Picon

Rady a návody k nastavení Dreambox DM-520/525 HD HEVC

Moderátoři: 005jon, schmegea, monkus

Odpovědět
bobik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 21 bře 2011, 18:38
Dal poděkování: 34 poděkování

Picon

Příspěvek od bobik »

Potřeboval bych poradit,zda je stejná cesta na instalování piconů do image Merlin 4,jako je do OpenATV 6.0 a to přes FTP -usr-share-enigma2-picon.Chtěl bych si přidat některé nové.Dík


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Picon

Příspěvek od marsim21 »

Picony máš tam, kde je navolená cesta.
Zjistíš to tak že dáš šipku dolů na seznam programů .
Obrázek
Zde dáš menu a vybereš položku nastavit vzhled seznamu kanálů
screenshot.jpg
Zde uvidíš cestu k piconám
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
bobik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 21 bře 2011, 18:38
Dal poděkování: 34 poděkování

Re: Picon

Příspěvek od bobik »

Děkuji za návod,vyzkoušel jsem,ale objevil se menší problém,a to že naistalované picony/ZZPicon/jsem podle rady přesunul do adresáře podle složky piconů,která mi říká odkud jsou picony,ale nové se mi objeví pouze ,když dám menu a šipkou dolů, právě pouze v tomto seznamu kanálů.V infobaru jsou ty,které tam byly před změnou.Picony/ZZPicon/ jsou 3,a adresář,kde byly uloženy je Picon_50x30 a atribut je 724.Dík


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Picon

Příspěvek od Thomik1 »

Hlavní picony v liště jsou ve druhé složce s názvem picon


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
bobik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 21 bře 2011, 18:38
Dal poděkování: 34 poděkování

Re: Picon

Příspěvek od bobik »

Je myšleno druhá složka.ta která je v hlavním menu?


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Picon

Příspěvek od Thomik1 »

Clipboard01.jpg
Ano /usr/share/enigma2
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
bobik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 21 bře 2011, 18:38
Dal poděkování: 34 poděkování

Re: Picon

Příspěvek od bobik »

V Merlinu,který mám nainstalovaný,jsou položky picon dvě a do obou jsem nakopíroval uváděné picony,ale na hlavním info baneru jsou pořád nezměné,a seznamu programů jsou už nové.


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Picon

Příspěvek od Thomik1 »

Restart byl?

Ve složce picon jsou picony pro hlavní lištu.
a složka picon_50x30 tam jsou picony pro seznam programů vyvolaný šipkou nahoru či dolů.


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
bobik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 21 bře 2011, 18:38
Dal poděkování: 34 poděkování

Re: Picon

Příspěvek od bobik »

Rád bych si přes dreamboxedit stáhnul setting,který dál používal při záloze,ale nevím jestli je možné v tomto editoru zadat,abych si spolu s programy zároveň stáhnul i picony.Co by se mělo v editoru nastavit pro tento účel?Jde to vůbec?Dík


bobik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 21 bře 2011, 18:38
Dal poděkování: 34 poděkování

Re: Picon

Příspěvek od bobik »

Prosím o radu jak nainstalovat picony do image Merlin/záloha daná zde jako poslední/.Když jsem to zkoušel podle návodu s pomocí RCCdát přes FTP,tak se mi picony nakopírují,ale ne do uvedené složky,ale úplně mimo ni.Zkusil jsem to do obou složek,ale vždy se picony,respektivě ty které kopíruji,objeví mimo složky-Samozřejmě po každé kopírovaní dám restart systému.Všiml jsem si,že atributy piconu ve složce jsou jiné než ty co kopíruji.Nebude to tím?A ještě jeden dotaz,chtěl jsem si z pluginu skins stahnout jiný skin,než ten,který je nastavený,ale při stahování se mi objeví nakonec hláška nainstalováno 0 balíčjů-0 chyb!A skin samozřejmě není nainstalovaný.Vše se týka image Merlin4,která tu je ke stažení/záloha poslední verze/.Děkuji.


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Picon

Příspěvek od Thomik1 »

Cesta je standartní usr/share/enigma2 a tam otevři složku picon a do ní pak nakopíruj svoje picony .


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Picon

Příspěvek od marsim21 »

Doplním nezaobírej se pořád atributem picon ty s tím nemají nic společného.Již se ti to tu i psalo. :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Odpovědět

Zpět na „Rady a návody DM-520/525 HD HEVC“