Nehrající kanál

Dotazy začátečníků HD-BOX AND-II XBMC, DVB-S2 , Android

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
pstros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 10 led 2010, 13:17

Nehrající kanál

Příspěvek od pstros »

Ahoj, zaplatil jsem si balíček mixbox, všechny kanály naskočily kromě jediného EROXXX HD. Rodičovský zámek mám vypnutý a za boha nemůžu přijít na to co nastavit. V jiném přijímači fungují všechny kanály.
Dík za radu.


Uživatelský avatar
MartinK. Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 403
Registrován: 23 pro 2008, 14:53
Bydliště: ČR
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Nehrající kanál

Příspěvek od MartinK. »

V oscam.server

přidej

pincode = 0000

Teť jsem to zkoušel hraje


Všechny staré boxy jsem vyměnil za:
OCTAGON SF8008 4K -> openATV 7.4-devel.20231227 (2023-12-27)
maximální spokojenost
Rocky84
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2014, 20:06

Re: Nehrající kanál

Příspěvek od Rocky84 »

Pro nás méně znalé co nastavit a dělat v oscam, aby to jelo jak má je fajn, že konečně někdo poradil srozumitelně. Díky
Teď již jdou všechny programy skylinku nějak, ale ne na 100% tak jako na jiných přijímačích viz zde můj post bod 4
: http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 44&t=13904

Pokud někdo máte řešení, tak budu jen rád. To co jsem tam vypsal jsou základy bohužel a poslední FW nic moc neřeší spíš se zase rozsvítil display, videa z HDD se pořád jemně trhají atd.
Streamy z addonů prostě zvuk končí dřív než obraz a ty si domysli, strašný.
Stále je problém s průchodem zvuku přes HDMI jednou naskočí jednou ne především DD.
Přepínání programů stále v plenkách hrůza děs.

Bod 4 tady poopravím:
Přijímač má problémy i s plynulým během programů a je jedno jestli FTA či CAS, jde o to že v určitých nepravidelných intervalech se obraz pravidelně trochu sekne na cca 1 vteřinu a pak se zase rozběhne normálně a nebo se obraz cca na tu 1 vteřinu zpomalí a pak jde opět normálně, ten problém učitě znáte je viditelný při přepínání než se jakoby ustálí obraz malou chvilku to trvá, většinou je to doprovázeno právě zpomalením obrazu a tento problém se u mě vyskytuje i bez přepínání, na jiných přijímačích jsem tohle ještě neviděl, to je fakt. A taky se obraz nebojí rozpadnout všelijak barevně zeleně na tu 1 vteřinu a pak zase běží normálně, jestli Vám tohle nevadí či jsem jediný nevím, ale tohle tam já nechci za ty prachy a vůbec zatím to nesplňuje potenciál, rád bych to předal tomu co dělá ty FW co stojej docela za nic, aby s tím už něco dělali. I přepínání FTA občas zakostičkuje jak kdyby to bylo kódované nebo co:-)
Mám doma další dva přijímače a takovýto problém nemá ani jeden.


Pořád si myslím, že to je hlavně mizerným FW, přijímač nezvládne na 100% ani SAT příjem bohužel, krom toho ani neumí vyhledávat vše(zde se opravuji namísto SAT vysílání jistě každý pochopil), uvidím jak teď po zadání pinu do SmartCard Information zda se nějak změní výše zmíněné chování přijímače(bod 4), ale asi to mít vliv nebude. Chci pořád věřit že to bude nakonec OK a ta cena bude odpovídat, zatím hrozný je to jak kdybych někomu něco opravoval a pořád mu to dával dokola poškozené :107: Jo řešení to mít bude pokud neuvidím brzy změnu.


pstros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 10 led 2010, 13:17

Re: Nehrající kanál

Příspěvek od pstros »

Ahoj, děkuji za radu,ale prosím o podrobnější návod kam to napsat.Na Oscam se připojit dovedu, ale kam to zapsat to opravdu nevim.
Dík.


Rocky84
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2014, 20:06

Re: Nehrající kanál

Příspěvek od Rocky84 »

pstros píše:Ahoj, děkuji za radu,ale prosím o podrobnější návod kam to napsat.Na Oscam se připojit dovedu, ale kam to zapsat to opravdu nevim.
Dík.
Přímo v přijímači, vyvolej menu v xbmc - CAS - SmartCard - SmartCard Information - OK na DO - kurzorem na DO dolů na Pincode - aktivuj pole kurzorem do leva či prava a zadej na DO 0000 potvrď OK znovu OK na modře napsané "hotovo" a dej uložit červeným na DO a nebo zkus dát hned uložit, pak se ti zrestartuje oscam a bude znovu inicializovat kartu, pak by ti to mělo už jet, jako mě.


mija1260
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 28 kvě 2011, 13:42

Re: Nehrající kanál

Příspěvek od mija1260 »

Rocky84 píše:Stále je problém s průchodem zvuku přes HDMI jednou naskočí jednou ne především DD.
Přepínání programů stále v plenkách hrůza děs.
Tobě někdy, byť chvíli, fungoval průchod DD nebo DTS přes HDMI? Psal jsem o tom několikrát, nikdy se mi to nepodařilo rozchodit. Jak jsi toho dosáhl?


pstros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 10 led 2010, 13:17

Re: Nehrající kanál

Příspěvek od pstros »

Ahoj, mnohokrát děkuji za radu, ale bohužel to nepomohlo.


Rocky84
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2014, 20:06

Re: Nehrající kanál

Příspěvek od Rocky84 »

mija1260 píše:
Rocky84 píše:Stále je problém s průchodem zvuku přes HDMI jednou naskočí jednou ne především DD.
Přepínání programů stále v plenkách hrůza děs.
Tobě někdy, byť chvíli, fungoval průchod DD nebo DTS přes HDMI? Psal jsem o tom několikrát, nikdy se mi to nepodařilo rozchodit. Jak jsi toho dosáhl?
Mám především na mysli zvuk jako takový přes HDMI někdy mi nenaskočil ani bez stopy DD, přijímač mám připojený přes HDMI k TV a pokud je u některého kanálu stopa DD, tak se většinou hned nezapne až třeba když přepnu na daný kanál opakovaně, takže průchod zvuku přes HDMI taky nefunguje jak by měl a jak je to normální u ostatních přijímačů.


Rocky84
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2014, 20:06

Re: Nehrající kanál

Příspěvek od Rocky84 »

pstros píše:Ahoj, mnohokrát děkuji za radu, ale bohužel to nepomohlo.
Ahoj, tak bohužel ti nedokážu jinak pomoci, sám nevím co kam doplnit v oscam tohle pomohlo mě, mám kartu ICE CAS ID 0D96.
V recenzích bylo psáno, že není nic třeba nastavovat, že si to poradí samo bez zásahu minimálně pro ICE karty skylinku, jinak bych to ani nekupoval a z dalších výhod značených jako MMC jsou zatím jen problémy, dost věcí je za opicema. Ten přijímač zatím s tím Fw co nám posílaj je slaboučkej bohužel a přitom potenciál má určitě HW větší než to co předvádí software v něm. Počkám ještě na pár updatů tak 3 čili šanci dostává a pak adios co s ním v takovém stavu k ničemu, raději si koupím MMC kvalitní tohle neumí ani kvalitně SAT příjem viz můj popis problémů bod 4.

ALL:
Pokud někdo máte řešení na bod 4 sem s ním. Aspoň kdyby šel bez problémů ten SAT příjem, ale u tohodle boxu je pořád něco na hovno.


vydra004 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 27 pro 2009, 08:46

Re: Nehrající kanál

Příspěvek od vydra004 »

Ahoj , ono nejde stáhnout ani firm natož aby něco ..


Odpovědět

Zpět na „Dotazy začátečníků HD-BOX AND-II XBMC“