jak naimportovat stanice z enigma setiingu i s bourquety ?

Diskuze přijímač WeTek se systémem Openelec.

Moderátor: matchboxx

Odpovědět
r3ady
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 21 bře 2010, 20:37

jak naimportovat stanice z enigma setiingu i s bourquety ?

Příspěvek od r3ady »

zdravim mam wetec openelec dvbs2 par dni.
Exportoval jsem nastaveni kanalu z enigmy (chci bourquety do tvheadend programem e22tvh odsud,satelity 23,5 + 19,2 + 13 +0,8 upravena likra setting)
problem : vsechny kanaly ze vsech satelitu jsou v jednom seznamu cca 4000 stanic :(, vubec se neudelali skupiny (skylink atd atd)
nevim jak tam rozchodit ty skupiny oblibenych kanalu , jdou dodatecne dodelat v tvheadend v pc nebo tak nejak?

diky za rady


Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: jak naimportovat stanice z enigma setiingu i s bourquety

Příspěvek od matchboxx »

Obavam se to jde pouze tak jak pises , alespon pred rokem to tak bylo, nejlepe je prohledat pomoci tvheadend a upravit si vse sam


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Uživatelský avatar
dpabox Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 202
Registrován: 21 pro 2009, 09:14

Re: jak naimportovat stanice z enigma setiingu i s bourquety

Příspěvek od dpabox »

ja som sa s tým tiež potrápil.
Je to potrebné realizovať manuálne cez počítač a aplikáciu tvheadend - aplikácia e2tvh export spraví nekorektne, skupiny vytvorené v E2 nezachová. Je to prácne doporučujem realizovať manuálne editovanie skupin podľa satelitov na začiatok skupiny premiestniť vždy stanice používané - využiť triedenie podľa čísel cez tvheadend.
r3ady píše:zdravim mam wetec openelec dvbs2 par dni.
Exportoval jsem nastaveni kanalu z enigmy (chci bourquety do tvheadend programem e22tvh odsud,satelity 23,5 + 19,2 + 13 +0,8 upravena likra setting)
problem : vsechny kanaly ze vsech satelitu jsou v jednom seznamu cca 4000 stanic :(, vubec se neudelali skupiny (skylink atd atd)
nevim jak tam rozchodit ty skupiny oblibenych kanalu , jdou dodatecne dodelat v tvheadend v pc nebo tak nejak?

diky za rady


VU+UNO 4K, POPCORN HOUR A-200, Dreambox DM 525, router TP-Link AX 1800
r3ady
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 21 bře 2010, 20:37

Re: jak naimportovat stanice z enigma setiingu i s bourquety

Příspěvek od r3ady »

neni nekdo ochoten nahrat sem svuj setting 23,5 ci 19,2 ci 0,8 pozice do tvheadend ? staci i jednotlive skusil bych ho jetsli to prenese skupiny.

nechapu jak muzou pustit do sveta tak neodladeny produkt , pro vic satelitu je to nepouzitelne.
ovladani v seznamu tv dost neprehledne , skupinu oblibenych se mi ani nepovedlo udelat , jak se to dela pres pc jsem nezjistil
budu muset skoncit u enigmy , jeji system settingu je nejdokonalejsi , bohuzel namapovani ovladace je priserne ,jeste dotaz funguje enigma 2 ovladac od weteku i pro openelec wetek ?

diky za odpovedi


Uživatelský avatar
dpabox Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 202
Registrován: 21 pro 2009, 09:14

Re: jak naimportovat stanice z enigma setiingu i s bourquety

Příspěvek od dpabox »

doporucujem prejst si podrobne videa, ktore vysvetluju ako sa to robi. Najprv skus nastavit jednu druzicu, aby si pochopil ako to vlastne funguje.
Zrejme si videa zatial nepresiel cele. Vsetko je zverejnene. Je potrebne pochopit princip HTS Tvheaend - port 9981

http://192.168.0. adresa weteku:9981/extjs.html?

http://www.forum.satdigitalne.cz/viewforum.php?f=590

co rozumies pod " namapovanie ovladaca " ?


r3ady píše:neni nekdo ochoten nahrat sem svuj setting 23,5 ci 19,2 ci 0,8 pozice do tvheadend ? staci i jednotlive skusil bych ho jetsli to prenese skupiny.

nechapu jak muzou pustit do sveta tak neodladeny produkt , pro vic satelitu je to nepouzitelne.
ovladani v seznamu tv dost neprehledne , skupinu oblibenych se mi ani nepovedlo udelat , jak se to dela pres pc jsem nezjistil
budu muset skoncit u enigmy , jeji system settingu je nejdokonalejsi , bohuzel namapovani ovladace je priserne ,jeste dotaz funguje enigma 2 ovladac od weteku i pro openelec wetek ?

diky za odpovedi


VU+UNO 4K, POPCORN HOUR A-200, Dreambox DM 525, router TP-Link AX 1800
r3ady
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 21 bře 2010, 20:37

Re: jak naimportovat stanice z enigma setiingu i s bourquety

Příspěvek od r3ady »

namapovani tlacitek ovladace openelec pro enigmu nema napr modre tlacitko jako modre ale jako tlacitko hvezdicka , nikde jsem nenasel namapovane tlacitko info ,help, pvr atd


Uživatelský avatar
dpabox Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 202
Registrován: 21 pro 2009, 09:14

Re: jak naimportovat stanice z enigma setiingu i s bourquety

Příspěvek od dpabox »

ako som už spomínal. prejdi si diskusiu k E2 a Openelec. Najdeš tam časť svojich problémov, ktoré sme už prekonali.

Nemám už doma Wetek Openelec, ale základom je že po novom spustení niektorej verzie E2 z karty najprv nastaviť používaný RCU. Každá verzia E2 má iné mapovanie tlačítok a obvykle aj nastaveny nejaky RCU. Treba nastaviť ten ktorý používaš.

Momentálne sa u niektorých verzii E2 dá už zvoliť cca 8 typov ovládačov. Ja mám stále len klasický ovládač, ktorý sa dodával k Weteku Play od začiatku. Plne postačuje k ovládaniu E2. Občas použijem ovládač z môjho druhého satelitu Xtrend ET 8000, ktorý prakticky funguje ako ovládač pre E2, ktorý sa začal dodávať v lete 2015 ako alternatíva ku klasickému ovládaču - dá sa dokúpiť.

Potrebné funkcie tlačítok sa dajú nastaviť v menu E2 - treba podrobne prejsť menu E2 a bližšie zoznámiť s jednotlivými funkciami menu E2 . Osobne by som to ako začiatočník začal skúšať s OpenATV 5.1 prípadne teraz nový OpenLD 2.5 , ktorý pri inštalácii ponúka aj inštaláciu oscam.
Napr potrebné červené, zelené,žlté, modré tlačítko - sa používa za pomoci stlačenie tlačítka šipka vpravo dole následne volba tlačítok 1,2,3,4.

r3ady píše:namapovani tlacitek ovladace openelec pro enigmu nema napr modre tlacitko jako modre ale jako tlacitko hvezdicka , nikde jsem nenasel namapovane tlacitko info ,help, pvr atd


VU+UNO 4K, POPCORN HOUR A-200, Dreambox DM 525, router TP-Link AX 1800
Uživatelský avatar
dpabox Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 202
Registrován: 21 pro 2009, 09:14

Re: jak naimportovat stanice z enigma setiingu i s bourquety

Příspěvek od dpabox »

neviem aký maš OE avšak na známej stránke Wetek forum som našiel poslednú verziu OE - OpenELEC 6.0.1 . Keď si to prečítaš od začiatku nájdeš tam aj foto obsadenia tlačítok na ovládači Openelec aj na klasickom ovládači s popisom, ktoré spomínaš v príspevku !
Ak máš OE 6.0.0 tak cez menu prijímača sa dá spraviť update na poslednú verziu OE 6.0.1. Osobne som to updatoval cez menu a prebehlo to bez problémov.

http://www.wetekforums.com/v/index.php? ... penelec/p1

r3ady píše:neni nekdo ochoten nahrat sem svuj setting 23,5 ci 19,2 ci 0,8 pozice do tvheadend ? staci i jednotlive skusil bych ho jetsli to prenese skupiny.

nechapu jak muzou pustit do sveta tak neodladeny produkt , pro vic satelitu je to nepouzitelne.
ovladani v seznamu tv dost neprehledne , skupinu oblibenych se mi ani nepovedlo udelat , jak se to dela pres pc jsem nezjistil
budu muset skoncit u enigmy , jeji system settingu je nejdokonalejsi , bohuzel namapovani ovladace je priserne ,jeste dotaz funguje enigma 2 ovladac od weteku i pro openelec wetek ?

diky za odpovedi


VU+UNO 4K, POPCORN HOUR A-200, Dreambox DM 525, router TP-Link AX 1800
Odpovědět

Zpět na „Diskuze WeTek Openelec“