VU+SOLO2 - mrznutie obrau, zdlhave prepinanie progrmu

Diskuze o přijímačích VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO.

Moderátor: vusolo2

Odpovědět
Micky737
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 19 pro 2016, 08:51

VU+SOLO2 - mrznutie obrau, zdlhave prepinanie progrmu

Příspěvek od Micky737 »

Dobry den, chcel by som ako laik poprosit o radu, co by mohlo sposobit sekanie alebo zamrzanie obrazu pocas sledovania. Odkedy je nainstalovany najnovsi firmware (FW) na VU+SOLO2 pri prepinani sa stanice nacitavaju dlhsiu dobu, zacne zamrzat obraz. Nie je to vsak pravidelne. Nastavenie robil profik, netusime vsak kde by mohol byt problem? Bud v samotnom nastaveni VU alebo je to problem noveho FW, ? Dakujem za rady.


Uživatelský avatar
vusolo2 Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 383
Registrován: 03 led 2016, 20:22
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 61 poděkování

Re: VU+SOLO2 - mrznutie obrau, zdlhave prepinanie progrmu

Příspěvek od vusolo2 »

aky tam mas images ,aky cam aku karu vsak sa trochu rozpis s týmito informaciami ake si tu napisal sa neda pracovat, ak ti to nastavoval profik tak by to malo ist v pohode


Micky737
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 19 pro 2016, 08:51

Re: VU+SOLO2 - mrznutie obrau, zdlhave prepinanie progrmu

Příspěvek od Micky737 »

... mam 2 masiny VU+SOLO2, jedna masina s kartou ICE (0B96), teda nie M7, verzia FW VTi 9.0.2. 2016-01-21. Oscam myslím 1.2. Prave som pozeral, ze je uz v ponuke FW VTi 11.0.X.. Skylink mam oficialne zaplateny. Dokedy tam bola stara verzia VTi a cccam vsetko krasne slapalo, potom zrazu vsetko prestalo ist a nainstalovalo sa tam horeuvedene. Sekanie obrazu nie je pravidlom, stava sa to (teda co sme si vsimli) hlavne vecer. Pri prepinani stanic sa taktiez stava, ze ich dlhsie nacitava, kym sa na inu stanicu prepne. Tak isto dlhsie (myslim par sekund) trva kym sa zapne masinka z pohotovostneho rezimu. Dakujem za rady.


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: VU+SOLO2 - mrznutie obrau, zdlhave prepinanie progrmu

Příspěvek od efendy55 »

osobne by som si to určite preinštaloval a všetko nepotrebné s boxu odinštaloval . zameral by som sa na oscam a musí to fungovať . asi nie si zbehlí v E2 ?? zveril by som to borcovi čo má s tým skúsenosti . samé sa to asi ťažko nainštalovalo na vyššiu verziu bez potvrdenia ,ale hádať sa veru nebudem .... ??? ak si to inštaloval s 9.0.2 na 11-ku image online tak sa nečuduj že to blbne .


Všetko4K,Linux E2
Micky737
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 19 pro 2016, 08:51

Re: VU+SOLO2 - mrznutie obrau, zdlhave prepinanie progrmu

Příspěvek od Micky737 »

praveze som to vobec neinstaloval na VTi 11. Zbehly by som bol, tak blby som zasa neni, ale cim viac tu citam, tym viac sa ucim - no nevenujem sa tomu profesionalne. Neviem co je treba preinstalovat, co by bolo treba to nepotrebne zlikvidovat? Na co konkretne na ocame sa mam zamerat? Kupil som dve masiny s 1 TB pamate a nemozem tam ani nahravat. Az potom mi bolo povedane, ze som mal natiahnut este jedne koaxial k masine :-D . Zlata optika na byte.


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: VU+SOLO2 - mrznutie obrau, zdlhave prepinanie progrmu

Příspěvek od efendy55 »

uff , no nič v zlom ,ale nejako sa už zamotávame .... dva káble, dve mašiny, čo je server čo je klient, ktorý blbne s kartou bez karty ,alebo máš o oboch karty ??? pokial používaš oba tunery a chceš to nezávisle tak samozrejme treba dva káble s lnb, o tom potom . preinštalovať myslím celé image ... a všetko na novo radšej fleshnúť . urobiť si zálohu settingu a camu cez ftp . alebo použiť fastscan vo VTI funguje ,ale to je už iný level a cez dreamboxedit si to upraviť podla potreby , cam vo VTI sa dá tiež nainštalovať online . oscam treba zase upraviť na svoj caid atd. ..atd.... samozrejme cez d.o zapnúť cam a web upraviť, ak vieš o čom píšem .... osobne si po prefleshovaní nového image odinštalujem všetko čo nepoužívam von s boxu a inštalujem len to čo používam . :74: radšej sa skús toho borca čo ti to inštaloval nech sa ti na to mrkne a ak je skúsený tak ani nie za 30-min ti to fleshne na kompletku ........... :106: hm ,ale aj tak nechápem ako sa ti samé od seba preinštalovalo image bez potvrdenia a len na jednom boxe alebo sa ti to prefleshovalo na oboch .... ???


Všetko4K,Linux E2
Micky737
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 19 pro 2016, 08:51

Re: VU+SOLO2 - mrznutie obrau, zdlhave prepinanie progrmu

Příspěvek od Micky737 »

Nie. Mám dve masiny, kartu mam len v jednom "hlavnom" VUčku, na druhom zdielam. Oba VU mam v sieti a na oboch nezávisle mi obraz sekal. To ze nemozem stahovat nejake filmy do pamate (chybajuci druhy koax.) ma ani tak mometalne netrápi. Ukazoval mi ako sa dostat cez IP do oscamu, nieco sa tam nastavovalo. Myslim, ze to bolo urcenie masiny s kartou a masiny bez. + ostatne veci dla nejakeho navodu, ktory mal profik so sebou. Robili sme aj v Dreamboxe. Na vysvetlenie, nic sa same nenainstalovalo. Len sme jedneho dna nemohli spustit skylink, profika nebolo, tak som zacal patrat na tychto forach podarilo sa mi staihnut VTi 9.0.2, frkol na USB vo FAT a nahral so VU, odvtedy isli sa dal pozerat znovu TV ALE zacalo to blbnut so sekanim obrazu, dal som obe masiny na preinstalaciu profikovi a obe masiny sme spojazdnili v sieti tak, ze im priradilo IP adresy, dovtedy boli len v sieti. Tvrdi, ze u neho to slapalo v pohode ... mne to smetam sekne obraz a prepinanie stanice na inu tiez niekedy trva jak lacnemu sr..nie.


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: VU+SOLO2 - mrznutie obrau, zdlhave prepinanie progrmu

Příspěvek od efendy55 »

tak skontroluj oscam čo ti pyskuje v oboch boxoch , lebo takto sa v živote nedopátraš kde máš problém . na web oscamu sa dostaneš cez ipečku boxov napr: 192.168.1.55:8888 alebo si to skontroluj cez ftp nájdeš to ak používaš oscam v : etc/tuxbox/config pod akým portom ,heslom a menom máš nastavený oscam . alebo ak frčíš pod cccamom tak napr:192.168.1.55:16001 . over si to cez ftp ,alebo priamo u toho borca čo ti to inštaloval kde čo ti nahral . nič v zlom , ale borec čo mal návod so sebou , interesantné :54: ???? :54:


Všetko4K,Linux E2
Micky737
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 19 pro 2016, 08:51

Re: VU+SOLO2 - mrznutie obrau, zdlhave prepinanie progrmu

Příspěvek od Micky737 »

viem ako sa dostat do oscamu, len neviem, co by som tam mal pozerat konkretne, resp. ako by to malo byt 100% nastavene. Co potrebujem vediet je prave toto, nieco konkretne. Mozno ste sa stretli s podobnym problemom u niekoho ineho. Ja by som nemal problem to ponastavovat, len to je prave to .... co,kde konkretne,ako?


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: VU+SOLO2 - mrznutie obrau, zdlhave prepinanie progrmu

Příspěvek od efendy55 »

ťažko ti radiť , nikto nevie čo ti pyskuje oscam . skús pozrieť napr. dvbapi I: a P: preferovanie lok.karty atd...atd ... redadres, usesrs ako máš nastavený , skúsiť zmeniť binárku ,config.... zanes to radšej tomu borcovi , on si stým určite poradí ... nič v zlom ale takto tu môžeš písať aj do budúcich vianoc ked nevime ako to máš nastavené . nie som žiadny majster sveta v oscame ,ale config si už viem nastaviť podla mojej potreby , tiež sa len učím celý život.... :D


Všetko4K,Linux E2
Micky737
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 19 pro 2016, 08:51

Re: VU+SOLO2 - mrznutie obrau, zdlhave prepinanie progrmu

Příspěvek od Micky737 »

O.K. dík


kuli
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 21 kvě 2010, 21:19

Re: VU+SOLO2 - mrznutie obrau, zdlhave prepinanie progrmu

Příspěvek od kuli »

Micky737 píše:praveze som to vobec neinstaloval na VTi 11. Zbehly by som bol, tak blby som zasa neni, ale cim viac tu citam, tym viac sa ucim - no nevenujem sa tomu profesionalne. Neviem co je treba preinstalovat, co by bolo treba to nepotrebne zlikvidovat? Na co konkretne na ocame sa mam zamerat? Kupil som dve masiny s 1 TB pamate a nemozem tam ani nahravat. Az potom mi bolo povedane, ze som mal natiahnut este jedne koaxial k masine :-D . Zlata optika na byte.

Jeden koax ti stačí, ale musíš použiť Unicable konvertor. Ja to tak mám a funguje!!!


Odpovědět

Zpět na „Diskuze VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO“