nějou režii na přenos.
Doplňuji: Občas má problém přejít z přetáčení zpět na normální rychlost, ale stačí zmáčknout na DO pause, pak play a je to zas OK.
Test podle mě dopadl výborně :55: , asi jdu vrtat do zdi a natahovat kabel :93:


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
Valto Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 12 kvě 2014, 20:48

Re: Trinity - Test přehrávání videa 1080p po síti z NAS

Příspěvek od Valto »

Super recenzia :87: Díky to ma zaujímalo.


Coolstream HD-2 Trinity
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Trinity - Test přehrávání videa 1080p po síti z NAS

Příspěvek od esmiran »

esmiran píše:Test podle mě dopadl výborně :55: , asi jdu vrtat do zdi a natahovat kabel :93:
Po update image v Trinity na verzi 3.01 a výměně Wifi AP a wifi USB v boxu za novou (Asus) s max rychlostí 300 Mbit/s přehrávám plynule Full HD BR-rip v MKV i bezdrátově :106:
Ctělo to trochu povrtat v nastavení Wifi AP (acces point), pár hodin testování a je to. Taky mám asi štěstí, že mám malý byt malé rušení od sousedů, v hustě obydlených lokalitách to asi nepojede.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Robert11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 03 úno 2013, 20:55

Re: Trinity - Test přehrávání videa 1080p po síti z NAS

Příspěvek od Robert11 »

Po update image v Trinity na verzi 3.01 a výměně Wifi AP a wifi USB v boxu za novou (Asus) s max rychlostí 300 Mbit/s přehrávám plynule Full HD BR-rip v MKV i bezdrátově :106:
Ahoj Esmiran. Mohol by si prosím Ťa napísať presný typ wifi USB, ktorý teraz používaš? (v podpise máš stále Tenda W311U+, ten mám aj ja). Mám už niekoľko mesiacov router Asus s podporou wifi ac a vyskúšal by som aj nový wifi USB. Ďakujem.


Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Trinity - Test přehrávání videa 1080p po síti z NAS

Příspěvek od esmiran »

Robert11 píše: Ahoj Esmiran. Mohol by si prosím Ťa napísať presný typ wifi USB, ktorý teraz používaš? (v podpise máš stále Tenda W311U+, ten mám aj ja). Mám už niekoľko mesiacov router Asus s podporou wifi ac a vyskúšal by som aj nový wifi USB. Ďakujem.
Takže teď mám Access point Asus RT-N18U - má jenom wifi n 600Mbit, 2.4 GHz, ale stačí to. K Trinity mám připojenou Wi-fi Asus USB-N13 b1 na 2m prodlužce - umístěný je víš než box a natočený aby měl co nejlepší signál. Chce to trochu si s tím pohrát a zkoušet. Musíš mít určitě stabilně sílu signálu 60/70 a víc, když se podíváš v Menu Trinitty do Nastavení - Síť - Hledání WLAN sítí. Na stejném kanále určitě nesmí být žádná jiná síť v okolí, na sousedním kanálech by signál měl být výrazně nižší aby nedocházelo k rušení.
NAS je připojený kabelem přímo do AP na Gbit port.
Pásmo 5GHz bych asi nezkoušel, má vyšší útlum v překážkách.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Robert11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 03 úno 2013, 20:55

Re: Trinity - Test přehrávání videa 1080p po síti z NAS

Příspěvek od Robert11 »

Ďakujem za podrobnú odpoveď. Signál mi zobrazuje takmer vždy nad 70%. Ale hlavne mi ide o to, že ktoré adaptéry sú podporované vo verzii firmware 3.01 (toto je ale už mimo témy, tak ak môžeš, presuň prípadne túto debatu do správnej sekcie). Ja mám teraz verziu 2.15 beta z 2.2.2015 a bojím sa prejsť na najnovšiu 3.01, pretože keď som aktualizoval na verziu 2.15 release, prestal mi adaptér Tenda W311U+ fungovať a musel som sa vrátiť späť k beta verzii a dosť som sa "natrápil", kým som všetko znovu ponastavoval. Tak by som ešte poprosil, keby si napísal, či tento adaptér v najnovšej verzii funguje (ak ho ešte máš) a či je táto verzia stabilná.


Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Trinity - Test přehrávání videa 1080p po síti z NAS

Příspěvek od esmiran »

Síla signálu v menu není v procentech, ale nějaké skóre, kde 70 je maximum. Před updatem si ulož nastavení a zkopíruj do počítače, kdyby ses chtěl vrátit, tak to nahraješ zpět a máš hned hotovo. Jo ještě pluginy si schovej, nebo je nahraj zpět pomocí scriptů co jsou tady na fóru.
Jinak ve final verzi 2.15 funguje jak Tenda, tak ten Asus co mám teď. Jestli chceš plynule přehrávat Full HD po wifi, měl bys přejít na 3.01, je tam nové jádro a ovladače. Ve 2.15 mě to nepřehrávalo plynule, takže to bude asi nutné. Ve FW 3.01 Tenda co máš funguje, Asus N-13 jede super rychle.
Seznam podporovaných karet nemám, ale jsou to některé s čipem Ralink, ten Asus N-13 je běžně dostupný, s ním určitě chybu neuděláš.
Než se do toho dáš tak si ale ověř, že nejsi zarušený signálem o sousedů a musíš být blízko AP, protože ten Asus nemá externí anténu.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Odpovědět

Zpět na „Coolstream Trinity a Tank - Media center“