Dreambox DM-525 HD HEVC

Diskuze a Uživatelské nastavení přijímače Dreambox DM-520/525 HD HEVC

Moderátoři: 005jon, schmegea, monkus

Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Dreambox DM-525 HD HEVC

Příspěvek od Thomik1 »

Je to stejné jako Dreambox DM-520 HD HEVC ,který má na rozdíl od něj CI slot.


Hlavní rysy přijímače
- nový procesor BCM 73625 2000 MIPS s podporou H.265 HEVC
- konstrukce bez ventilátoru
- podpora kodeku H.265/HEVC
- dálkový ovladač Dreambox RC10 (multi-dálkové ovládání pro Dreambox)

Parametry produktu
- CI slot
- Dreambox OS
- Dreambox API
- 2000 DMIPS procesor
- HDMI 1.4a výstup
- MPEG-2 / H.264, H.265 decoder (Full HD)
- 1x čtečka karet(softwarově nastavitelná)
- 512 MB Flash
- 512 MB RAM
- 10/100 Mbit/s Ethernet
- 2 x USB 2.0
- S/PDIF audio optický digitální výstup
- špičkové EPG (elektronický programový průvodce)
- webové rozhraní pro PC a Smartphone
- teletext
- DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2, USALS
- rozměry: 196 x 126 x 41 mm
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
NaDaja Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 22 pro 2015, 21:16

Re: Dreambox DM-525 HD HEVC

Příspěvek od NaDaja »

Jsem novým uživatelem tohoto sat. přijímače. Mám dost velký problém s nastavením motoru. Naladím pozici satelitu a uložím. Přejdu do ladění a motor se rozjede na pozici neznámou? Zkoušel jsem tovární nastavení a je to pořád stejné. Kde je chyba. Prosím poraďte.


NaDaja Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 22 pro 2015, 21:16

Re: Dreambox DM-525 HD HEVC

Příspěvek od NaDaja »

Dík za odpověď. Můj problém je, že naladím pozici satelitu-uložím a když jdu ladit kanály tak se satelit rozjede na neznámou pozici. V nastavení tuneru je asi chyba. Mám uloženou jednu pozici 0.9W kde přijímám DIGI s pomoci CI modulu. Je to pozice 1 a nevím jak dát další pozice. Tak jsem to mrvil až jsem si vymazal z paměti satelity a teď nevím jak to dostat zpět. Pokud víš radu a poradíš. Pošli telefon a já ti zavolám. Dík


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Dreambox DM-525 HD HEVC

Příspěvek od Thomik1 »

Zeptám se, před tím si měl jaký přijímač? Používáš motor který je nastavený na USALS nebo diseqc.


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
NaDaja Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 22 pro 2015, 21:16

Re: Dreambox DM-525 HD HEVC

Příspěvek od NaDaja »

Motor diseq, protože na ussals nemám přesně nastavenou anténu. Musím ji dolaďovat ručně. Měl jsem HD BOX 9105 PVR. Bohužel jsem chtěl modernější a už týden se s tím hrabu.
P.S. HD Box natáčel bez chyb.


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Dreambox DM-525 HD HEVC

Příspěvek od Thomik1 »

Diseqc nemám možnost vyzkoušet a vyloučit tím chybu ve fw.
Zkus popřípadě pokud si na to troufneš změnit image na atv http://images.mynonpublic.com/openatv/c ... open=dm520


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
NaDaja Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 22 pro 2015, 21:16

Re: Dreambox DM-525 HD HEVC

Příspěvek od NaDaja »

Nevíte proč nemohu na tomto stroji nahrávat. Mám disk WD Elements naformátovaný a odmítá nahrávat. Co je potřeba nastavit?
Dík za rady.


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Dreambox DM-525 HD HEVC

Příspěvek od marsim21 »

Myslim si ze nemas nastavene cesty pro nahravani.V nastaveni nahravani se presvedc kam mas smerovane cesty pro nahravani.Standartne je /media/hdd/.Dale se podivej zda prijimac vidi tvuj hdd


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
NaDaja Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 22 pro 2015, 21:16

Re: Dreambox DM-525 HD HEVC

Příspěvek od NaDaja »

HDD vidí i pojmenuje, cesta je nastavená. Pokud nahraju z počítače filmy, tak jdou přehrát na boxu. Pouze nahrávat jaksi nejde. Naskočí přeškrtlá ikona.


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Dreambox DM-525 HD HEVC

Příspěvek od Thomik1 »

Enigma 2 Pli i ATV. Nahravani funguje. Nevim co mas za image


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
NaDaja Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 22 pro 2015, 21:16

Re: Dreambox DM-525 HD HEVC

Příspěvek od NaDaja »

Mám original, tak jak jsem koupil.


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Dreambox DM-525 HD HEVC

Příspěvek od Thomik1 »

V nastavení jak píše marsim jsi to zkoušel. Upravit cestu.?


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Dreambox DM-525 HD HEVC

Příspěvek od marsim21 »

NaDaja píše:HDD vidí i pojmenuje, cesta je nastavená. Pokud nahraju z počítače filmy, tak jdou přehrát na boxu. Pouze nahrávat jaksi nejde. Naskočí přeškrtlá ikona.
Ano to by právě odpovídalo tomu,že neví kam vlastně má nahrávat. To že přímo z pc na HDD něco přetáhneš na to nemá vliv,protože jsi to tam nasměroval ty.
Při sepnutí nahrávání musí mít nastavenou cestu kam vlastně má nahrávat jinak příkaz nemůže provést.Do flash paměti ti určitě nahrávat nebude.
Clipboard01.jpg
Druhá varianta je chyba v images bohužel to ti ověřit neumím. :89:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Dreambox DM-525 HD HEVC

Příspěvek od efendy55 »

ešte je otázne pod čím sa mu ukazuje HDD kedže nie je to interný HDD tak sa to môže ukázať aj ako usb, sdb, sda a pod. samozrejme treba ho naformátovať a moutnúť podla potreba a potom zadať kde čo si má ukladať movie a timeshift . napr. FORMULER v image OPENATV si dokonca na internej fleshke vytvori HDD a v nich timeshift a movie ,ale ako náhle chceš niečo nahrať alebo zapneš timeshift tak začne pyskovať že nie je dostatok miesta na HDD ........ potom treba k nemu pripojiť samozrejme bud ext.HDD ,MIKROKARTU ,alebo usb-čko , moutnúť a na internej fleshke zmazať cez ftp movie a timeshift a potom nastaviť už všetko na EXT. HDD , microkartu alebo USB-fleshku .


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
dpabox Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 202
Registrován: 21 pro 2009, 09:14

Re: Dreambox DM-525 HD HEVC

Příspěvek od dpabox »

ak pouzivas originál kábel k USB HDD zatiaľ si ho odlož . Skús si zobrať k USB HDD klasický kábel, co sa používa s mobilným telefónom. Mám podobný problém s 1TB USB HDD u iného 4K satelitu. S originál káblom mi to nejde, skúšal som aj iné 1TB USB HDD - s originál káblom to nejde.

Zobral som si klasický kábel na prenos dat z mobilu do PC a takto pripojený USB HDD mi už satelit nájde, dá sa na neho nahrávať aj z neho prehrávať.
NaDaja píše:Nevíte proč nemohu na tomto stroji nahrávat. Mám disk WD Elements naformátovaný a odmítá nahrávat. Co je potřeba nastavit?
Dík za rady.


VU+UNO 4K, POPCORN HOUR A-200, Dreambox DM 525, router TP-Link AX 1800
Odpovědět

Zpět na „Diskuze DM-520/525 HD HEVC“