poradíte?

Diskuze Dreambox DM 900 HD Ultra 4K

Moderátoři: 005jon, schmegea, monkus

Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: poradíte?

Příspěvek od marsim21 »

Jaká konfigurace je tvé paraboly?Kolik družic přijímáš?Používáš Diseqc? Oba koaxiální kabely jdou z jedné paraboly?


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
fixonek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 115
Registrován: 17 pro 2011, 22:13
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: poradíte?

Příspěvek od fixonek »

Info jsem psal ale po pádu fora se to smazalo.Image nevím nahrál ho tam prodejce,já měl PC zálohu tak jsem to podle návodu nahrál a rozjelo se to.
přidám foto jestli poznáte co to je za image( DreamOs???)Parabolu mám jednu s twin lnb nastavenou na astru 3B,karta skylink,jeden koax coolstream druhý dreambox.Prozatím na zkoušení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


fixonek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 115
Registrován: 17 pro 2011, 22:13
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: poradíte?

Příspěvek od fixonek »

marsim21 píše:Jaká konfigurace je tvé paraboly?Kolik družic přijímáš?Používáš Diseqc? Oba koaxiální kabely jdou z jedné paraboly?
Musíte na mě pomalu já než něco vypotím tak půl dne v řiti.Omlouvám se ale nejsem žádnej satelitní nebo počítačovej mág,jsem prostě trochu pomalejší v myšlení.


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: poradíte?

Příspěvek od marsim21 »

fixonek píše:
marsim21 píše:Jaká konfigurace je tvé paraboly?Kolik družic přijímáš?Používáš Diseqc? Oba koaxiální kabely jdou z jedné paraboly?
Musíte na mě pomalu já než něco vypotím tak půl dne v řiti.Omlouvám se ale nejsem žádnej satelitní nebo počítačovej mág,jsem prostě trochu pomalejší v myšlení.
Jasně chápu nikdo učený z nebe nespadl.Proto se pokouším z tebe dostat co nejvíce informací,abychom co nejdříve vyřešili tu záhadu zamčeného pokoje. :106:

Aha tak pokud máš zapojený jen jeden koax nemůžeš očekávat že ti pojedou oba tunery.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: poradíte?

Příspěvek od marsim21 »

Na chvíli odpoj druhý koax z Coolstremu a zapoj jej do Dreamboxu, tak aby jsi měl zapojené oba koaxiální kabely.
Restartni přijímač. Pokud máš oba tunery nastavené správně a nějaké zařízení na které můžeš nahrávat,tak odzkoušet zda ti jedou oba tunery můžeš,že sepneš nahrávání dvou programů ze dvou různých frekvencí.
Např. ČT1 HD vs TV Nova HD (každý program je na jiné frekvenci) pokud půjdou oba naráz nahrávat máš oba tunery v pořádku.

Druhá varianta pustíš ČT1HD v přijímači a v počítači pustíš stream Nova HD.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
fixonek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 115
Registrován: 17 pro 2011, 22:13
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: poradíte?

Příspěvek od fixonek »

marsim21 píše:Na chvíli odpoj druhý koax z Coolstremu a zapoj jej do Dreamboxu, tak aby jsi měl zapojené oba koaxiální kabely.
Restartni přijímač. Pokud máš oba tunery nastavené správně a nějaké zařízení na které můžeš nahrávat,tak odzkoušet zda ti jedou oba tunery můžeš,že sepneš nahrávání dvou programů ze dvou různých frekvencí.
Např. ČT1 HD vs TV Nova HD (každý program je na jiné frekvenci) pokud půjdou oba naráz nahrávat máš oba tunery v pořádku.

Druhá varianta pustíš ČT1HD v přijímači a v počítači pustíš stream Nova HD.
Nahrát to nejde.Před tím mě to samozřejmě šlo.


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: poradíte?

Příspěvek od marsim21 »

Pak opravdu máš rozdílně nastavené tunery,nebo je opravdu v háji. Nic jiného tam už nevidím.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
fixonek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 115
Registrován: 17 pro 2011, 22:13
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: poradíte?

Příspěvek od fixonek »

marsim21 píše:Pak opravdu máš rozdílně nastavené tunery,nebo je opravdu v háji. Nic jiného tam už nevidím.
Opravdu si myslím že je v háji.Myslím že zas tak úplně blbej nejsem.Asi to zkusím poslat do servisu,ale nejsem si jistej jestli vypadek elektřiny uznaj jako důvod k reklamaci.Spíš myslím že budu muset zacvakat vše.Tak nevím jestli to má cenu a Dreambox si nechat pro ozdobu nebo prodat jako jednotunerový.Má někdo lepší nápad.?Hold jsem se narodil na špatné planetě.
Jenom se ještě zeptám do jiného souborového systému než ext4 dreambox nahrávat nepřinutím že?Třeba jako v coolstream exFat,aby to šlo přehrát ve windows.Děkuji všem za pomoc a jestli bude zájem dám vědět co jsem zaplatil za opravu atd....pokud do toho půjdu.


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: poradíte?

Příspěvek od efendy55 »

ešte by som skúsil každý koax strčiť do funkčného tuneru ,aby si vylúčil možnosť problému v kábloch ,lnb atd. ... ked uvidíš že idú oba káble bez problémov tak potom vyskúšať druhý tuner ,a nastaviť ho tak ako máš ten prvý . ešte ma napadlo pozri či ti funguje V-polarizácia . lebo už som sa stým stretol nejeden krát , pokial boli dva tunery alebo boxy na jeden lnb a je vadná elktr.inštalácia / tzv. zemná slučka / tak to robí psie kusy . mal som aj ja tento problém v kuchyni . daj sem scren ako máš nastavené tunery a samozrejme oba koax. zapojené v DM .


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: poradíte?

Příspěvek od efendy55 »

hm ,práve som sa dozvedel že naozaj má DM-900 problém s druhým tunerom ........ :51: vraj padne signál na 20 % .... takže zatial by som asi počkal na nové ovládače . vraj v DM už o tom vedia ..... píše sa o tom aj na iných forach , len sa tým vraj borci nepochvália .


Všetko4K,Linux E2
fixonek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 115
Registrován: 17 pro 2011, 22:13
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: poradíte?

Příspěvek od fixonek »

efendy55 píše:hm ,práve som sa dozvedel že naozaj má DM-900 problém s druhým tunerom ........ :51: vraj padne signál na 20 % .... takže zatial by som asi počkal na nové ovládače . vraj v DM už o tom vedia ..... píše sa o tom aj na iných forach , len sa tým vraj borci nepochvália .
Tuner 2 mě jde tuner 1 ne počkám třeba se stane zázrak,Ale ....????.
PS.Mimochodem prodejce mě informoval že žádné aktualizace vůbec nezkouším že je stoprocentně jistý že se to neznám slušný slovo.Tak teda proč je tam aktualizace toho,toho a toho to je přece kravina ne?


mjozef
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 13 bře 2011, 17:40
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: poradíte?

Příspěvek od mjozef »

efendy55 píše:hm ,práve som sa dozvedel že naozaj má DM-900 problém s druhým tunerom ........ :51: vraj padne signál na 20 % .... takže zatial by som asi počkal na nové ovládače . vraj v DM už o tom vedia ..... píše sa o tom aj na iných forach , len sa tým vraj borci nepochvália .
aj toto nastavenie uz mu vadi
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: poradíte?

Příspěvek od efendy55 »

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... &start=280 aj tu sa o nejakých problémoch píše . jeden borec mi písal že dokonca niektorý poliaci už vrátili do predajne box a predajca im vrátil peniaze .


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
korytnacka Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 229
Registrován: 26 pro 2011, 20:45
Bydliště: CSSR
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: poradíte?

Příspěvek od korytnacka »

fixonek píše:
marsim21 píše:Pak opravdu máš rozdílně nastavené tunery,nebo je opravdu v háji. Nic jiného tam už nevidím.
Opravdu si myslím že je v háji.Myslím že zas tak úplně blbej nejsem.Asi to zkusím poslat do servisu,ale nejsem si jistej jestli vypadek elektřiny uznaj jako důvod k reklamaci.Spíš myslím že budu muset zacvakat vše.Tak nevím jestli to má cenu a Dreambox si nechat pro ozdobu nebo prodat jako jednotunerový.Má někdo lepší nápad.?Hold jsem se narodil na špatné planetě.
Jenom se ještě zeptám do jiného souborového systému než ext4 dreambox nahrávat nepřinutím že?Třeba jako v coolstream exFat,aby to šlo přehrát ve windows.Děkuji všem za pomoc a jestli bude zájem dám vědět co jsem zaplatil za opravu atd....pokud do toho půjdu.
:15: tak mu nehovor že ti vypli prud proste to nejde a hotovo vo finale použi čarovne slovičko SOI u bratoch čechoch čoi alebo tak nejak, nedaj sa čau. :love:


Obrázek
fixonek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 115
Registrován: 17 pro 2011, 22:13
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: poradíte?

Příspěvek od fixonek »

korytnacka píše:
fixonek píše:
marsim21 píše:Pak opravdu máš rozdílně nastavené tunery,nebo je opravdu v háji. Nic jiného tam už nevidím.
Opravdu si myslím že je v háji.Myslím že zas tak úplně blbej nejsem.Asi to zkusím poslat do servisu,ale nejsem si jistej jestli vypadek elektřiny uznaj jako důvod k reklamaci.Spíš myslím že budu muset zacvakat vše.Tak nevím jestli to má cenu a Dreambox si nechat pro ozdobu nebo prodat jako jednotunerový.Má někdo lepší nápad.?Hold jsem se narodil na špatné planetě.
Jenom se ještě zeptám do jiného souborového systému než ext4 dreambox nahrávat nepřinutím že?Třeba jako v coolstream exFat,aby to šlo přehrát ve windows.Děkuji všem za pomoc a jestli bude zájem dám vědět co jsem zaplatil za opravu atd....pokud do toho půjdu.
:15: tak mu nehovor že ti vypli prud proste to nejde a hotovo vo finale použi čarovne slovičko SOI u bratoch čechoch čoi alebo tak nejak, nedaj sa čau. :love:
Jo dík za podporu,ale já to tak nenávidím tyhle věci.Nevíte nedá se někde koupit ten tuner,já bych ho snad i koupil a vyměnil sám.Zoufalost já vím,ještě počkám mám ho přeci jen krátce,zatím pojedu na jeden tuner a budu si hrát a seznamovat se(.Dreambox.)I když v momentálním stavu by to asi s nějakou paní bylo dobrý odreagování. :88:


Odpovědět

Zpět na „Diskuze Dreambox DM 900 HD Ultra 4K“