Problém s uložením naladěných stanic

Diskuze k přijímači VU+ SOLO 4K.

Moderátor: vusolo2

Odpovědět
elektrikar Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 05 říj 2010, 21:07
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Problém s uložením naladěných stanic

Příspěvek od elektrikar »

Dobrý den pánové a snad i dámy :-)
Mám VU solo4k, s img. VTI 2017-01-12 -vti-master , dva koaxy zapojené vzadu . Na domě máme 4 družice. (23,5 19,2 13,0 0,8) - vše funguje,

Mám problém s uložením naladěných stanic, na jakékoliv družici. (nepomáhá ani prohledání jednotlivého TP, ani , celé družice)
VU najde nové stanice (programy), zobrazí je, že je našel., po naladění zobrazí oznámení, že bylo nalezeno..x.. několik programů, ale když poté zmáčknu tl. OK, tak se nic neuloží. A ani v Seznam kanálů, v položce LAST SCANENED, se nezobrazí potřebné nové kanály.
Kamarád mi poslal i svoje bouklet, jestli není problém v nastavení nebo uspořádání daného settingu. Přes DreamBox edit, jsem nahál jeho setinng (bouklete), ale ani s jeho setingem se závada neodstranila. :-(

Nerad bych měnil image na jiný, neb jsem si už opět zvykl na nastavení DO a dalších funkcích.Je to otázka zatrhnutí někde v nastaven, nebo je problém jinde, poradte, díky.


VU solo4k, VU+ solo2, VTI 15.0.0, HDD320GB, HD Glass 16,
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Problém s uložením naladěných stanic

Příspěvek od efendy55 »

no tento problém som si aj ja všimol v image VTI presne ako píšeš , iné image to uloží ako posledné skenované tak ako to má byť . ono ak dáš pred prehladaním zmazať tak ti ich tam uloží , ale musíš si ich pohladať ručne alebo v pc a čo ma vytáča v image VTI tak nefunguje dobre ani hladanie podla tlačítok na d.o . tam kým na nejaký povel zareaguje tak môžem ísť na pivo . :51: :91: ešte ma napadlo vraj v tomto image funguje dobre fastscan pre skylink ale osobne som to neskúšal . len čo som čítal na forach a dokonca mi to potvrdil aj jeden nemenovaný predajca VU+ ..... :87:ja sa teraz hrajkám s multibootom alebo čo to je za zázrak ........ :D zatial som tam netrepal 5 image .... :88: uvidím kedy sa s toho poserie .....a ja sním :colombo: :54:


Všetko4K,Linux E2
vlado222 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 22 pro 2016, 06:57
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Problém s uložením naladěných stanic

Příspěvek od vlado222 »

@elektrikar
@efendy55
chlapi, potvrdzujem, s problémom pri ukladaní novo naladených programov som sa stretol aj ja,
v sekcii Last Scanned nula bodov, ale po pátraní som zistil, že oni existujú, ale nachádzajú sa kdesi v množine všetkých programov zoradené abecedne,

tak som to riešil takto:
1. naladil som si želané nové programy ručne cez TP, po ich zobrazení na obrazovke TV som si v OpenWebif urobil snímku obrazovky v PC, aby ten zoznam novo inštalovaných nemusel kdesi zapisovať ručne....,
2. vyvolal som Zoznam programov (Šipka dolu) - potom Satelity, vybral som príslušný satelit na ktorom som ladil nové programy (napr. Thor 5/6 - 0,8°W) a v ňom položku Stanice,
3. teraz som postupne hľadal tie nové programy zaradené abecedne v zozname programov, patriacich satelitu Thor 5/6 (kontroloval som aj príslušnú frekvenciu),
4. po vyhľadaní každého nového programu som pomocou tlačítka "Menu" našiel funkciu "Zaradiť medzi obľúbené" a vybral som príslušný bouquet, napr. Športové....

dobrá pakáreň,
vzhľadom na to, že tu máme 21. storočie, by sa to malo dať urobiť hádam aj elegantnejšie...
ja som na nič normálnejšie neprišiel...... :12: :12:
robil som to v zostave:
SOLO 4K, VTI 11.0.0, HD Glass 16, OScam r11233, CCcam 2.0.11
P.S. Auto FastScan som vypol, štve ma, vždy po nastavení môjho poradia programov z ponuky Skylink mi nanovo vnucuje svoje poradie, čo mi nevyhovuje...
dokonca tam nanovo dáva aj tie programy, ktoré som už raz vymazal, ktoré nepozerám a neželám si ich tam mať....


SOLO 4K, VTI 13.0.9, HD Glass 17, OScam r11570,
UNO 4K SE, Open ATV 6.3, OScam r11523, OpenMultiboot
2x AB Cryptobox 650HD, Formuler 4 Turbo
parabola Maxima E85, 28,2°E, 23,5°E, 19,2°E, 13°E, 4,9°E, 0,8°W
Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Problém s uložením naladěných stanic

Příspěvek od baranček »

efendy55 píše:no tento problém som si aj ja všimol v image VTI presne ako píšeš , iné image to uloží ako posledné skenované tak ako to má byť . ono ak dáš pred prehladaním zmazať tak ti ich tam uloží , ale musíš si ich pohladať ručne alebo v pc a čo ma vytáča v image VTI tak nefunguje dobre ani hladanie podla tlačítok na d.o . tam kým na nejaký povel zareaguje tak môžem ísť na pivo . :51: :91: ešte ma napadlo vraj v tomto image funguje dobre fastscan pre skylink ale osobne som to neskúšal . len čo som čítal na forach a dokonca mi to potvrdil aj jeden nemenovaný predajca VU+ ..... :87:ja sa teraz hrajkám s multibootom alebo čo to je za zázrak ........ :D zatial som tam netrepal 5 image .... :88: uvidím kedy sa s toho poserie .....a ja sním :colombo: :54:
no tak pochváľ sa obrázkom čo všetko si tam natrepal do toho multibootu :D


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Problém s uložením naladěných stanic

Příspěvek od efendy55 »

zatial len openatv, openspa, openvix , opennfr , vti a ešte openpli . B.H. OPEN som tam dostal ale po uvodných nastaveniach ide do kolien a nenaštartuje . neviem prečo , ale nevadí .ked dám B.H.OPEN na internú flesh tak naštaruje bez problémov ale usb-čka ako píšem .... ostatné image naštartujú bez problémov aj s usb-čka . neviem prečo ale posledné dva mesiace mi v image openatv pri zapnutí PIP trasie obraz , iné image s tým nemajú problém . pred tým som frčal tiež na openatv a nikdy som tam nemal problém s PIP-kom . dnes skúsim ešte openpli ,ale pred mesiacom som ho len tak cvične tam dal kvôli PIP-ku a išlo bezvadne . akurát na openpli mi nesedia ti ich prepotopné skiny , nejako som si zvykol na KRAVEN-skin a openpli nič podobné nemá . ono to je naozaj viac menej na hranie a skúšanie .


Všetko4K,Linux E2
elektrikar Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 05 říj 2010, 21:07
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s uložením naladěných stanic

Příspěvek od elektrikar »

for efendy55 a vlado222
koukám kluci, že toto je asi celkově slabina VTI.
Před VU solo4k jsem měl Solo2 a tam jsem tento problém, neměl.
Ještě musím dodat, hoodně důležitou věc, a to... že jsem si oblíbené bouklet, přenesl z VU solo2 přes DreamBoxEdit, na VU 4k.
nevím jestli toto třeba nebude problém, že se nechtějí zobrazit kanály (nově naladěné) ve správné složce Last Scaned. (složka seting je zcela odlišná).

Vlado222 píšeš, že se ti to sice nezobrazilo ve složce Last Scaned, ale bylo to ve složce Vše ? tzn. že se dané kanály na družici 13,0 přece jen naladily?
tak to je super.
já jsem zkoušel proladit samotné TP (chvilku mi trvalo, že jsem musel zmáčknout tl. OK až v okamžiku, kdy jsem měl kurzor (aktivní řádek) na pozici Způsob prohledávíni : Jeden Tuner a pak s emi naladil pouuze jedne TP.... když jsme měl sice nastaveno Jeden Tuner, ale aktivní řádek byl dole , tak se spustilo nalazení celé družice.

efendy55
jsem celkem překvapený a potěšený, že tam dáváš tolik image a zkoušíš a testuje jednotvivé verze.
vyzkoušel jsi i tuto? (http://www.sat-universe.com/showthread. ... 185&page=2) doufám, že neporušuji nějaké vnitřní pravidlo, na odkaz image na jiný serv. ??? :-)
protože tento image už mám stáhnutý a jestli budu mít trochu času, tak příští týden asi v pondělí, zkoušet nahodit. :-) snad tam to ladění půjde.

PS: kluci a kam se uloží nově naladěné programy, že bych překopíroval pouze a jen tu složku (přes DremboxEdit) :-)


VU solo4k, VU+ solo2, VTI 15.0.0, HDD320GB, HD Glass 16,
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Problém s uložením naladěných stanic

Příspěvek od efendy55 »

jo , skúšal som to ,ale nejaký vážny problém tam bol . tuším že po uvodných nastaveniach už nenaštartoval ak si dobre pamätám . mne sa ešte opendroid v solo4K tuším že nepodarilo rozchodiť . jeden čas to ani po prefleshovaní nenaštartovalo ...


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Problém s uložením naladěných stanic

Příspěvek od baranček »

Ten Opendroid je pre VU+solo4k stále nevyladený,skúšal som ho aj vo flashi aj v multiboote dá sa nainštalovať aj funguje,ale iba dovtedy,pokiaľ nevypnete STB zadným kolíkovým vypínačom.Potom je koniec už nenabootuje,ostane stáť len na úvodnom obraze s tehlovou dekoráciou :89: :


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Problém s uložením naladěných stanic

Příspěvek od efendy55 »

opendroid ide perfektne na gigablue , F1 a OPTIMUSS-OS3 , ale neprišiel som na to ako naštartovať HBBTV v tomto image , ale nevadí , prežijem aj tak to nikto nepozerá zatial ......


Všetko4K,Linux E2
elektrikar Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 05 říj 2010, 21:07
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s uložením naladěných stanic

Příspěvek od elektrikar »

Tak jsme dnes provedl opět pokus o naladění programů.
tentokrát na 23,5 a potom i na 19,2

Musím tedy uznat, jak už tu bylo řečeno. že programy tedy nalezeny BYLY, (našel jsem je v Všechny programy (červené)) ale v Last Scaned nebyly, tam mám pouze naladěny poslední asi původně ještě z SOlo2, na 23,5.

Jestli tedy nebude problém s tím, že jsem přenesl přes DreamBox Edit, bouklete z Solo2 a natáhl je na VU4K.
snad, kdybych to udělal naopak, tak by s ukládáním do složky Last scaned nebyl problém, ale to jsem nezkoušel.

takže ještě vyzkouším, nahodil ještě jednou úplně nový image VTI, proladit, upravit si programy a pak zkusit ještě jednou lazení kanálu, jeslti se to uloží do Last scaned.
uvidíme.
zatím díky, za ochotu pomoci.


VU solo4k, VU+ solo2, VTI 15.0.0, HDD320GB, HD Glass 16,
elektrikar Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 05 říj 2010, 21:07
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s uložením naladěných stanic

Příspěvek od elektrikar »

Takže dnes proveden pokus s druhým boxem a to VU+ solo2 s image VTI.

nejprve jsem si vytvořil zálohy obou bouklet , a potom jsem z 4k nahrál bouklet (přes DreamBoxEdit - DBE) do Solo2
provedl restart a po restartu se mi zobrazila nabídka programů, tak jak byla na 4k.

následně jsem provedl Hledání stanic (po celém satelitu) a ani zde už se mi nezobrazilo , které stanice jsem si nově naladil.
Kontrolou nově nalazených stanic jsem zjistil, že tyto byli uloženy, ale ve složce ALL.

tzn. že problém byl jak u Solo2 , tak i u 4k.

takže už neívm, kde je chyba. :-(
snad, seting, nebo, nastavení někde jinde?
nebo ve VTI samotném? nevím.


VU solo4k, VU+ solo2, VTI 15.0.0, HDD320GB, HD Glass 16,
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Problém s uložením naladěných stanic

Příspěvek od efendy55 »

asi je problém v image VTI lebo v iných som tento problém nepostrehol . v starších image VTI to tuším že fungovalo . do nedávna som mal u mami v solo2 VTI -9.0.3 alebo tak nejak a ak si dobre pamätám tak tam to fungovalo .


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Problém s uložením naladěných stanic

Příspěvek od marsim21 »

Možná to vše špatně chápu.
Chápu to tak,že přes DreamEdit nahraješ zálohu tvého settingu vše je ok.Předpokládám,že v settingu máš vytvořené nějaké fav skupiny.
Příklad
Fav Skilink
Fav Sport
Fav atd.
atd.
Poté provedeš proladění družice a nové přidané programy se ti zobrazí v seznamu All. Pokud jsem to pochopil dobře,tak je to v pořádku.Nevím co by jsi chtěl, aby bylo jinak.Nemohou se ti nové programy automaticky zobrazovat v tvém fav seznamu. :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Problém s uložením naladěných stanic

Příspěvek od efendy55 »

momentálne vo VTI je to šum a fuk či tam pošleš seting cez dreamboxedit ,alebo si ich preskenuješ ručne . proste sa to tam nezobrazuje ako ,, posledné hladané " . najdeš ich len pod všetkými dokonca sa tuším že neukážu ani pod satelitom . flix teraz v kuse preladuje tak som po tom pátral že kde v prdeli sú tie nové programy a dokonca ani pod 16-kou mi ich neukázalo . jedine full ......... v image B. H. OpenXX môže prehladávať všetky TP ručne po jednom a vždy tie posledné nájdeš v Last Scanned ....... ale vo VTI to nenájdeš , aspon sme na to neprišli .... :D ale prežiem bez toho , zase až tak ma to neserie , ked veim už kde ich hladať ... :74: ale niekoho to môže vytáčať .... :51:


Všetko4K,Linux E2
elektrikar Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 05 říj 2010, 21:07
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s uložením naladěných stanic

Příspěvek od elektrikar »

to maxim21

ano, správně, jak píše efendy55.
u jiných image na jiných boxech se mi pro proladění stanic , to co se naladilo, uložilo do složky Last Scanned.
ted u Solo2 a ani u 4k, se mi toto nedaří.
Nalazení a nalezení pozic se provede, uloží do All, ale ve složce Last Scanned, to tení, u jiných image a boxu to bylo. Pak jsem si jen v tom daném seznamu projel, co mi hrálo, a z daného seznamu uložil programy hned do Oblébených.
tak je musím vyhledávat, v celém dlouhém seznamu v All.


VU solo4k, VU+ solo2, VTI 15.0.0, HDD320GB, HD Glass 16,
Odpovědět

Zpět na „Diskuze k přijímači VU+ SOLO 4K“