Dreambox a záloha na USB

Diskuze a Uživatelské nastavení přijímače Dreambox DM-520/525 HD HEVC

Moderátoři: 005jon, schmegea, monkus

dym1 Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 536
Registrován: 09 pro 2009, 12:36
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Dreambox a záloha na USB

Příspěvek od dym1 »

Ak nemas k boxu pripojene ziadne ine HDD ani USB tak sformatovany usb na fat32 daj do predneho/zadneho usb portu a zapni prijimac. Ked nabehne Image modre/software manager/zaloha Image daj ok teraz zelene. Teraz to dolezite co tam mas napisane? Ak nieco ako /autofs/sda1 tak musis mountnut USB ako HDD. Vylez z toho uplne von daj znova modre/Mounts/spravca zariadeni (posledna polozka) OK a mal by si vidiet tvoje USB zelene/sipka na kruhovom ovladaci doprava na /media/hdd znova zelene, poziada ta to o restart boxu daj ano. Po restarte modre/software manager/zaloha Image daj ok a zelene mal by si vidiet /media/hdd/backup das OK vybehne na teba nazov zalohy Image daj OK a zas OK a uz len cakaj cca 30 sek. kym sa zobrazi informacia OK. Hotovo. Teraz ked dac zlte tak uvidis svoju zalohu na 3jke. Dbackup pozna iba HDD ale zalohu urobis aj podla toho co si nasiel tu na fore (tvoj treti prispovok) cez WEB ROZHRANIE.


DM 900 UHD, SSD Kingston 240GB. Xtrend ET8000, SSD Kingston 240GB, Parabola Maximum E-85.
bobik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 21 bře 2011, 18:38
Dal poděkování: 34 poděkování

Re: Dreambox a záloha na USB

Příspěvek od bobik »

Děkuji dym1.marsim21,efendy55 za vaše odpovědi a za pomoc.Bobík


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Dreambox a záloha na USB

Příspěvek od marsim21 »

Funguje?


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
dym1 Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 536
Registrován: 09 pro 2009, 12:36
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Dreambox a záloha na USB

Příspěvek od dym1 »

Napis kde si robil chybu. Aspon to pomoze dalsim zaciatocnikom s tymto boxom. Dakujem.


DM 900 UHD, SSD Kingston 240GB. Xtrend ET8000, SSD Kingston 240GB, Parabola Maximum E-85.
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Dreambox a záloha na USB

Příspěvek od efendy55 »

tiež by ma to zaujímalo .... :51: nič v zlom ,ale typujem že problém bol medzi gaučom a diaľkovým ovládačom .... :51: ak sa mýlim tak sa ospravedlňujem ... :89:


Všetko4K,Linux E2
bobik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 21 bře 2011, 18:38
Dal poděkování: 34 poděkování

Re: Dreambox a záloha na USB

Příspěvek od bobik »

Ještě jednou děkuji,ale vyzkoušel jsem pouze připojení na FTP,Telnet a to se spustilo okamžitě po stažení poslední verze RCC a použití WINDOWS 7.takže si myslím,že způsobuje nainstalované XP a dál jsem se nedostal,protože klekla telka a to jsem k tomu ztratil chuť a řešil reklamaci.Jak se vrátí budu pokračovat.


bobik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 21 bře 2011, 18:38
Dal poděkování: 34 poděkování

Re: Dreambox a záloha na USB

Příspěvek od bobik »

Task záloha je uložena v PC a dělal jsem ji podle dym1,bez problému.Zajímalo by mě jak z toho mohu dostat můj setting a picony ,abych to.Děkuji mohl použít do případných jiných image.Děkuji


bobik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 21 bře 2011, 18:38
Dal poděkování: 34 poděkování

Re: Dreambox a záloha na USB

Příspěvek od bobik »

Omlouvám se za druhou části věty,ale význam asi lze pochopit.Sorry!!!!!


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Dreambox a záloha na USB

Příspěvek od marsim21 »

Přes program DreamboxEDIT stáhneš setting z přijímače do pc a uložíš si jej. V případě potřeby jej opět odešleš z pc do přijímače.
Picony si musíš stáhnout přes Ftp do pc.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
bobik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 21 bře 2011, 18:38
Dal poděkování: 34 poděkování

Re: Dreambox a záloha na USB

Příspěvek od bobik »

Děkuji,zkusím.


bobik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 21 bře 2011, 18:38
Dal poděkování: 34 poděkování

Re: Dreambox a záloha na USB

Příspěvek od bobik »

Mohu změnit picony v záloze,kterou mám uloženu v PC.Pokud ano, kde se prosím nachází.Jde to prostě zkopírovat?Musí být soubory nových piconu nějak zpracovány/ZIP,rar/?Děkuji


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Dreambox a záloha na USB

Příspěvek od marsim21 »

bobik píše:Mohu změnit picony v záloze,kterou mám uloženu v PC.Pokud ano, kde se prosím nachází.Jde to prostě zkopírovat?Musí být soubory nových piconu nějak zpracovány/ZIP,rar/?Děkuji
Trochu nerozumím řeči tvého kmene.
Pokusím se dedukovat.
Pokud to chápu snažíš se vytahovat picony přímo ze zálohy.Do záloh bych moc nevrtal určitě je to lepší.
Raději si je vytáhni přímo přes DCC nebo RCC dle toho co používáš. Pokud je nemáš někde na připojeném usb či HDD a máš je přímo na Fleš paměti, tak cesta je
usr/share/enigma2 tam najdeš složky s piconama pokud jsi je nakopíroval při instalaci.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
jhugo123 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 08 zář 2010, 09:03
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Dreambox a záloha na USB

Příspěvek od jhugo123 »

bobik píše:Mohu změnit picony v záloze,kterou mám uloženu v PC.Pokud ano, kde se prosím nachází.Jde to prostě zkopírovat?Musí být soubory nových piconu nějak zpracovány/ZIP,rar/?Děkuji
Na webu elano.sk máš návod jak pracovat s DreamboxEDIT. Potřebné picony (aktuální má na svém webu nick chocholoušek) si uložíš do PC, v DBE nastavíš cesty a uložený setink používáš pro všechny ostatní STB s E2.


XPEEDLX2_OpenHDF6.3, Octagon SF4008 UHD 4K TRIPLE_OpenHDF6.4
bobik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 21 bře 2011, 18:38
Dal poděkování: 34 poděkování

Re: Dreambox a záloha na USB

Příspěvek od bobik »

Děkuji za vaše odpovědi,Ellano jsem pročetl a když chci změnit atributy u piconu,které mám na flešce/atribut a/ na 644,tak přes FTP mi to nejde TC V. 9.0A ,dám soubor změna atributů,ale už se nedostanu k tabulce,která je uvedena v návodu u Ellana.Asi někde dělám chybu,ale nevím kde.Děkuji


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Dreambox a záloha na USB

Příspěvek od efendy55 »

hm ...... ved na piconach sa atribúty nemenia ...... alebo hej ???? ja som to nikdy nemenil a picony mi fungujú bezvadne .... :D stačí to skopírovať napr. cez ftp do príslušného adresára a v menu potom nastaviť aby sa zobrazovali . samozrejme záleží to aj na image kde ich máš umiestnené . aké máš image ???


Všetko4K,Linux E2
Odpovědět

Zpět na „Diskuze DM-520/525 HD HEVC“