Problémy se zvukem u DVB-T2 multiplexu

Rady a návody k nastavení Dreambox DM-520/525 HD HEVC

Moderátoři: 005jon, schmegea, monkus

Odpovědět
engycz Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12 kvě 2017, 08:49

Problémy se zvukem u DVB-T2 multiplexu

Příspěvek od engycz »

Zdravím.
U nás bylo spuštěno vysílání v DVB-T2, tak jsem naladil, obraz h265 funguje, ale mám problém se zvukem. Mám dva boxy, každý jinde, jiná anténa a zvuk je takový divný, chraplavý. Nahrál jsem zvuk, co z dreamu leze a na záznamu je vidět, že jsou ve zvuku díry. Přitom když program nahraju a spustím ze záznamu, tak je zvuk OK a je OK i při timeshiftu. Chytám vysílač Krašov.

Mohl by někdo zkusit, jestli mu jde zvuk čistě? Nahoře záznam zvuku z dreamu při online sledování, dole záznam při přehrání nahrávky z disku.

Obrázek


McArrow Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 01 srp 2017, 10:36

Re: Problémy se zvukem u DVB-T2 multiplexu

Příspěvek od McArrow »

Mam podobny problem se zvukem na DVB-T2 muxu, ktery u nas vcera zacal vysilat... take to chvilkama vynechava a cele to zni divne a ani obraz nemam uplne plynuly. Nahravat jsem zatim nezkousel. Prijimam z vysilace Krasny.

Box ktery pouzivam bez problemu prehrava promo 4K HEVC ze satelitu, ale s HEVC z DVB-T2 se nejak trapi... :-(


engycz Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12 kvě 2017, 08:49

Re: Problémy se zvukem u DVB-T2 multiplexu

Příspěvek od engycz »

Díky za potvrzení :-(

Jak může DM520/525 přehrávat 4K video, když by ho neměla umět (nebo ho umí?)

Na zvuk už jsem založil vlákno na vývojářském fóru, ale zatím se tomu asi moc nevěnují
https://dreambox.de/board/index.php?thr ... t2-stream/


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Problémy se zvukem u DVB-T2 multiplexu

Příspěvek od efendy55 »

skúšali ste sa pohrať s nastavením audio ??? už som sa niečím podobným stretol ked bolo na boxe zapnuté AVL . tiež tam zvuk bohovsky kolísal .... :51:


Všetko4K,Linux E2
engycz Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12 kvě 2017, 08:49

Re: Problémy se zvukem u DVB-T2 multiplexu

Příspěvek od engycz »

efendy55 píše:skúšali ste sa pohrať s nastavením audio ??? už som sa niečím podobným stretol ked bolo na boxe zapnuté AVL . tiež tam zvuk bohovsky kolísal .... :51:
To by se to chovalo stejně při live zvuku a při spuštění nahraného a to se neděje.
Mohl by prosím někdo s možností příjmu DVB-T2 zkusit, jestli má zvuk OK?


Lukas_MB Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 23 dub 2017, 11:23

Re: Problémy se zvukem u DVB-T2 multiplexu

Příspěvek od Lukas_MB »

Vlastním také tento příjmač a mám uplně stejný problém.


MarioF87
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2014, 12:39

Re: Problémy se zvukem u DVB-T2 multiplexu

Příspěvek od MarioF87 »

Je v tomto nějaký posun po dvou měsících od posledního příspěvku? Protože mně to dělá úplně stejně. Zvuk při sledování DVB-T2 je úplně hrozný, nedá se to poslouchat, a za pár let DVB-T vypnou a pokud se zvuk nespraví, tak T2 bude nesledovatelné :-(


engycz Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12 kvě 2017, 08:49

Re: Problémy se zvukem u DVB-T2 multiplexu

Příspěvek od engycz »

Zatím se k tomu všichni staví tak, že problém neexistuje. Olmi argumentuje tím, že jim nikdo další nic takového nehlásil, že DVB-T2 nechytají, aby to mohli vyzkoušet a že DVB-T2 je přechodný multiplex. Ale cílový bude mít stejný datový stream, takže tuhle argumentaci neberu a DreamMultimedia jsem to reportoval do buglistu a tam to nikdo neřeší a pak ještě na support a tam mi poradili, abych jim box poslal. Jenže u nich se to neprojeví, když tam nechytí české DVB-T2 vysílaní.
Problém mám na televizi Samsung, jinou bohužel nemám možnost vyzkoušet, jestli to není třeba nějakou nekompatibilitou.


alkaline Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 21 lis 2017, 12:19

Re: Problémy se zvukem u DVB-T2 multiplexu

Příspěvek od alkaline »

engycz píše:Zatím se k tomu všichni staví tak, že problém neexistuje. Olmi argumentuje tím, že jim nikdo další nic takového nehlásil, že DVB-T2 nechytají, aby to mohli vyzkoušet a že DVB-T2 je přechodný multiplex.
No na konci měsíce by měl být spuštěn Kojál, takže se Olmi nebude už moc vymlouvat, že nemají DVB-T2 signál. Jedině na co se bohužel pořád budou moci vymlouvat je, že je to přechodný mux, ale třeba když zkusíte na ně "zatlačit", tak se možná něco začne dít...


Mutant HD51, OpenATV 6.1, OSCAM 1.20 REV. 11391 modifikovaný pro CAID 0653, HDD WD 500GB
Odpovědět

Zpět na „Rady a návody DM-520/525 HD HEVC“