Audio výstup

Stáhni nové images a diskuze k přijímači Octagon SF4008 UHD 4K

Moderátor: zilizila

Odpovědět
xdedek Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 04 říj 2009, 13:44
Bydliště: Morava
Dostal poděkování: 1 poděkování

Audio výstup

Příspěvek od xdedek »

Pánové, právě řeším takový malý problém, tím je absence nějakého běžného analogového audio výstupu. Potřeboval bych sat propojit se zesilovačem, je to home made, takže jen analog. Napadaly mě různé optické převodníky, ale vzhledem k tomu, že se jedná o "linuxový" přístroj. Tak mě napadla i jiná varianta.

Co takhle USB zvukovka? Mám jednu (Sound Blaster - od Creative) s jedním výstupem a vstupem. Naivně jsem si myslel, že po zasunutí do přístroje začne hrát a že pokud ne, tak jen v repositories najdu nějaký ovladač, kterých jsem tam kdysi viděl na vše možné spoustu. Bohužel ale ani jeden zázrak se nekonal. Po prolezení seznamu ovladačů dostupných v "pluginech" jsem zjistil, že se jedná pouze o DVB a mobilní data.

Něřešil náhodou někdo takovýto problém. Kde a jak tam dostat ovladač? Nebo myslíte, že je to téměř nemožné?
Díky za tipy.


Octagon SF4008, Zgemma H9S, Formuller F4 Turbo, HD Box FS9200, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS
9000peter Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 101
Registrován: 17 říj 2009, 11:25
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Audio výstup

Příspěvek od 9000peter »

Síce neviem čo máš za box ale ak má scart tak z neho sa dá vyviesť audio ľavý ,pravý kanál .
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/SCART


Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio výstup

Příspěvek od zilizila »

@ 9000peter: keďže xdedek napísal sem do sekcie Octagon SF4008, tak už asi tušíš, aký má box.

@ xdedek: skús pohľadať na svojom TV, či nemáš analógový výstup. Ak nie, existuje prevodník D/A, napr.: Gembird DSC-OPT-RCA-001.
vsupy: vstup RCA (Coaxial) a Toslink (Optical), výstup: 2x RCA audio (L, R), napájací zdroj 5 V.

Obrázek

Obrázek


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
xdedek Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 04 říj 2009, 13:44
Bydliště: Morava
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Audio výstup

Příspěvek od xdedek »

Jojo, díky za rady.., na ten toslink jsem taky koukal.. Díval jsem se, že existují i vícekanálové. Říkal jsem si jen, že by bylo krásné tam "jen" píchnout usb zvukovku, hodit driver a hrát.. Z toho co mám doma...
Ale asi zkusím koupit ten optický převodník.

Díval jsem se, že existuje i krabička HDMI audio extractor.. Ale na eBay je to dražší, než ten toslink převodník..


Octagon SF4008, Zgemma H9S, Formuller F4 Turbo, HD Box FS9200, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS
9000peter Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 101
Registrován: 17 říj 2009, 11:25
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Audio výstup

Příspěvek od 9000peter »

zilizila píše:@ 9000peter: keďže xdedek napísal sem do sekcie Octagon SF4008, tak už asi tušíš, aký má box.

@ xdedek: skús pohľadať na svojom TV, či nemáš analógový výstup. Ak nie, existuje prevodník D/A, napr.: Gembird DSC-OPT-RCA-001.
vsupy: vstup RCA (Coaxial) a Toslink (Optical), výstup: 2x RCA audio (L, R), napájací zdroj 5 V.

Obrázek

Obrázek
Hop to som si nevšimol sekciu pre octagon ospravedlňte chyby začiatočníka pozeral som profil a tam ho nemal ( už má ) ... dopísaný.


Odpovědět

Zpět na „Odkaz na stažení Images a diskuze k Images“