Dotaz k upgrade Enigmy po USB

Enigma 2 PRO Vitamin Otázky začátečníků

Moderátoři: By.Bob, s@pro

Odpovědět
calvus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 16 led 2015, 23:45
Bydliště: okolí Ostravy

Dotaz k upgrade Enigmy po USB

Příspěvek od calvus »

Byl jsem donucen přepsat po USB stávající talisman verzi enigmy, protože se mi pořád resetovala ihned po najetí. Jakmile jsem stlačil tlačítko menu tak do tři vteřin zelený restart.
Na netu jsem našel nějaké rady a verze enigmy a tak jsem tu capitol od sapra rozbalil na flešku a spustil to.
Jenže jaksi si nedovedu vysvětlit, proč se mi ta stará verze talismanu nepřepíše.
Pokud vytáhnu flešku z USB, tak po startu mi zase najíždí ta stále vadná, původní kopie.
Dá se to prosím nějak přepsat? Nejlépe jednoduše, bez kabelu a propojení z PC, za prvé nemám kabel a za druhé to neumím. :roll:
Nebo nějak uložit, ať můžu tu flešku vytáhnout, ono by mi to zase tolik nevadilo, jedu přes záložní zdroj, takže se mi box samovolně od sítě nevypne, jenže třeba v případě zatuhnutí apd. budu muset přejít k vypínači tak či tak a taky k té flešce, nemůžu zavřít dvířka, protože fleška je moc dlouhá a takse dovnitř boxu práší a nevypadá to vlídně. Do zadu ji taky dávat nemohu, tam už mám extérní HDD pro nahrávání.
Pokud to nejde, budu muset sehnat nějakou flešku nana, respektive hodně nana. :96:
Díky všem za rady k tématu.


vildon Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 19 dub 2013, 21:58
Bydliště: PN

Re: Dotaz k upgrade Enigmy po USB

Příspěvek od vildon »

... search ...

viewtopic.php?f=517&t=12918


PS: aký image tam vôbec láduješ? NAND alebo NOR ??? Buď trošku konkrétnejší...


SHOWBOX Vitamin 5000 HD PRO 256MB
jirkav23
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 04 kvě 2009, 17:08

Re: Dotaz k upgrade Enigmy po USB

Příspěvek od jirkav23 »

Co vlastně s tím chceš dělat?Přepsat stávající enigmu talizman na capitol nebo z flasch disku vyzkoušet jen capitol?Enigma co je nahratá v přijímači je nand na flasch disk se dává nor.


calvus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 16 led 2015, 23:45
Bydliště: okolí Ostravy

Re: Dotaz k upgrade Enigmy po USB

Příspěvek od calvus »

Naládoval jsem tam tohle : Capitol-Enigma2-vitamin_usb_20141222.tar (staženo ze sapra)
Jak z toho vyčíst zda je to NAND nebo NOR nevím. Mám to na flešce Kingston 8GB (ve FAT32 pochopitelně).
Proběhlo nastavení HDMI 1080p atd. internet, pak jsem z pluginu nainstaloval akorát CSFD, archívy a ten úžasný skin HD Glass16, který se mi fakt moc líbí. Do něj skoro všechny ty ikonky, poznámku, počasí. Zkrátka zatím to vše šlape super, jede i HBBTV.
Nahrávání na externí HDD taky zatím jede. Kanály nainstalovány a roztříděny podle toho jak jsem chtěl.

Akorát nechápu, zda to jde nějak zaměnit za ten stávající talisman, který se mi tam cpe, když vyndám tu flešku.
Naštěstí kdž to vypnu a flešku vrátím a znovu zapnu, tak to moje nastavení znovu z té flešky načte.
Chtěl bych, pokud to jde, ten talisman přepsat tím mým novým stvořením na flešce, ono totiž ten talisman se mi těžce pokazil.
Když to nechám nabutovat, tak to jede jen dokud nestiknu tlačítko menu na ovládači nebo boxu. Pak mě to nikde nepustí a zelená smrt a reset. Milionkrát zkoušeno dokola, nevím co se tam podělalo, už jsem byl zoufalý a jen prolézal tyhle weby a snažil se něco nasát.
Nechci to nikam posílat, naštěstí se mi to povedlo alespoň takto. Z toho USB(flešky) to zatím jede v pohodě.

2) Druhý problém mám akorát z EPG, které na HD glass16 skinu jede ok pouze u SD kanálu. U HD kanálu se obraz třepe.
Dělá to když stisknu žluté tlačítko a přejdu do EPG kde se posunuji v čase, třeba proto abych zabukoval následující nahrávky další hodiny či dny, tak zde se u HD kanálu obraz třepe po celé obrazovce. U jiných skinu to nedělá, jenže ty nejsou zdaleka tak zajímavé, jako právě ten HDGlass16. Jinak ten problém dělal i na verzi talismanu, takže je to určitě kompatibilita HD Glassu s Enigmou obecně, nejde o nějakou z verzí.
Ještě je třeba zmínit, že ten HD Glass16 mám aktualizovaný natu poslední verzi 9. něco.
Kdyby to někdo opravil, bylo by supr, protože ten skin je zatím nejhezčí a nejrozsáhlejší co jsem viděl.
I to počasí v něm je suprovní, v mém případě mám štěstí, protože je tam i Ostrava. :96:


calvus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 16 led 2015, 23:45
Bydliště: okolí Ostravy

Re: Dotaz k upgrade Enigmy po USB

Příspěvek od calvus »

Chlapi je to tak, že ta flash verze je pro ten přepis na který se ptám a ta USB je ta NOR která se spouští pouze z té flešky?
Je prosím někde návod, jak potom tu flash (či NAND) do toho boxu nacpat?
Potřeboval bych k tomu asi ten kabel kterým to propojím z PC a nějaký software ?
Pokud je někde návod, tak se omlouvám, zatím jsem ho nenašel.


jirkav23
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 04 kvě 2009, 17:08

Re: Dotaz k upgrade Enigmy po USB

Příspěvek od jirkav23 »

Enigma do přijímače se nahrává přes usb s flasch disku.Na disk si dáš 2 soubory a to usb nand a usb ubot.Zde máš návod.
http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 17&t=12918
Pokud si neumíš enigmu nakonfigurovat sám tak ti pošlu odkaz na soukromou zprávu.


Odpovědět

Zpět na „Enigma 2 PRO Vitamin Otázky začátečníků“