Update plná verze 27.03.2015

Download Android pro přijímače HD-BOX AND-II XBMC, DVB-S2

Moderátor: By.Bob

Rocky84
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2014, 20:06

Re: Upgrade-firmware HDBOX-XBMC

Příspěvek od Rocky84 »

Mám všechny problémy co se zde napsali hodit asi do translatoru a ať si to tam domyslí jo :?: A já myslel že sem se to píše proto, aby se následně řešili problémy, aby třeba někdo schopnější v eng to laskavě přeložil ty návrhy co se zde píšou a poslal jim to tedy. Jinak je to tady napsaný asi úplně k ničemu chceš říct :?: A to je naše věc testovat jim to, já chci funkčnost ne tohle. Dál mi chceš jako tvrdit že od samého začátku HDBOX je jako nějaká dvojka bez plné podpory, to kdybych věděl tak ten střep vůbec nekoupím, to je síla. Jak to tedy vůbec mohlo jít do prodeje, to prostě jako nikdo z nich kdo dělá ten software na HDBOXU netestuje a jen jako vydává updaty pro xfinity, které je v pořádku a těma chybama tento stroj netrpí jako HDBOX :?: Tím pádem jestli není slepý ten co to asi musí zkoušet i na HDBOXU, tak o tom všem musí vědět a pokud ne, tak nám to sem myslím dováží SAPRO to za to chce 3.5 tisíce a mělo by se právě SAPRO postarat o to, aby to za něco stálo ne za kulo :42:

Já si hlavně myslím že pokud se rozhodneme to ve větším počtu reklamovat nebude problém ani u prodejců, jinak pak SAPRO v tomto případě a myslím že pro ně nehovoří vůbec nic a ty chyby se prokážou bez problému i po uplynutí 6 měsíců a když to nejsou schopni vyřešit kvalitním Fw, tak bude asi chyba v HDBOXU. Možností je opravdu hodně od heureky přes SOS, dTest až po ČOI konče znaleckým posudkem a jestli je někomu jedno vyhozených 3.5 tisíce, tak je hlupák.


s@pro Maldives
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 223
Registrován: 25 srp 2012, 13:25
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Upgrade-firmware HDBOX-XBMC

Příspěvek od s@pro »

na programátory se tlačí , kromě HD-BOXu existují minimálně další dva produkty téměř identické ,
to jen aby jste necházeli všechno bláto jenom na sapro .
Mimo to se jedná ještě s dvěma subjekty na zajíštění lokální podpory tzn kompilací vlastní verze adnroidu.
Tak prosím o trpělivost .
sapro


Rocky84
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2014, 20:06

Re: Upgrade-firmware HDBOX-XBMC

Příspěvek od Rocky84 »

s@pro píše:na programátory se tlačí , kromě HD-BOXu existují minimálně další dva produkty téměř identické ,
to jen aby jste necházeli všechno bláto jenom na sapro .
Mimo to se jedná ještě s dvěma subjekty na zajíštění lokální podpory tzn kompilací vlastní verze adnroidu.
Tak prosím o trpělivost .
sapro
Tak to jsme všichni rádi, že se to řeší a usilovně, zatím to totiž vypadá špatně, ale když to píšete jsem ochotný počkat bez nějakých kroků viz co jsem napsal na ochranu spotřebitele. Jen aby se to pak nepřehouplo na pozáruční lhůtu, nebo na takovou kdy nebude již ochotný se mnou i s jinými jednat prodejce např. o vrácení peněz či adekvátní výměnu(pak se to bude případně řešit, tak jak jsem napsal), když se to dlouhodobě nebude lepšit a nedej bože bude např. na vině přijímač.
To kolik je přijímačů s tímto software mi je jedno já jsem koupil tento a potřebuju, aby mi šel tento na 100%, nevím co mám na to napsat.
Kontaktoval jsem již prodejce atoselektro přímo vedoucího(tam jsem to kupoval já), tak jsem zvědavý na garance, protože musíte pochopit že 3.5 tisíce za tohle v tomto stavu je úlet jako blázen a když Vám nepůjde zajistit kvalitní podpora, tak tu garanci od slušného prodejce očekávám. Je samozřejmě důležité, aby viděli Vaše vyjádření a férovost a nejlépe krom tady přímo na Vašich stránkách.
Nemám potřebu, abych Vás "špinil" neprávem pokud vše řádně vysvětlíte a slíbíte nápravu, pak jsem i já ochotný např. na heurece změnit aktuální recenzi, nevidím v tom problém. Pouze jsem chtěl podchytit případnou reklamaci u prodejců včas i s Vaším vyjádřením, aby se pak necukali a peníze fuč znáte to, ale to by byli sami proti sobě.
Jinak rozumím, že nejste správce softwaru jako SAPRO, mě je tohle jedno já chci funkčnost tak jako každý, vy jste tento přijímač dovezli na náš trh, tak je to myslím Vaše starost, aby bylo vše ok.
Kdyby jste sem nenapsal a nepodal aspoň toto vyjádření, tak mě osobně trpělivost dávno došla.

Děkuji za pochopení


Uživatelský avatar
MartinK. Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 403
Registrován: 23 pro 2008, 14:53
Bydliště: ČR
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Upgrade-firmware HDBOX-XBMC

Příspěvek od MartinK. »

Dobře, dobře, dobře, jednáme, jednáme, jednáme, tlačíme ...... kecy v kleci.

Ale budiž, pojďme to otestovat. Přijímač má spoustu chyb a oprava FW bude trvat minimálně rok, tak dlouho to trvalo u HDOBUX 9200 a dodnes to není buch ví jaký stroj.

Dejme sem návrh na jednu opravu, může být i banální domluvme se na jedné, kterou necháte vývojáři opravit jako prioritní a uvidíme jak moc se na ně "tlačí", jestli vůbec víte kdo je vývojář.

Co vy na to.


Všechny staré boxy jsem vyměnil za:
OCTAGON SF8008 4K -> openATV 7.4-devel.20231227 (2023-12-27)
maximální spokojenost
Rocky84
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2014, 20:06

Re: Upgrade-firmware HDBOX-XBMC

Příspěvek od Rocky84 »

Z těch všech chyb nevím jakou vybrat ani.
Jestli je to jak píšeš, tomu se mi nechce ani věřit ten rok a to je přesně ono když se to bude mršit dál, já chci garanci přímo od SAPRA je mi jedno jak se domluví SAPRO s ostatními prodejci jako např. s atoselektro to vlastně za nic nemůže, ale těch boxů se určitě neprodalo tolik, aby na tom SAPRO, nebo kdo koliv jiný z prodejců nějak totálně prodělal i kdyby to tak nebylo očekávám seriozní jednání = vrácení peněz či výměnu, nic jiného asi nepřipadá do úvahy pochopitelně. Když mi SAPRO nebude chtít vyhovět či atoselektro je mi jedno kdo z nich, tak to prostě rozmáznu jak jsem psal a směrodatný bude znalecký posudek, test na dTestu atd.. zbytečné se opakovat.


Uživatelský avatar
MartinK. Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 403
Registrován: 23 pro 2008, 14:53
Bydliště: ČR
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Upgrade-firmware HDBOX-XBMC

Příspěvek od MartinK. »

Já bych navrhoval banální a jednoduchou opravu, která by více neměla dokurvit momentální stav (i když no .....)

Navrhuji zprovoznit displej přistroje tzn: hodiny v sleep režimu a samozřejmě ovládání jasu displeje.

Tak ukažte, že víte kam to poslat a ukažte jak tlačíte na vývojáře :10: :10:


Všechny staré boxy jsem vyměnil za:
OCTAGON SF8008 4K -> openATV 7.4-devel.20231227 (2023-12-27)
maximální spokojenost
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Upgrade-firmware HDBOX-XBMC

Příspěvek od marsim21 »

Docela mě zarazila některá vyjádření,že přijímač je s posledním softwarem totálně nepoužitelný.Tak jsem se dnes také konečně dostal a přehrál soft ze dne 27.03.2015, abych si udělal obrázek, zda je to se základními funkcemi přijímače opravdu tak špatné či nikoliv.
Prozatím jej mám zapnutý cca. 3 hodiny.Toto jsou první postřehy a s přibývajícím časem se může ledacos změnit.Proto prvotní hodnocení po cirka 3 hodinovém provozu neberte jako bernou minci.
Pominu opravy přímo v androidu, na které se poukazuje, již od začátku vývoje a soustředím se na plynulí chod přijímače s kartou,stabilita při přepínání.Start přijímače z režimu vyp, sledování IPTV a celkovou stabilitu systému.
Přijímač je propojený kabelem lan, bez HDD,bez nastaveného share jen s kartou T-Mobile ICe.
Za tři hodiny provozu zatím bez jediného záseku (a to mu opravdu dávám zabrat vůbec jej nešetřím).Přepínání mezi SD programy cirka do 2 vteřin. HD programy kolem 3 vteřin.Opravdu se mi prozatím za celou dobu nestalo,že by přijímač přestal reagovat (zamrzl),nebo nedekódoval program, na který mám na kartě oprávnění.
Někdo, zde tuším zmiňoval,že korektně nefunguje EPG. Mohu konstatovat v zobrazování EPG také nenalézám chybu.Jak v liště informací kanálů,tak i po stlačení dvakrát info na DO pro zobrazení EPG pro určitý program s delší časovou osou je vše v pořádku.Diakritika OK.
V průběhu sledování se bez problémů pohybuji v menu přijímač nikterak nereaguje zpomaleně.Dostupné IPTV jdou také bez problémů spustit.
Uvidím, jak se přijímač bude chovat při delším provozu a hlubším testování.Pokud má někdo o mém prvním závěru pochybnosti nemám problém nadělat youtube videa chování přijímače při situacích, které zde popisuji.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
MartinK. Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 403
Registrován: 23 pro 2008, 14:53
Bydliště: ČR
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Upgrade-firmware HDBOX-XBMC

Příspěvek od MartinK. »

U českých programů ČT, STV atd... je epg dobré, ale u HBO HD a jiných je diakritika špatná, až budu doma nafotím.

Sem tam ho vypni do sleep režimu a znovu zapni pokud se ti přes noc samovolně nezapne sám. A potom přepínej programy někdy se fakt stane, že dáš šípku nahoru naskočí lišta třeba NOVA, ale zůstane to na ČT1, při druhém přepnutí to skočí až na PRIMU.

Jo a úplně náhodou jsem objevil jak nastavit motiv CONFLUENCE, který je podle mě nejlepší.

U motivu PM3.HD přibyla položka USE SIMPLE MENU a tu je potřeba vypnout a motiv CONFLUENCE se objeví v nabídce motivů.


Všechny staré boxy jsem vyměnil za:
OCTAGON SF8008 4K -> openATV 7.4-devel.20231227 (2023-12-27)
maximální spokojenost
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Upgrade-firmware HDBOX-XBMC

Příspěvek od marsim21 »

Ano potvrzuji to EPG na celé frekvenci 12207 V DVB-S2/8PSK MPEG-4 je špatné.Já mám na kartě jen základ a tam je EPG v pořádku.Na placené programy jsem nekoukal.Moje chyba.

Kód: Vybrat vše

Sem tam ho vypni do sleep režimu a znovu zapni pokud se ti přes noc samovolně nezapne sám. A potom přepínej programy někdy se fakt stane, že dáš šípku nahoru naskočí lišta třeba NOVA, ale zůstane to na ČT1, při druhém přepnutí to skočí až na PRIMU.
To si pamatuji ze starších verzí nyní se mi to prozatím nestalo.Přijímač jsem měl xxx krát vypnutý i zapnutý a vždy programy chodili OK. Uvidíme při delším provozu.Je to moc brzo na ukvapené závěry.Prozatím tam mám programy jen prolezené. Byl jsem upozorněn, že to chce trochu programy seskládat a promazat,že ve starších verzích to poté začalo haprovat.Vyzkoušíme uvidíme.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
mija1260
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 28 kvě 2011, 13:42

Re: Upgrade-firmware HDBOX-XBMC

Příspěvek od mija1260 »

Tak jsem taky nainstaloval březnový FW na základě předchozího příspěvku marsim21, kde mne zaujalo, že po dvojitém stisknutí tlačítka INFO se objeví EPG programu. To jsem již dříve kritizoval a psal i na fórum vývojářů. Opravdu to teď chodí, tedy změna proti předchozí verzi FW z února. Jen bych uvítal, aby druhé stisknutí tlačítka INFO ukázalo detail o pořadu, jak to bývá běžné, a ne časové EPG sledovaného kanálu, kdy je pak nutné stisknout jednou šipku dolu a OK, aby se zobrazilo detailní info o aktuálním pořadu. Nicméně jak zde již píšete, čeština je u většiny kanálů (kromě českého základu CT1, 2, PRIMA NOVA ...) zmršená, konkrétně znaky s diakritikou jsou bez ní a předchází je cizí znak. Takto chybně se to zobrazuje např. u HBO, Kino CS, Doku CS a dalších. Ukazuje mi to stejný problém i v XBMC na PC a na RasPI, tedy chyba je již z tuneru přijímače. Takže jedna věc opravená a zaděláno na nový problém, opět se ukazuje, že vývojáři moc nevědí, co dělají. Zda se bude přijímač sám zapínat uvidíme. Průchod digitálního zvuku přes HDMI stále nechodí, stejně jako HDMI-CEC, o hodinách ve STANDBY ani nemluvím. Jinak pokud jde o načítání dat EPG, nic se nezměnilo, ani po hodině v zapnutém stavu se mi data EPG nenačtou a nezobrazují se, musí přepnout na daný kanál, pak u něj EPG teprve naskočí. Tak co dál SAPRO??? Krok vpřed a dva kroky vzad?


Uživatelský avatar
frcko73 Slovakia
Mazák
Mazák
Příspěvky: 724
Registrován: 11 pro 2008, 14:45

Re: Upgrade-firmware HDBOX-XBMC

Příspěvek od frcko73 »

ja som sa vratil k FW z decembra......ten sa mi vidi zatial najschopnejsi....


Parabola Du 105cm,motor neviem,ale strasne stary,Samsung UE65MU6172,VU+ Uno 4K SE
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Upgrade-firmware HDBOX-XBMC

Příspěvek od marsim21 »

Kód: Vybrat vše

Nicméně jak zde již píšete, čeština je u většiny kanálů (kromě českého základu CT1, 2, PRIMA NOVA ...) zmršená, konkrétně znaky s diakritikou jsou bez ní a předchází je cizí znak. Takto chybně se to zobrazuje např. u HBO, Kino CS, Doku CS a dalších. Ukazuje mi to stejný problém i v XBMC na PC a na RasPI, tedy chyba je již z tuneru přijímače. 
EPG se načítá vždy pro určitou frekvenci jako celek. Né pro každý program zvláště. Tudíž napsat u většiny programu je neobjektivní.
Jedná se o frekvenci 12207 V DVB-S2/8PSK MPEG-4 27500 5/6 kde je špatná diakritika.

Nelze spustit titulky u Tv vysílání.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Rocky84
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 27 lis 2014, 20:06

Re: Upgrade-firmware HDBOX-XBMC

Příspěvek od Rocky84 »

Já osobně jsem již poslední Fw ani netestoval a rovnou poslal prodejci, který mi vystavil okamžitě dobropis, takže u mého prodejce atoselektro žádný problém :87:
Nebojte se tedy přijímač vrátit slušný a rozumný prodejce vám určitě vyjde vstříc, v tomto případě logicky. A protože jsem byl sám vynervovaným vlastníkem jsem ochotný dalším prodejcům, kteří by neměli pochopení poradit, aby byli také rozumní, přimluvit se jak se to má dělat v takovýchto případech :89:
Jinak myslím, že jsme si s marsim21 hezky popsali situaci přes SZ a i on samozřejmě moc dobře ví, že přijímač minimálně po předposlední Fw měl chyby co jsem vypsal a ví moc dobře jak na tom přijímač byl a asi dál je i s posledním Fw, nevěřím že vyřešili zásadní problémy. Co se týká toho přepínání to jsem mu také popsal, u mě to přepínalo snad přes tři programy až tedy na třetí to přeplo a nebo tam a zpět, taková prkotina se nevyřešila za 6 měsíců toto umí každý přijímač snad, tedy krom tohodle, je docela jedno čím se přepínalo jestli kurzorem na DO, nebo druhou možností. Hrůza děs jsem rád, že to mám z krku :38:


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Update plná verze 27.03.2015

Příspěvek od marsim21 »

Aby za mé příspěvky hovořili i činy, tak jsem vytvořil youtube video ,,základní funkčnost přijímače,, po 24 hodinovém testu.
Přijímač se mi ani jednou nehryzl.Dokonce i archivy Cz/Sk chodí velice dobře.
Po nahrání software byl přijímač uveden do továrního stavu nově naladěný vymazané nepotřebné programy a seskládané programy.
V youtube videu jsem se zaměřil na rychlé až i brutální přepínání programů.Pohyby v menu a dokonce i v Tv archivech.
Kdo má náladu může z kouknout.Omlouvám se za ne příliš kvalitní video.Je to točené v bojových podmínkách na mobil.



Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Update plná verze 27.03.2015

Příspěvek od Thomik1 »

Tak sem to testnul taky . Schválně jsem zadal Fastscan pro skylink a naladilo mi to 244 programů za 5 sekund bylo nalazeno. :106:
přepínání svižné nezasekává se , osobně doporučuji provést továrko a programy naladit znovu ....... netahat do přijímače žádné staré zálohy.


každopádně pokrok je tu


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
Odpovědět

Zpět na „Download Android pro HD-BOX AND-II XBMC“