Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Diskuze přijímač WeTek se systémem WeTek play Android.

Moderátor: matchboxx

kolik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04 čer 2015, 21:55

Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Příspěvek od kolik »

Dobrý den,
doufám že mi někdo pomůže s nastavením satelitu. Mam http://www.olmi.tv/d/argolis-smargo-sma ... 2-1000124/ a Skylink Irdeto kartu. Oscam mi nejde nastavit, aby mi šla čtečka a četla kartu... Prolezl jsem snad všechno, ale nastavení se mi nedaří zprovoznit. Vím, že je to nějaká maličkost, ale nenašel by se někdo kdo by mi dokázal pomoci s nastavením. Zdá se mi, že nikde není návod a přitom kdybych pochopil proč a jak to funguje, tak bych to hned nastavil. Ale bohužel jsem v tomhle nováček a rád bych se to naučil...

Zkoušel jsem nastavit čtečku tak:

[reader]
label = ice
description = smargoreader2
protocol = smargo
device = /dev/ttyUSB0 na boku to bude ttyUSB1
smargopatch = 1
autospeed = 0
caid = 0D96
fix07 = 0
detect = cd
mhz = 369
cardmhz = 369
group = 1,2


Ale pokažde mi hlasí ERROR....

Už fakt nevím...

Děkuji


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Příspěvek od marsim21 »

Z boku je to USB0 ze zadní strany USB1

Já mám čtečku Phenixe karta Ice
a tam to mám nastavené takto.

Čtečka z boku

[reader]
label = ice
protocol = mouse
device = /dev/ttyUSB0
caid = 0D96
detect = cd
mhz = 600
cardmhz = 369
group = 1,2
saveemm-unknown = 1
saveemm-u = 1
saveemm-s = 1
saveemm-g = 1

Ještě doplním,že Phenix mi při nastavení mhz = 369 nejel.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Příspěvek od Thomik1 »

caid = 0d96 je pro ICE kartu . co máš napsané ty na té skylink kartě ?


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
kolik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04 čer 2015, 21:55

Re: Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Příspěvek od kolik »

Je tam Irdeto, měl jsem nastaveno i caid =0624
Ale nic nešlo.
Je mi jasný, že čtečka co mám má svoje nastavení, takže by tam mělo být description = smargoreader2 atd.
takže možná to celý nastavuju špatně pro tu čtečku.

Posílali mi i z olmi.tv tohle
http://www.2shared.com/file/OQzqsC2d/sm ... onfig.html je tam novy apk a config soubory pro oscam temi prepsat soubory v prijimaci ve slozce/mnt/shell/emulated/0/config

Ale v Oscamu, se to zapíše, kouknu do configu, tam to taky sedí a stejně čtečka nečte...

Te zvláštní, když najedu do systému a kouknu na USBčka, tak když připojím na bok čtečku, vyskočí mi tam připojené zařízení na ttyUSB1....

Asi to celý zkusím udělat z továrního nastavení, poprvé jsem ho musel udělat, že mi nešel Theater a teď asi bude někde chyba v Androidu...jinak si to nedokáži vysvětlit.

Kdyby někdo napsal jen stručně, připojím čtečku s kartou, spustím ostool.apk a zapnu server, v prohlížeči zadam IP adresu co mi vyhodil ostool a jsem Oscamu, kde v položce readers přidám čtečku, vyberu smargoreader a vyplním parametry a zaškrtnu enable, pak ve status vidím v řádku readers a ve sloupci status je Error...

Moc děkuji za reakce a pomoc


Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Příspěvek od matchboxx »

kolik píše:Je tam Irdeto, měl jsem nastaveno i caid =0624
Ale nic nešlo.
Je mi jasný, že čtečka co mám má svoje nastavení, takže by tam mělo být description = smargoreader2 atd.
takže možná to celý nastavuju špatně pro tu čtečku.

Posílali mi i z olmi.tv tohle
http://www.2shared.com/file/OQzqsC2d/sm ... onfig.html je tam novy apk a config soubory pro oscam temi prepsat soubory v prijimaci ve slozce/mnt/shell/emulated/0/config

Ale v Oscamu, se to zapíše, kouknu do configu, tam to taky sedí a stejně čtečka nečte...

Te zvláštní, když najedu do systému a kouknu na USBčka, tak když připojím na bok čtečku, vyskočí mi tam připojené zařízení na ttyUSB1....

Asi to celý zkusím udělat z továrního nastavení, poprvé jsem ho musel udělat, že mi nešel Theater a teď asi bude někde chyba v Androidu...jinak si to nedokáži vysvětlit.

Kdyby někdo napsal jen stručně, připojím čtečku s kartou, spustím ostool.apk a zapnu server, v prohlížeči zadam IP adresu co mi vyhodil ostool a jsem Oscamu, kde v položce readers přidám čtečku, vyberu smargoreader a vyplním parametry a zaškrtnu enable, pak ve status vidím v řádku readers a ve sloupci status je Error...

Moc děkuji za reakce a pomoc
Potrebujes BOX key a RSA, vydrz uz na tom pracujem, pokud budes mit priste dotaz chce to specifikovat detailne, co, kde, jaka karta :-))


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Příspěvek od marsim21 »

JJ i v nastavení konfigurace má 0D96 potom jeden neví .

Vyzkoušej ve web rozhraní položka Readers nastavení čtečky a do položky
RSA Key:DF57B08C0F13E67BD17AD37EAAF4EAA25393F8A0EFE8ACE6708AAF97C985CBA8A6C13826963BD3092EB9FC72F773A430724706AA5E1
D14E1747842D32069A12D

Boxkey: 1122334455667788

Bohužel čisté Irdeto kartu nemám tak ani nemohu odzkoušet.

Co se týče čtečky u mě (Phenix) boční USB0 zadní vrchní USB1 . Je to nějaké čudné !!! Nezdá se mi, že by typ čtečky měl mít vliv na číslování USB.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
kolik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04 čer 2015, 21:55

Re: Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Příspěvek od kolik »

matchboxx píše: Potrebujes BOX key a RSA, vydrz uz na tom pracujem, pokud budes mit priste dotaz chce to specifikovat detailne, co, kde, jaka karta :-))
OK, já myslel že jsem psal Skylink Irdeto karta a i popsal problém, dobře já se polepším ;)

Pracujete na tom, tak o tom víte. Já si počkám, to je jasné ;) Takže to pak sem napíšete?

Moc děkuji


kolik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04 čer 2015, 21:55

Re: Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Příspěvek od kolik »

Myslíte, že to někdy zprovozním? Fakt už jsem zkoušel všechno co jste mi poradili... Myslím si, že dokaži docela dost, ale tohle je snad na vysokou... :( Mám takovej dojem, že jsem si měl koupit tu levnéjší čtečku... Jinak fakt nevim...


Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Příspěvek od matchboxx »

pracujeme na tom,, vydrz, problem je smargo2 , stare smargo v1 nema zadny problem


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
kolik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04 čer 2015, 21:55

Re: Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Příspěvek od kolik »

matchboxx píše:pracujeme na tom,, vydrz, problem je smargo2 , stare smargo v1 nema zadny problem
Super... Tak snad to vyresite, drzim palce... Skoda, ze jsem to nevedel hned... Jinak moc diky ;)


Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Příspěvek od matchboxx »

funguji i tyto konfigy z vlakna pro E2, staci prepsat ty puvodni a restart oscamu, pravdepodobne to bude potrebovat dovest jeste k uplne dokonalosti, to me jen tak vcera napadlo vyzkouset soubory z e2 v androidu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
kolik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04 čer 2015, 21:55

Re: Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Příspěvek od kolik »

matchboxx píše:funguji i tyto konfigy z vlakna pro E2, staci prepsat ty puvodni a restart oscamu, pravdepodobne to bude potrebovat dovest jeste k uplne dokonalosti, to me jen tak vcera napadlo vyzkouset soubory z e2 v androidu
Bezelo mi to, ale jak zacnu soupat kanaly atd, tak se to sekne... Vyskoci to z theatru a pak to uz nejde... Nevim, mozna by se neco nekde melo jeste poladit, ctecka vypada, ze cte...videl bych to ma problem apky... Podle me je to pekne odflakla apka... Asi pujdu do openelecu, ale jak to nastavim to nevim :) Libi se mi kodi + tv, to je paradni mmc ;) Jeee, to ja tady jeste budu strasit dlouho, nez to vyladim :D


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Příspěvek od marsim21 »

Openelec je na tom prozatím lépe,než Android soft. Návody pro nastavení tu jsou. :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Příspěvek od matchboxx »



Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: Nastavení DVB-S tuneru - Skylink - Oscam - Smartreade V2

Příspěvek od matchboxx »

kolik píše:
matchboxx píše:funguji i tyto konfigy z vlakna pro E2, staci prepsat ty puvodni a restart oscamu, pravdepodobne to bude potrebovat dovest jeste k uplne dokonalosti, to me jen tak vcera napadlo vyzkouset soubory z e2 v androidu
Bezelo mi to, ale jak zacnu soupat kanaly atd, tak se to sekne... Vyskoci to z theatru a pak to uz nejde... Nevim, mozna by se neco nekde melo jeste poladit, ctecka vypada, ze cte...videl bych to ma problem apky... Podle me je to pekne odflakla apka... Asi pujdu do openelecu, ale jak to nastavim to nevim :) Libi se mi kodi + tv, to je paradni mmc ;) Jeee, to ja tady jeste budu strasit dlouho, nez to vyladim :D
to by s tim nemelo mit nic spolecneho, mozna pouzit novou binarku oscamu
treba tuto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Odpovědět

Zpět na „Diskuze WeTek play Android“