HD BOX a Raspberry Pi

Nastavení a vše kolem HD-BOX AND-II XBMC, DVB-S2 , Android

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
mija1260
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 28 kvě 2011, 13:42

HD BOX a Raspberry Pi

Příspěvek od mija1260 »

Mám HD BOX v obýváku a jak je zřejmé z diskuzí v tomto fóru, moc zatím nefunguje (HDMI passthrough, HDMI-CEC, EPG atd.). Chtěl jsem dostat satelitní vysílání do dalšího pokoje, vyzkoušel jsem XBMC/KODI na PC a to chodí skvěle, jen mi vadilo zapnuté PC. Takže jsem pořídil Raspberry PI, model B+, nainstaloval Openelec v. 5 s KODI 14 a hle, několik minut nastavení klienta, připojeno k HD BOXU v obýváku a šlape to jako hodiny. Co rozhodně funguje je HDMI passthrough, v nastavení KODI je plno možností, které na HD BOXu nejsou. HDMI-CEC úplně bez problému, mám připojený TV Samsung s Anynet+ a dálka od TV skvěle ovládá KODI. Nastavení je v Systém - Vstupní zařízení - Periferie - Pulse-eight adaptér. Toto opět v HD BOXu chybí, přitom dle informací z netu stejné přístroje pod jinou značkou mají HDMI-CEC ve specifikaci uvedený. A dále EPG, po spuštění Raspberry a startu KODI se načtou okamžitě EPG data a ihned jsou u většiny kanálů k dispozici, pár se jich donačte během krátké doby. Ne jako na HD BOXu, kde k načtení EPG nedochází, dokud se na kanál nepřepne. Navíc Raspberry může běžet stále, bere kolem 2 - 3 W. Zkoušel jsem i PVR funkce, rovněž bez problému, nahrává se na 4GB USB Flash připojenou do HD BOXu. Jedině snad obraz je malinko horší, než přímo z HD BOXu. Takže z HD BOXu využívám jen Tvheadend jako TV server a OSCAM, jeho zbytek je vlastně k ničemu. Ale jak je vidět, když to zvládá Raspberry, mělo by to chodit i na HD BOXu, jen ho vyladit, tuner a Tvheadend chodí bez problému. Mimochodem, ve webovém rozhraní Tvheadend se dá nastavit, že nahrává přímo do MKV.


Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX AND-II XBMC“