Diskuze k firmware z 10.11.2014

Nastavení a vše kolem HD-BOX AND-II XBMC, DVB-S2 , Android

Moderátor: By.Bob

nahlis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 31 kvě 2011, 18:33

Diskuze k firmware z 10.11.2014

Příspěvek od nahlis »

První postřehy? ... nechce se mi do toho jako prvnímu ...
:D


domino
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 09 srp 2012, 14:02

Re: Diskuze k firmware z 10.11.2014

Příspěvek od domino »

Celkem mi to jede, ale stále vidím absenci nahrávaní na síťový disk. Oscam celkem stabilní, obraz dobrý.


Uživatelský avatar
frcko73 Slovakia
Mazák
Mazák
Příspěvky: 724
Registrován: 11 pro 2008, 14:45

Re: Diskuze k firmware z 10.11.2014

Příspěvek od frcko73 »

nastavenia stale nedrzi FTP....
motor stale nefunguje....

tot zatal vsjo


Parabola Du 105cm,motor neviem,ale strasne stary,Samsung UE65MU6172,VU+ Uno 4K SE
alihen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 308
Registrován: 14 bře 2010, 09:15
Bydliště: LM

Re: Diskuze k firmware z 10.11.2014

Příspěvek od alihen »

asi mas niekde chybu... mne motor funguje (aj vo FW z 29.9.2014)


Octagon SF8008 Twin 2x tuner DVB-S2X, 64GB SDcard, LG OLED 55" Enigma 2 OpenATV
Uživatelský avatar
frcko73 Slovakia
Mazák
Mazák
Příspěvky: 724
Registrován: 11 pro 2008, 14:45

Re: Diskuze k firmware z 10.11.2014

Příspěvek od frcko73 »

no zisil som to aj sam.....uz mi prestal fungovat aj na azboxe.....


Parabola Du 105cm,motor neviem,ale strasne stary,Samsung UE65MU6172,VU+ Uno 4K SE
balon Great Britain
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 12 led 2010, 11:57

Re: Diskuze k firmware z 10.11.2014

Příspěvek od balon »

Dobrý den. přiznám se ze zatím jsem z boxu trochu sklamany, měl jsem možnost vyzkoušet Prismcube a AmikoA3 a zatím tento přístroj s XBMC se mi jeví jako nejslabší,vím ze jeho cena je poloviční tak by měl člověk lecos zkousnout, ale obcas je toho až moc. Nejvíc mi teď vadí opakované a časté padání XBMC, sleduji třeba program na satelitu, program se parkrat mzikove kousne, a pak buď XBMC zcela spadne do home obrazovky Androidu, nebo na displeji problikne bC a XBMC se samo restartuje a zapne na sledovaném programu před pádem. Děla vám to taky někomu ? zkoušel jsem reinstalaci, faktory reset změnu skinu, změny v nastaveni XBMC ale zatím bez úspěchu :100:


alihen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 308
Registrován: 14 bře 2010, 09:15
Bydliště: LM

Re: Diskuze k firmware z 10.11.2014

Příspěvek od alihen »

nieco podobne robilo aj mne (ale nebolo to velmi caste), ked som si poriadne neprecital navod na instalaciu....
odporucam:
1) uplne novu instalaciu celého systemu
2) nezabudnut na tovarenske nastavenia po instalacii
3) channel list nenehravat stary, ale preskenova druzice nanovo (alebo ti mozem poslat moj backup na 23,5 a 0,8W z posledného WF)
4) poriadne skontrolovat nastavennie systemu ale aj disecov/motora
5) par dni testovat a ak to bude OK az potom instalovat dalsie APP (odporucam po jednej, nie viacej naraz- mozno nejaka sposobuje tento problem)

mne osobne na tomto boxe (okrem chybiciek) chyba len druhy tuner DVB-S2


Octagon SF8008 Twin 2x tuner DVB-S2X, 64GB SDcard, LG OLED 55" Enigma 2 OpenATV
balon Great Britain
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 12 led 2010, 11:57

Re: Diskuze k firmware z 10.11.2014

Příspěvek od balon »

Díky za radu, vyzkouším to, ale jsem skeptický, přeinstaloval jsem to už 2x, je pravda že tovarní nastavení jsem dělal před instalací, Stejně je pro mě záhadou chování příjmače i při nahrávaní firmweru, při použití způsobu kdy vypnu příjmač, tlačítko volume- a zapnu příjmač se mi objeví instalační panáček, pak vyskočí vykřičník a nápis že nesedí kontrol. součet. Při reinstalaci z menu příjmače, upgrade firmwaru z USB vše proběhne bez problémů.


alihen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 308
Registrován: 14 bře 2010, 09:15
Bydliště: LM

Re: Diskuze k firmware z 10.11.2014

Příspěvek od alihen »

stiahni FW este raz (update_all.zip a po stiahnuti ho premenuj ba update.zip!)


Octagon SF8008 Twin 2x tuner DVB-S2X, 64GB SDcard, LG OLED 55" Enigma 2 OpenATV
alihen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 308
Registrován: 14 bře 2010, 09:15
Bydliště: LM

Re: Diskuze k firmware z 10.11.2014

Příspěvek od alihen »

v tomto FW sa objavila chyba, ktoru som v predoslom nepostrehol...
v systeme mam nastaveny preferovany jazyk a titulky: slovenske... nejky cas mi trvalo, kym som prisiel na to, preco mi nechce na zahranicnych programoch ulozit jazykovu stopu CZ (po prepnuti na iny kanal a navrate spat som tam mal znova EN)... este som neotestoval vsetky programy (a hlavne neviem ako to bude s tymi, co maju aj SVK a aj CZ jazyk). pre nas Slovakov je to myslim dost podstatna chyba...
:idea: navrhoval by som pridat do nastavenia systemu xbmc aj sekundarny jazyk a titulky, alebo umoznit pre kazdy kanal ulozenie nastavenia jazyka a titulkov. :?:
osobne cesky este rozumiem, aj moje deti ;), no u nich sa slovna zasoba este stale rozvija


Octagon SF8008 Twin 2x tuner DVB-S2X, 64GB SDcard, LG OLED 55" Enigma 2 OpenATV
Uživatelský avatar
MartinK. Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 403
Registrován: 23 pro 2008, 14:53
Bydliště: ČR
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Diskuze k firmware z 10.11.2014

Příspěvek od MartinK. »

Mám tento přístroj velmi krátce moje první postřehy.
1. SETING - vždycky si dělám sám nový seting proladění šlo celkem dobře používám manualní ladění tady by při výběru TP měli zmizet šipky nahoru/dolu, mělo by vyskočit okno ze seznamem TP a přímo tady bych dal červné tlačítko edit, zelení add

Takže jsem proladil co potřeboval a jdeme na seřazení nejdříve vymazat zbytečné programy a potom seřadit zbytek cca hodina práce, při seřazování jsem zjistil, že chybí NAT GEO HD CZ TP 12207 ostatní programy z toho TP jsou. Zkusím proladit znovu TP 12207 a uvidím.

2. Po proladění jednoho TP se objeví všechny programy, které jsem pracně vymazal a stejně NAT GEO HD CZ chybí i po továrním nastavení se mi ho naladit nepodařilo.

3. Rozdělení do FAV skupin tady bude někde větší zádrhel přijímač se během rozdělování párkrát úplně sekl a nebo šel hodně pomalu.

4. Přejmenování skupin FAV1, FAV2 ... na třeba SKYLINK si HDBOX nepamatuje po restartu zase FAV1, FAV ...

Přijímač jsem kupoval hlavně jako přehrávač videa za vzdálených disku a to mi zatím funguje na jedničku :89: , problémy ze setingem jsou prkotinky, které se dají určitě opravit.


Všechny staré boxy jsem vyměnil za:
OCTAGON SF8008 4K -> openATV 7.4-devel.20231227 (2023-12-27)
maximální spokojenost
mija1260
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 28 kvě 2011, 13:42

Re: Diskuze k firmware z 10.11.2014

Příspěvek od mija1260 »

MartinK. píše: Přijímač jsem kupoval hlavně jako přehrávač videa za vzdálených disku a to mi zatím funguje na jedničku :89: , problémy ze setingem jsou prkotinky, které se dají určitě opravit.
Hraje ti při přehrávání MKV s DTS stopou zvuk? Případně napiš, kam máš box připojený pro přehrávání zvuku (TV, AV receiver...). Řeším problémy s průchodem DD a DTS zvuku do AV receiveru přes HDMI a zatím žádný výsledek. Díky za info.


alihen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 308
Registrován: 14 bře 2010, 09:15
Bydliště: LM

Re: Diskuze k firmware z 10.11.2014

Příspěvek od alihen »

asi je na skodu, ze box v dnesnej dobe nema opticky vystup...


Octagon SF8008 Twin 2x tuner DVB-S2X, 64GB SDcard, LG OLED 55" Enigma 2 OpenATV
nahlis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 31 kvě 2011, 18:33

Re: Diskuze k firmware z 10.11.2014

Příspěvek od nahlis »

Tak jsem se rozhodl vyzkoušet stabilitu přístroje ...
po cca 4 dnech se kouslo API a obraz zamrzl
po cca týdnu přestal reagovat na DO
nyní po patnácti dnech obsluhuje klienty vesele dál ... uptime.. viz obrázek

kupoval jsem ho kvůli nízké spotřebě jako potencionální card server pro užší rodinu a přehrávací multimediální centrum

jako server jsem spokojen ... jako přehrávač se často kouše ...

mimochodem ... nemám tam poslední soft ..
dnes to restartuji a budu testovat SPIDF
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Rocky84
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2014, 20:06

Re: Diskuze k firmware z 10.11.2014

Příspěvek od Rocky84 »

Tak si hraju s boxem a po posledním update stále platí to co jsem napsal v tématu "Chyby Fw a návrhy pro odstranění" tedy jestli to bude schváleno + samozřejmě další nedostatky co se zde píšou, vybral jsem a potvrdil jen ty řekněme základní bolesti. Pokud se to vše vyladí což předpokládám, tak to bude super box o tom ani potom.

Nevím zda je zde napsáno, jak je popsán poslední update přímo v boxu android a xbmc? Píše se tady z 10.11. 14, na sapru 6.11. 14, tady pak taky na xbmc4stb... z 8.11 a 9.11. 14, ne každý si je jistý co tam vlastně má už :96:
Poslední update v boxu je: Android z 26.9. 2014 a v XBMC 4.11. 2014. Nováčkům to opravdu jasné být nemusí, proto nepište datumy každý jiný, ale napište co je v boxu pro přehled. Já jsem si třeba přeinstaloval poslední update komplet posledním updatem a instalace vypadá trochu jinak než update na novější firmware, možná doplnit. No jo přesně tak kvůli těm datumům všude každý jiný jsem vlastně ani nevěděl, že poslední update tam již mám, nic méně jsem musel udělat stejně komplet reinstal :96:


Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX AND-II XBMC“