Obraz a spotřeba

Diskuze přijímač WeTek se systémem WeTek play Android.

Moderátor: matchboxx

Odpovědět
pipiviki
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 30 bře 2009, 14:54

Obraz a spotřeba

Příspěvek od pipiviki »

Prosím dotaz, pokud ho už někdo vlastní. Jak to topí, tedy spotřeba. Obrazový výstup, k čemu se to dá přirovnat, ta grafika mi nic neříká. Nechci rozpoutat boj co je nejlepší, ale za ty peníze to má zajímavé parametry. Děkuji.


TRINITY, VU+DUO , AZHD-Elite.
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraz a spotřeba

Příspěvek od grantec »

Netopi - logiocky, procesory podobnej konstrukcie su pouzite aj vo smartfonoch - vratane grafickeho GPU . Smartfon sa tiez nehreje.
Obraz je makky - optimalizovany pre internetove media a to az do rozlisenia 1920 x1080 , teda tzv fullHD. Obrazu nemozno nic vytknut - graficky procesor sa stara o optimalizaciu poctivo - je na to stvoreny, nic insie nema na starosti . Oscam je v kazdej verzii sw, ale uvazuje sa primarne o pouziti ako klienta- nema citacku. Na druhej strane - citacku mozno cez USB pripojit a este 2 porty USB ostanu volne. Zaujimavostou originalneho sw je, ze oscam sa da spustat len v nadstavbe Kodi , TV theatre ho ale nevie pouzit- tam kde bol spusteny (rozumej Kodi) , tam sa musi aj pouzivat.
OpenATV enigma na microSD karte je dobra volba - len ju treba doladit. Vela doladovania caka aj zakladny sw . V oblasti pouzivania multimedii je viditelne neoptimalizovane jadro. Pri CPU 2x1,5GHz je prechod z jedneho videa do druheho kostrbaty (cakanie na ukoncenie prehravania, a nacitanie noveho videa ) ide na strojoch s nepomerne nizsim taktom CPU rychlejsie.
Prijimac ma mnohe zvlastnosti - napriklad moznost prepnutia dialkoveho do rezimu "mouse" jednym tlacitkom a ovladanie pomocou ukazovatela na obrazovke . Len presnost ovladania je nedoladena, alebo nemam v rukach spravny cit. Aby si si to vedel predstavit : v podstate na obrazovke je ukazovatel v tvare sipky a ty pred obrazovkou sermujes tym malickym dialkovym, a klikas po trafeni na pozadovanu funkciu tlacitkom OK. Vsetko jednou rukou , len to chce cvik. Alebo vacsiu obrazovku :) .
To ze je prijimac pekne zabaleny a vybaveny vsetkym potrebnym (vratane kabla RS232 ) to je vidno aj na youtube. Elegantne balenie . Ale ovela vacsiu pozornost budu musiet venovat vyvojari sw. Na krabicu sa clovek nepozera, tu odlozi a ostane len skrinka a dialkove. Aj tie su sice elegantne a decentne ,ale pri zhasnutom svetle je to cloveku jedno . Registraciou pruduktu na wetek.com sa objavi moznost sledovania IPTV - ovsem ponuka povacsinou turecke TV s regionalnym obmedzenim . Ale registracny kod je na peknej striebornej karticke (vypada to ako eloxovany hlinik) , pribalenej k prijimacu . Nasinec registraciou ziska len moznost zalohovania nastaveni na cloud weteku . Kedze sa daju ale zalohovat len nastavenia originalneho sw , aj tato funkcia je nadbytocna.
Nastastie existuje aj obchod Play a tam je mozne stiahnut si apky pre nase TV a sluzby .
Ja sa tesim na prvu public verziu OE2.0 od openATV . To je rozhranie, ktore je hodne DVB-S prijmu .
Pozeral som, ze prijimac sa v zahranici predava uz dost dlho. Co ale robili vyvojari doteraz, ked az po objaveni sa na vychodnych trhoch sa pohli vyvojari konecne dopredu , nechapem . Uvediem malu perlicku .
Mam na test verziu s 2x dvb-s2 tunermi. Su nastastie modulove, nie na zakladnej doske. Oznacenie tunerov na zadnej stene -LNB1 a LNB2 . Program TheaterTV vyzaduje oznacit pouzivany tuner a ponuka volby tuner 0 a tuner 1 . Znacenie prevzate z device /dev/ . Fajn. LNB2 je ale Tuner0 .
Na druhej strane - OpenATv na 2x1,5GHz procaku, so samotnym opat dvojjadrovym GPU a pamatou DDR III - to je vybava, pre ktoru sa oplati cakat !
V dodanom sw je prijimac vhodny pre IPTV . Treba davat ale pozor na regionalne obmedzenia, alebo pouzit apku pre anonimizer - to vsetko je mozne (nebrat ako navod na piratenie :) )
Zaujimavy nadcasovy dizajn, ktory neurazi ani po 5 rokoch , slusna hw vybava. Zaujimava je aj moznost synchronizacie s inymi android zariadeniami v orig. sw. Prijimac spozna akekolvek zariadenie s rozhranim HID - teda aj velku PC klavesnicu a mouse. Spozna aj kameru s mikrofonom (aj moju skusobnu staru pajtu Logitech) a podporuje aj multiboot - teda sw v NAND aj na microSD , aj ked som presvedceny ze do flash vojde original sw, enigma2 a openelec sucasne a este stale tam bude prievam -poloprazdno . Ostatne original sw v sucasnosti ani nema namapovanu komplet oblast NAND - naco aj .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
pipiviki
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 30 bře 2009, 14:54

Re: Obraz a spotřeba

Příspěvek od pipiviki »

Děkuji. Já na to narazil, když jsem hledal multimediální přehrávač. Když člověk uváží dnešní rychlost zastarávání elektroniky, tak je opět nad čím přemýšlet.
Škoda, že nemá gigovku.


TRINITY, VU+DUO , AZHD-Elite.
Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: Obraz a spotřeba

Příspěvek od matchboxx »

Spotreba zde:
WeTek Play Power Consumption
Powered Off 0W
Standby N/A
Idle 4.7 W
Load 7.8 W

Teplota v provozu
Teploty byly měřeny pomocí infračerveného teploměru, okolni teplota 23,1 ° C, horní a spodní kryt teploty byly 36,2 ° C respektive 45,3 ° C.


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Odpovědět

Zpět na „Diskuze WeTek play Android“