Enigma2 Opendroid V.5.5

Diskuze k Images E2 Vitamin NAND

Moderátoři: By.Bob, s@pro

vildon Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 19 dub 2013, 21:58
Bydliště: PN

Enigma2 Opendroid V.5.5

Příspěvek od vildon »

Dnes som nahodil novú E2 Opendroid v.5.5.
Výsledok je fajn, aj keď som ju ešte celkom dobre neotestoval.
Box reaguje svižne, keymap som si upravil viac-menej podľa seba a ostatné zatiaľ fachá ako má.
Jediné čo som nevedel rozchodiť je plugin s počasím.
Dosadil som ID mesta z http://metrixweather.open-store.net/ ale nefungujú mi predpovede ani aktuálne počasie.
https://drive.google.com/file/d/0B18S66 ... sp=sharing
Taktiež neviem, ktoré je vhodné a hlavne funkčné IP rádio resp IP vysielanie TV kanálov prípadne ako a s ktorým tlačítkom funguje HbbTV.
Vďaka za podporu...


SHOWBOX Vitamin 5000 HD PRO 256MB
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Enigma2 Opendroid V.5.5

Příspěvek od By.Bob »

vildon píše:Dnes som nahodil novú E2 Opendroid v.5.5.
Výsledok je fajn, aj keď som ju ešte celkom dobre neotestoval.
Box reaguje svižne, keymap som si upravil viac-menej podľa seba a ostatné zatiaľ fachá ako má.
Jediné čo som nevedel rozchodiť je plugin s počasím.
Dosadil som ID mesta z http://metrixweather.open-store.net/ ale nefungujú mi predpovede ani aktuálne počasie.
https://drive.google.com/file/d/0B18S66 ... sp=sharing
Taktiež neviem, ktoré je vhodné a hlavne funkčné IP rádio resp IP vysielanie TV kanálov prípadne ako a s ktorým tlačítkom funguje HbbTV.
Vďaka za podporu...
ahoj dekuji
1. pocasi je snadne metrix pouziva yohoo tady je MSN
2. das modre tlacitko a vyperes weather plugin a das menu
3. das zelene pridat napises ta mesto co hledas
4. das zlute Sarach Code
5. melo by to vyhledat mesto nemusi se zobrazit a das zelene OK nemusi jak rikam videt to nevim proc to je ale budu na tom pracovat.
6. vrati te to na puvodni stranku i s kodem alemuzes si jej tam i dat sam podle MSNWeather jak se ti tam obev kod doplns si znovu mesto City a das ok

na oprave se pracuje nekdy ukazuje nekdy nee

tady si muzes vygenerovat kod pro sve mesto:
https://weather.codes/


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
vildon Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 19 dub 2013, 21:58
Bydliště: PN

Re: Enigma2 Opendroid V.5.5

Příspěvek od vildon »

Super, vďaka.
Počasie som doladil, presne tak ako si napísal. Potvrdil som prázdny formulár hľadania...
Keby som to bol potvrdil už predtým, nabehlo by mi počasie normálne už vtedy.

V každom prípade mi prvá verzia OpenDroidu začala pri sledovaní HD programov sekať a pomohlo (len dočasne) vypnutie vypínačom napájania.
Takto sa to opakovalo viac krát. Riskol som to a naladil som update zo 04.06.2016, ktorý rieši určité opravy a už v predchádzajúcej verzii bol doplnený Plugin ClearMem. Doteraz mi box nezamrzol ani raz...
Takže spokojnosť!!!

Stále ale bojujem s keymapom. Zvyk je zvyk a rád by som pri stlačení tlačidla:
- "Info" videl Infobar
- "Ľavé krajné šípky CH/PG + -" by som rád používal na listovanie v zoznamoch a nastaveniach a nie len krokoval po jednom, ako je to teraz.
V Hl.menu - Nastavenia - User interface - Nastavenie tlačidiel je aktuálne nastavený Infobar pod Režimom tlačidla OK, ale nejde ho navoliť na Režim tlačidla Info.
Keď si prehodím Keymap Setting na Neutrino, zase mi nefungovali rádiá...
Je to síce len detail s ktorým sa dá žiť :) , ale ak je možná zmena rád by som urobil tieto úpravy. Vďaka...


SHOWBOX Vitamin 5000 HD PRO 256MB
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Enigma2 Opendroid V.5.5

Příspěvek od By.Bob »

ahoj nejde menit keymap pro kazdeho majitele vitaminu ale proto je v prijimaci hotplug teda hotkey kde si to da kazdy nastavit podel sebe, vzdy je videt co kdyz najedes na tlacitko jak je v tom to nastavene tak jej deaktivujes a das si tamco potrebujes aby bylo. tkacitko OK pro seznam programu je v menu prijimace v nastaveni DO tam jse moznost zmenit OK infobar na seznam programu. hot key je urceny pro to aby si to kazdy nastavil jak se mu to hodi. od toho to tam je nejde nedalat img pro kazdeho zvlast.
pripravuji nove update kde bude zrychleny start. jeto uplne novi img v nove strukture tak je pocitat s malimi zmenami a problemy ketre se postupne budou opravovat abyto bylo vsechno jak ma.
OpenDroid je a bude nejstabilnejsi img co pro vitamin byl vytvoren. jen je pocitat stim ze porad je to jeste sh4 a nemusi na nem nove pluginy fungovat korektne.
snazime se pro vas pripravit vse nej aby to bylo.
online aktualizace bez zasahu do systemu a stability.


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
vildon Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 19 dub 2013, 21:58
Bydliště: PN

Re: Enigma2 Opendroid V.5.5

Příspěvek od vildon »

No to hej, ale ani v hotkey sa mi nedá uskutočniť táto zmena...
Možno robím niečo zle, neviem.
V každom prípade som zrovna zaznamenal prvý zásek boxu. Zase pomohol len tvrdý reštart.
Ale v každom prípade sa mi táto verzia veľmi pozdáva.
Vďaka za podporu...


SHOWBOX Vitamin 5000 HD PRO 256MB
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Enigma2 Opendroid V.5.5

Příspěvek od By.Bob »

nove update bude opsahovat opravu tlacitek pro hotkey aby se dalo nastavit i tlacitka co nesli jko to zminovane info..
bude zrychleny start prijimace u flash verze


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
vildon Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 19 dub 2013, 21:58
Bydliště: PN

Re: Enigma2 Opendroid V.5.5

Příspěvek od vildon »

Tak som si dal najnovší update E2 OpenDroid zo dňa 06.08.2016 a doladil som si tlačidlá DO podľa mojich predstáv.
Zatiaľ plná spokojnosť :)
Perfektná práca, vďaka...


SHOWBOX Vitamin 5000 HD PRO 256MB
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Enigma2 Opendroid V.5.5

Příspěvek od By.Bob »

jj dekuji delame co se da aby bylo podle vasich pozadavku vse co nej.


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
vildon Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 19 dub 2013, 21:58
Bydliště: PN

Re: Enigma2 Opendroid V.5.5

Příspěvek od vildon »

Už dlhšie testujem poslednú verziu "Nová enigma2 ShowBox vitamin Opendroid V.5.5 Finální verze CZ Projekt" zo dňa 01.06.2016...
Predpokladám, že môj box je nejaký zblbnutý a že ho budem musieť čoskoro vymeniť.

V novej verzii image boli pridané IP rádiá, z čoho som sa predčasne tešil. Po prepnutí IP rádia sa box po cca 2 sekundách sekne a nereaguje. Je nutný tvrdý reštart. Je pravda, že mi streamovanie rádií nikdy poriadne nefungovalo. Takže to nebude chyba FW ale chyba boxu.
Taktiež sa mi box občas nezapne. Pri zapnutí zo stand-by TV nedetekuje vstupný signál. Je nutný tvrdý reštart. Opäť predpokladám chybu boxu a nie FW.

V každom prípade som s OpenDroidom spokojný a ďakujem za podporu...


SHOWBOX Vitamin 5000 HD PRO 256MB
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Enigma2 Opendroid V.5.5

Příspěvek od By.Bob »

vildon píše:Už dlhšie testujem poslednú verziu "Nová enigma2 ShowBox vitamin Opendroid V.5.5 Finální verze CZ Projekt" zo dňa 01.06.2016...
Predpokladám, že môj box je nejaký zblbnutý a že ho budem musieť čoskoro vymeniť.

V novej verzii image boli pridané IP rádiá, z čoho som sa predčasne tešil. Po prepnutí IP rádia sa box po cca 2 sekundách sekne a nereaguje. Je nutný tvrdý reštart. Je pravda, že mi streamovanie rádií nikdy poriadne nefungovalo. Takže to nebude chyba FW ale chyba boxu.
Taktiež sa mi box občas nezapne. Pri zapnutí zo stand-by TV nedetekuje vstupný signál. Je nutný tvrdý reštart. Opäť predpokladám chybu boxu a nie FW.
V každém prípade som s OpenDroidom spokojný a ďakujem za podporu...
Ahoj vypadá to na starý tmel na chladicí u procesoru.
Překontrolovat tmel jestli není tmavý nebo černý pokud ano odstranit může probíjet.
Překontrolovat kondenzátory nafoukle vyteklé vše má velký vliv na funkci chodu přijímače.
Doporučuji zaslat na sapro technikovy na opravu nic drahého.


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
vildon Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 19 dub 2013, 21:58
Bydliště: PN

Re: Enigma2 Opendroid V.5.5

Příspěvek od vildon »

Už to tak vyzerá, že mi box pomaly odchádza...
Ak sa s tým dá niečo robiť, fajn. Aj keď si neviem dobre predstaviť, že by som ho poslal do servisu a zostal týždeň bez TV. Teda ja aj áno, ale zvyšok rodiny s tým bude mať problém :)
Upgrade boxu som robil v PB, podľa info zo stránky Sapro: http://sapro.cz/node/417
Vďaka za radu, budem s tým musieť niečo spraviť...


SHOWBOX Vitamin 5000 HD PRO 256MB
s@pro Maldives
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 223
Registrován: 25 srp 2012, 13:25
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Enigma2 Opendroid V.5.5

Příspěvek od s@pro »

vildon píše:Už to tak vyzerá, že mi box pomaly odchádza...
Ak sa s tým dá niečo robiť, fajn. Aj keď si neviem dobre predstaviť, že by som ho poslal do servisu a zostal týždeň bez TV. Teda ja aj áno, ale zvyšok rodiny s tým bude mať problém :)
Upgrade boxu som robil v PB, podľa info zo stránky Sapro: http://sapro.cz/node/417
Vďaka za radu, budem s tým musieť niečo spraviť...

Jak je starý ten tvůj box ? od zažátku , ještě než se předělával.
Vitamíny netrpí problémem s tmelem ....


vildon Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 19 dub 2013, 21:58
Bydliště: PN

Re: Enigma2 Opendroid V.5.5

Příspěvek od vildon »

Presne neviem, môžem skúsiť pozrieť či nájdem bloček alebo faktúru...
Ale počítam tak 7-8 rokov.
V decembri 2013 bol spravený upgrade.
Ak sa s tým dá niečo robiť, tak fajn. Kompetentná osoba (Sapro) nech posúdi :)
Vďaka


SHOWBOX Vitamin 5000 HD PRO 256MB
s@pro Maldives
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 223
Registrován: 25 srp 2012, 13:25
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Enigma2 Opendroid V.5.5

Příspěvek od s@pro »

vildon píše:Presne neviem, môžem skúsiť pozrieť či nájdem bloček alebo faktúru...
Ale počítam tak 7-8 rokov.
V decembri 2013 bol spravený upgrade.
Ak sa s tým dá niečo robiť, tak fajn. Kompetentná osoba (Sapro) nech posúdi :)
Vďaka

Tak to by mohly být kondíky.


vildon Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 19 dub 2013, 21:58
Bydliště: PN

Re: Enigma2 Opendroid V.5.5

Příspěvek od vildon »

Je to síce mimo tému OpenDroidu... ale keď už sa tu bavíme o chybách a fungovaní-nefungovaní boxu, chcel by som vedieť v čom môže byť problém keď:
Prepnem box v nastavení obrazu na HDMI a obraz vypadáva, preblikuje alebo zostáva na dlhšiu dobu čierna obrazovka a obraz sa vráti len na okamih???
Pri SCARTe ide obraz plynule a nevypadáva.
Áno, mám z boxu do TV pripojený aj HDMI aj SCART kábel.
Na TV mám saťák nastavený na HDMI vstupe, takže pozerám cez HDMI kábel ale v boxe mám video setting output SCART!!!
Ďakujem


SHOWBOX Vitamin 5000 HD PRO 256MB
Odpovědět

Zpět na „Diskuze k Images E2 Vitamin NAND“