HbbTV - Octagon SF4008

Stáhni nové images a diskuze k přijímači Octagon SF4008 UHD 4K

Moderátor: zilizila

jircy Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 02 črc 2017, 08:54

HbbTV - Octagon SF4008

Příspěvek od jircy »

Mám prosbu a dotaz na zdejší odborníky.Pokud nainstaluji z nabídky pluginů plugin "hbbtv-nextv 10-ro-9...",tak ten se sice nainstaluje,ale po spuštění se nic neděje.Jen na displeji svítí HbbTV Plugin a jinak dálkový ovladač je zcela nefunkční.Mohu mačkat jakékoliv tlačítko a nic se neděje,hraje jen zvolený program.
Musím tedy přístroj vzadu vypnout a zapnout aby se znovu rozjel.Mám openATV 6.1(u 6.0 je stejný problém). Po zakoupení přístroje před několika měsíci jsem nainstaloval plugin "Test HbbTv Plugin V1.0__130117",tak ten mi šel,ale dnes mi nejde nainstalovat.Umí prosím někdo poradit?


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: HbbTV - Octagon SF4008

Příspěvek od efendy55 »

neviem ako v octagone ale napr. v solo-4k ,solo2, optimuss, xtrend-8500 a gigablue som v novších image na HBBTV nič nemusel inštalovať , je to už súčasť image . :87: stačí len podržať modré tlačítko a ukážu sa ti rozšírenia a zapneš HBBTV alebo defaltne býva namapované dlhšie podržať červené tlačítko na d. o. a zapne sa ti HBBTV . to čo popisuješ som si všimol že to blbne ked tam dodatočne inštaluješ niečo s pluginov HBBTV , potom to ide do kolien ako tebe . :51: takže pokial používaš image openatv najprv skús či už tento plugin neobsahuje samotné image ,bez dalších inštalácii . :89:


Všetko4K,Linux E2
jircy Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 02 črc 2017, 08:54

Re: HbbTV - Octagon SF4008

Příspěvek od jircy »

V rozšíření po zmáčknutí modrého tlačítka se mi HbbTV nenabídne, až po nainstalování samotného pluginu.Není tedy součástí image.Myslím,že to bude nějaká blbost :51: Je to můj první přístroj s linuxem,tak s něčím trochu bojuji :51:


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: HbbTV - Octagon SF4008

Příspěvek od efendy55 »

hm ,tak potom v novom image pre octagon to nefunguje . v utorok som nahral openatv-6.1 do solo-4-k a optimussu a HBBTV fungovalo . skús teda priamo na ich fore pohladať či sa to už tam neriešilo . https://www.opena.tv/forum391/


Všetko4K,Linux E2
jircy Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 02 črc 2017, 08:54

Re: HbbTV - Octagon SF4008

Příspěvek od jircy »

Tohle německé fórum mám,ale zatím jsem tam nic nenašel.V každém případě dík za pomoc.


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: HbbTV - Octagon SF4008

Příspěvek od efendy55 »

ChromiumOS máš v pluginoch ?


Všetko4K,Linux E2
jircy Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 02 črc 2017, 08:54

Re: HbbTV - Octagon SF4008

Příspěvek od jircy »

ChromiumOS jsem hledal ve všech skupinách pluginů,ale bohužel nikde jsem ho nenašel.Na jiném fóru mi někdo poradil,že by to mohlo mít souvislost s oscamem,ale netuším který tam instalovat? :roll:


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: HbbTV - Octagon SF4008

Příspěvek od efendy55 »

oscam nemá nič spoločné s HBBTV aspon som o tom nikdy nepočul . :96: bez ChromiumOS to asi nepôjde .


Všetko4K,Linux E2
jircy Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 02 črc 2017, 08:54

Re: HbbTV - Octagon SF4008

Příspěvek od jircy »

S tím oscamem a HbbTV jsem si to taky myslel ,ale nejsem až tak znalý v této problematice.Chromium OS zkusím někde pohledat na Googlu,zda mi něco nenabídne.Ten Octagon SF4008 je relativně nový přístroj,tak snad to výrobci ještě doladí.Je divné,že to nikde neřeší na německých fórech.Kdysi mi to normálně jelo,ale pak po instalací dalších verzí softwaru a openATV se něco pokazilo.
Určitě díky za navedení na směr,který mám zkusit :87:


SPARNIK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 02 bře 2009, 09:07

Re: HbbTV - Octagon SF4008

Příspěvek od SPARNIK »

Mám tam openatv 6.1a HbbTV normálně chodí, doporučuju znovu celé přeinstalovat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: HbbTV - Octagon SF4008

Příspěvek od efendy55 »

hm , tak žial dnes som si inštaloval tento box s najnovším image od openatv-6.1 a musím konštatovať že HBBTV aj ked sa tvári že všetko je OK ukáže sa ,,stlačte červené tlačítko..... atd.... " a to je asi všetko ..... na displaji svieti HBBTV ...... a ani po 5-min. nič . samozrejme ani na nič nereaguje .... pomôže len tvrdý reštart . neviem či je problém na ,,stoličke " :D alebo toto najnovšie image má s tým problém . :51: zatial prvé image čo skúšam v tomto boxe ....... :93: no lovu zdar, image zvlášť ..... smrť rozdala karty ....... :108:


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HbbTV - Octagon SF4008

Příspěvek od zilizila »

Odporúčam open8eight.


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
jhugo123 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 08 zář 2010, 09:03
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: HbbTV - Octagon SF4008

Příspěvek od jhugo123 »

Open ATV6.0 jsem měl od dodavatele, po týdnu jsem přešel na moje oblíbené OpenHDF6.2, kde funguje HbbTV bez problémů a také např. přehrávač titulků (stáhnete si do boxu titulky např. pro film ze SKY-DE, název filmu vezmete z EPG a až film běží tak čučíte). Jinak všechny opičinky co STB dovedou, jsou podle mě celkem zbytečné - pokud někomu nevadí ztrácet život u STB, je to jeho věc.


XPEEDLX2_OpenHDF6.3, Octagon SF4008 UHD 4K TRIPLE_OpenHDF6.4
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: HbbTV - Octagon SF4008

Příspěvek od efendy55 »

ja skúšam už tretie image a veru to HBBTV som nenaštartoval ani na jednom .... :51: bud robím stále tú istú chybu alebo už neviem čo s tým . HBBTV plugin samozrejme nainštalovaný ..... neviem prečo ale pri zapnutí PIP mi nefunguje zvuk na hlavnom programe ....jediné image kde s tým nie je problém tak je openatv ...... :87: hdfreaks-6.2 aj opennfr zvuk je proste fuč .... :100: s týmto problémom som sa zatial nestretol v žiadnom boxe ..... idem skúšať dašie image , snád si niečo už vyberiem ..... :D lovu zadar image zvlášť .... :89:


Všetko4K,Linux E2
jhugo123 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 08 zář 2010, 09:03
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: HbbTV - Octagon SF4008

Příspěvek od jhugo123 »

Teď jsem zapl na PRIMAMAX 2xčervené tlačítko, šipkama navolil seriály, zvolil Ohnivé kuře a hraje i se zvukem. Nic jsem nenastavoval, zvuk. výstup mám optikou do dom. kina, ale funguje i zvuk přímo z TV. Myslím že to tak fungovalo i v OpenATV. Já HbbTV nepopužívám, pouze ze zvědavosti vždy vyzkouším zbytečnosti co STB umí.


XPEEDLX2_OpenHDF6.3, Octagon SF4008 UHD 4K TRIPLE_OpenHDF6.4
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na stažení Images a diskuze k Images“