Nelze nahrávat na USB flash

Diskuze a Uživatelské nastavení přijímače Dreambox DM-520/525 HD HEVC

Moderátoři: 005jon, schmegea, monkus

Odpovědět
MarioF87
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2014, 12:39

Nelze nahrávat na USB flash

Příspěvek od MarioF87 »

Zdravím,

pořídil jsem si nový sat. přijímač Dreambox DM525 Combo, jednu z mála značek, které dnes ještě umožňují nahrávky později použít třeba v počítači. Těšil jsem se, že nahrávání bude stejně snadné jako předtím s Arivou, ale není.

Může mi prosím někdo poradit, jak v Dreamboxu zprovoznit nahrávání? Ať dělám, co dělám, pokaždé se pouze objeví přeškrtnuté kolečko. V přístroji mám zapojený USB flash disk Adata s kapacitou 32 GB, dost rychlý i na HD nahrávky, Ariva s ním neměla problémy. Nyní prostě nahrávání nerozjedu. Přitom když v nastavení najedu do Úložná zařízení, disky, tak mi tam svítí zeleně:
Back, inner USB úložné zařízení (sda)-/media/hdd/movie

Ale když najedu do Složky pro nahrávání, tak mi to hned na první položce Předvolené úložné zařízení pro data hlásí není další disk.

Tím pádem nefunguje jak přímé nahrávání, tak ani nastavené nahrávání, prostě se nic nestane. Jde to nějak rozjet? Proto jsem si tento STB kupoval, aby mi to fungovalo. Kdybych nechtěl nahrávat pro pozdější použití, mohl jsem si koupit nějaký skylink ready přijímač, který má vlastní systém souborů a nahrávky lze používat pouze v daném přístroji. Od Dreamboxu ale očekávám víc.

Nebo je problém v tom, že přístroj prostě neumí nahrávat na "pouhý" flash disk a budu si muset koupit externí HDD? Anebo na flash nahrávat umí, ale musel by mít větší kapacitu? V Arivě nebyl s 32 GB problém, detekovala a nahrávala i na disky s menší kapacitou.


Odpovědět

Zpět na „Diskuze DM-520/525 HD HEVC“